dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 76 z 148
Pokaż wyniki od 1.501 do 1.520 z 2953
  1. #1501
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    lesny_83

    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-216
    Posty
    61

    Domyślnie

    u mnie serwisu jeszcze nie było,
    trochę zarobiony jestem i nie miałem czasu ich cisnąć, w przyszłym tyg jak się obrobię to będę drążył temat.
    Co do cieknięcia to u mnie ciekło jak był idealnie wypoziomowany, kazali lekko pochylić w stronę odpływu. Chwile był spokój potem znowu ciekło teraz znowu spokój i ni chu chu nie wiem od czego to. Nagle przestało samo a ja nic nie zrobiłem. O co może chodzić? Temeratury na zewnątrz raczej cały czas takie same a ciekło raz z odpływu raz z odbudowy z przeciwnej strony, przeciekało do filtrów tam gdzie jest siłownik od bypasu. Ogólnie przestałem rozumieć co się dzieję z moją centralą.
    pozdr

  2. #1502

    Domyślnie

    Cytat Napisał plusfoto Zobacz post
    Czerpnię wystarczy raz na dwa - trzy miesiące omieść a filtry w określonym czasie wymieniać (latem wystarczy zgodnie z harmonogramem a zimą raz w miesiącu) i problemów nie będzie. A kilka stówek piechotą nie chodