dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 75 z 148
Pokaż wyniki od 1.481 do 1.500 z 2953
  1. #1481
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Tomek2907

    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    29

    Domyślnie

    Dla modułu CF w ustawieniach dostępne są skalowanie i kalibracja. Skalowania nie robi się samemu, gdyż nadpisują się współczynniki nawiewu i wywiewu zmierzone dla centrali fabrycznie.Podobno każda centrala po wyprodukowaniu przechodzi takie skalowanie z modułem CF i zapisywane są w jej pamięci uzyskane podczas tego zabiegu współczynniki. Potem po montażu modułu CF wystarczy zrobić już tylko kalibrację i wszystko powinno działać jak należy . Jaką masz sumaryczną powierzchnię przekroju kanałów nawiewnych i wywiewnych ? Jeżeli jest ona zbliżona do powierzchni króćców rekuperatora to wydatki nominalne podczas kalibracji na nawiewie i wywiewie bez problemu powinny wyjść w okolicach 360-400 m3/h. Jeżeli coś namieszałeś w ustawieniach skalowania modułu CF to musisz zadzwonić do serwisu aby podali Ci dla Twojej centrali współczynniki fabryczne.

  2. #1482
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    lesny_83

    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-216
    Posty
    61

    Domyślnie

    Tym postem bardzo mi rozjaśniłeś sprawę. Mój reku od razu starcie miał wymienianą płytę główną już u mnie w domu bo nie czytał moduły CF który domówiłem już po dostarczeniu reku, a jeszcze przed instalacją. Po tej operacji nie było żadnego skalowania CF. Z tego co piszesz wynika, że nowa płyta główna musi być na nowo zeskalowana pod dany reku aby CF działał. Teraz jak go sprawdziłem bez podpiętej instalacji to właśnie gołe reku nie było zdolne dmuchnąć ponad 300m3/h. Sam więc skalibrowałem i teraz niby dmucha ale czy dane są prawdziwe to nie mam pojęcia. Procedurę skalowania zrobiłem na takich danych jakie były wprowadzone i nic nie zmieniałem. Jutro będę do nich dzwonić z tym pytaniem, ale ogólnie mój egzemplarz jest wybitnie pechowy. Przyszedł bez jednej śruby obudowy, potem szlag trafił płytę, potem CF źle mierzył bo rurki się zaginały, źle był ustawiony presostat i co tydz chciał wymieniać filtry, teraz znowu się rurki zagięły. A teraz dla jaj zaczął przeciekać przy odpływie. Mam wrażenie, że mój egzemplarz nie przeszedł kontroli jakości bo trochę dużo tego .

  3. #1483

    Domyślnie

    Wiecie co to jest za tkanina filtracyjna w tych nowych filtrach CleanPad Pure - filtr plisowany i taka jakby watolina przed tym? Co to jest?

  4. #1484

    Domyślnie

    Gdzie mogę uzyskać hasło serwisowe do AIR++?

  5. #1485

    Domyślnie

    Cytat Napisał ener Zobacz post
    Gdzie mogę uzyskać hasło serwisowe do AIR++?
    Kod serwisowy możesz uzyskac od instalatora albo tam gdzie kupiles centrale. Może on go podac albo i nie.

  6. #1486

    Domyślnie

    Czołem Panowie, chciałem sobie docieplić puchę rekuperatora. i skrzynki rozdzielcze bo już czas najwyższy. Skrzynki obkleję ordynarnie styropianem. Reku chyba też polecę styropianem ale bez klejenia.
    Czy macie jakieś doświadczenia i pomysłu z tym związane?

  7. #1487

    Domyślnie

    Cytat Napisał drizzt02 Zobacz post
    Czołem Panowie, chciałem sobie docieplić puchę rekuperatora. i skrzynki rozdzielcze bo już czas najwyższy. Skrzynki obkleję ordynarnie styropianem. Reku chyba też polecę styropianem ale bez klejenia.
    Czy macie jakieś doświadczenia i pomysłu z tym związane?
    robisz chałupkę dla reku dobrze zaizolowaną i już. Zostaw tylko dojście na wymianę filtrów i od czasu do czasu czyszczenie wymiennika.
    W każdym domu można zrobić wiele by praktycznie za wszystko (ogrzewanie, cwu, prąd, woda etc.) płacić znacznie mniej. Ważne jest poznanie technologi, chęć do eksperymentów i nauka na własnych błędach. Potem i innym można pomóc. W tym celu testowane słabo izolowane 100 m2. Wszystko na prąd (pompa p-p Panasonic + grzejniki+podłogówka, bojler 200 L, rekuperacja Airpack Home 200 Prototype). Pozdrawiam, Grzegorz

  8. #1488
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    btheb

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Wrocław / Długołęka
    Posty
    46

    Domyślnie

    Takie pytanie: czy w AirPacku 400, który ma fabrycznie zamontowany CF, można ręcznie ustawić w celach testowych różne napięcie zasilania wentylatorów? Jeśli tak, to jak to zrobić, bo póki co nie widzę takiej opcji w menu serwisowym?

  9. #1489
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PaRa
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    1.775
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Może trochę nie na temat, mam pytanie jak rozwiązujecie problem niskiej wilgotności powietrza w domu z rekuperatorem ?
    Ja nie widzę różnicy, żona twierdzi że jest "suche".
    Mój dziennik budowy

    http://forum.muratordom.pl/showthread.php?244304-Zx100

    Parterówka 175m2, ogrzewanie 135m2 podłogówka + drabinka w łazience, garaż 40m2 nie ogrzewany.
    OZE - 7696 kWh/rok, 57,3 kWh/(m2·rok), Projektowe obciążenie cieplne budynku 4563 W
    Pompa Panasonic Aquarea SDC 7KW + CWU Hewalex HP250, rekuperator AirPack 300
    Płyta fundamentowa - 0,12, ściany - 0, 14 , dach - 0,12

  10. #1490
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Zmniejszyć, w równym stopniu obroty wentylatorów (nawiew i wyciąg) w jednostce. Słyszałem, że kwiaty mogą być dobrym rozwiązaniem, nawilżacze lub sporej wielkości akwarium.
    Może ktoś jeszcze podrzuci jakieś pomysły?
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  11. #1491
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    btheb

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Wrocław / Długołęka
    Posty
    46

    Domyślnie

    Cześć,
    Mam AirPacka 400 z modułem CF. Jestem świeżo po instalacji (choć reku czekał na strychu prawie pół roku..). Po kalibracji sprawność wychodzi mi najczęściej ok 80% (od 73 - 85) - trochę za mało. Przeważnie różnica wywiew/nawiew to jest ok 3-4 stopni. Trochę za dużo?
    Reku zainstalowany na nieogrzewanym, ale docieplonym strychu.
    Temperatura ostatnio ok 14-16 stopni.
    Syfon oryginalny z kulką, wydaje się pracować poprawnie.
    Na tacce tylko parę kropel wody, wymiennik raczej suchy.
    Bypass zamknięty.
    Nawiew/wywie po 10 rur pe-flex.
    W domu 3 do 5 osób i pies.

    Zdjęcia z kalibracji:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	195
Rozmiar:	76,5 KB
ID:	401084Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2.jpg
Wyświetleń:	150
Rozmiar:	90,1 KB
ID:	401085Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	3.jpg
Wyświetleń:	139
Rozmiar:	79,0 KB
ID:	401086Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	4.jpg
Wyświetleń:	133
Rozmiar:	76,6 KB
ID:	401087Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	5.jpg
Wyświetleń:	139
Rozmiar:	87,9 KB
ID:	401088

    Kalibracja - dalsza część:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	6.jpg
Wyświetleń:	141
Rozmiar:	85,6 KB
ID:	401089Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	7.jpg
Wyświetleń:	128
Rozmiar:	74,2 KB
ID:	401090
    Pomiary temperatury przy 100% wentylacji (300m3/h)
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	8.jpg
Wyświetleń:	132
Rozmiar:	90,0 KB
ID:	401091Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	9.jpg
Wyświetleń:	158
Rozmiar:	94,4 KB
ID:	401092Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	10.jpg
Wyświetleń:	150
Rozmiar:	76,3 KB
ID:	401093

    Czyli sprawność 78-79%. Różnica między wywiewem a nawiewem 3,3 st.C.
    Czy w obecnych warunkach da się jescze wyciągnąć coś więcej?
    Pytałem już wcześniej, ale zapytam jeszcze raz: czy w centrali z fabrycznym CF, da radę testowo posterować napięciami wentylatorów, żeby sprawdzić, czy da się wyciągnąć lepsze rezultaty?
    Ostatnio edytowane przez Tomaszs131 ; 16-11-2017 o 11:32 Powód: Łączenie postów.

  12. #1492
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    lesny_83

    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-216
    Posty
    61

    Domyślnie

    możesz odłączyć fizycznie cf kablem, u mnie podziałało ale chyba nie o to chodzi jak wydaje się na CF prawie 1000 zł :/. Ja ciągle czekam na serwis bo dodatkowo z mojego zaczyna się lać jak z mokrej ściery. Dobrze, że mam odpływ w podłodze w kotłowni

  13. #1493
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Instaltechnic
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Żabia Wola (biuro)
    Kod pocztowy
    96-321
    Posty
    470

    Domyślnie

    Cytat Napisał PaRa Zobacz post
    Może trochę nie na temat, mam pytanie jak rozwiązujecie problem niskiej wilgotności powietrza w domu z rekuperatorem ?
    Ja nie widzę różnicy, żona twierdzi że jest "suche".
    Latem wentylujesz tyle żeby było ok i nie ważne jak mocno. W nocy nie za bardzo bo będzie coś słychać.

    Zimą niestety wentyluj pomiędzy "minimum" żeby było ok i nie za dużo zapachów i pomiędzy "maksimum" żeby nie było za sucho.

    Jak wprowadzisz więcej wilgoci do powietrza (kwiaty, pranie, gotowanie, przebywanie w domu itp.), to i wentylować możesz trochę więcej.

    Takie są prawa fizyki. Jak chłodne wilgotne powietrze się nagrzeje staje się suche. To nie jest problem wilgotności powietrza w domu z rekuperatorem, tylko domu z działającą wentylacją w sezonie zimowym. Jak przy wentylacji grawitacyjnej pozatykasz kratki i wentylacja nie działa to i za sucho nie jest. Rekuperator nie zmienia wilgotności powietrza na minus, czyli nie wysusza. Co najwyżej może trochę odzyskiwać (nawilżać) gdy jest wymiennik obrotowy lub entalpiczny.
    Ostatnio edytowane przez Instaltechnic ; 16-11-2017 o 23:06
    Warto mieć rozeznanie w technologiach i świadomie wybierać potrzebne i wygodne rozwiązania. Trzeba starać się o tym myśleć już na etapie projektu. Potem też się da prawie wszystko "uratować", ale nakład finansowy będzie większy.

  14. #1494

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomaszs131 Zobacz post
    Zmniejszyć, w równym stopniu obroty wentylatorów (nawiew i wyciąg) w jednostce. Słyszałem, że kwiaty mogą być dobrym rozwiązaniem, nawilżacze lub sporej wielkości akwarium.
    Może ktoś jeszcze podrzuci jakieś pomysły?
    ja skręcam na tyle byle zapewnić komfort. jak reku jest w stanie tyle zmodulować to nie ma problemu
    W każdym domu można zrobić wiele by praktycznie za wszystko (ogrzewanie, cwu, prąd, woda etc.) płacić znacznie mniej. Ważne jest poznanie technologi, chęć do eksperymentów i nauka na własnych błędach. Potem i innym można pomóc. W tym celu testowane słabo izolowane 100 m2. Wszystko na prąd (pompa p-p Panasonic + grzejniki+podłogówka, bojler 200 L, rekuperacja Airpack Home 200 Prototype). Pozdrawiam, Grzegorz

  15. #1495
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    qrko

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Śląsk Cieszyński
    Posty
    255

    Domyślnie

    Witam. Szybkie pytanie o moduł Air++, bo przewertowałem pdf'a informacyjnego ze strony producenta i na ani jednym zrzucie ekranu nie ma widoku na 4 temperatury - nawiew, wywiew, czerpnia, wyrzutnia - tak jak widać to tutaj w 1 poście. Czy widok taki jest nadal dostępny w obecnej wersji sterownika? Czy może to być widok domyślny? Czy trzeba po te informacje wejść gdzieś głębiej do menu i po jakimś czasie zamknie się ono automatycznie i wróci do głównego pulpitu z datą/godziną?

    Czemu pytam - bo mam obok manipulator z alarmu oraz sterownik pieca, oba już przedstawiają datę/godzinę/dzień, nie widzę sensu wydawać kolejnego tysiaka tylko na to żeby mieć trzeci raz te same informacje. Jedyny widok jaki mnie interesuje to ten z pierwszego posta i chciałbym go mieć 24/7. Jeżeli trzeba go wyklinać ręcznie to nie ma problemu, o ile sam się nie zamknie np. po minucie i nie będzie mi tam godziny pokazywało...

  16. #1496
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar mandelbrot
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Kod pocztowy
    48-210
    Posty
    149

    Domyślnie

    Cytat Napisał lesny_83 Zobacz post
    możesz odłączyć fizycznie cf kablem, u mnie podziałało ale chyba nie o to chodzi jak wydaje się na CF prawie 1000 zł :/. Ja ciągle czekam na serwis bo dodatkowo z mojego zaczyna się lać jak z mokrej ściery. Dobrze, że mam odpływ w podłodze w kotłowni
    Był już serwis - co stwierdził ? U mnie też zaczęło niedawno cieknąć z obudowy, poprawiłem odpływ, ale kapie dalej. Co najgorsze w środku odpływ jest zabudowany i nie da się zajrzeć co jest grane.
    Dom w rododendronach 14 mocno przerobiony (usunięty wykusz, pozostał 1 balkon, dorobiono symetrycznie lukarnę), ok. 160m2 po podłogach z garażem; Porotherm 25cm + styropian 20cm 0,31; skosy na strychu 30cm wełny skalnej 0,35; podłoga na strychu 20-30cm wełny skalnej; 100% ogrzewanie podłogowe + drabinki w łazienkach, zbiornik CWU 300l; PC Stiebel WPF 7,6kW, odwierty 160m. Rekuperator AirPack 400.
    Zużycie CO+CWU:
    2017/2018 - 2380 kW/h

  17. #1497

    Domyślnie

    Cieknie ze starych AirPacków czy nowej wersji Home?
    Jak zostały wypoziomowane rekuperatory? Idealny poziom czy spadek? W którą stronę?
    Bliźniak z lat '70. 100m2 uż. Biały 5/grafit 15/piwnica 15cm EPS, dach żużel. Okna 2 lub 3 szyb.
    Parter ogrzewany od 2009 klima inwerter split Fujitsu ASYA12LGC, łazienka podłoga kable, nieużywane dyn. akumulacyjne, CWU z PV lub II taryfa. WM. Koszt roczny energii el. wg ostatniej faktury za 2017 - 650 zł.
    Piętro CO i CWU na gaz. WG.
    PV 10kW CIGS, SMA 2000HF i SB3300 +LK +Webbox +Wattrouter.
    WG i WM Thesslagreen AirPack Home 400h +expansion +CF +AirMobile.

  18. #1498
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PaRa
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    1.775
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Mam pytanie dotyczące filtrów, które były w urządzeniu w dniu zakupu. Wymieniłem je na ramki plus włóknina filtrująca, i czy te fabryczne filtry są do wyrzucenia czy też mogą się do czegokolwiek przydać ?

  19. #1499

    Domyślnie

    Cytat Napisał PaRa Zobacz post
    Mam pytanie dotyczące filtrów, które były w urządzeniu w dniu zakupu. Wymieniłem je na ramki plus włóknina filtrująca, i czy te fabryczne filtry są do wyrzucenia czy też mogą się do czegokolwiek przydać ?
    Uważajcie na te płaskie ramki, też wymieniłem na takie we wrześniu w zeszłym roku i przez nie w centrali woda znalazła się tam gdzie nie trzeba. To znaczy czerpnia i ten płaski tak się zabrudziły że wentylator nawiewny zrobił takie podciśnienie z drugiej strony wymiennika że podciągał wodę pod nim (zdjęcie) a ta spływała wszędzie tylko nie do tacy. Po wyczyszczeniu czerpni i wycięciu z niej tej drobnej siatki na owady oraz wymianie na czystą tkaniny w ramce wszystko wróciło do normy. A z tych ramek zrezygnowałem ponieważ nie chciało mi się tak często chodzić do centrali, docinać i wymieniać. Teraz od roku mam ich M5, dwa razy wymieniłem w nich tą wstępną tkaninę a główny na sucho odkurzam. powinien jeszcze z pół roku wytrzymać. Ta płaskie strasznie zaburzają przepływ i zwiększają opory.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20161120_171718.jpg
Wyświetleń:	134
Rozmiar:	116,3 KB
ID:	401598  

  20. #1500
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Czerpnię wystarczy raz na dwa - trzy miesiące omieść a filtry w określonym czasie wymieniać (latem wystarczy zgodnie z harmonogramem a zimą raz w miesiącu) i problemów nie będzie. A kilka stówek piechotą nie chodzi - za 50 zł mam filtrów na 5-6 lat.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

Strona 75 z 148

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony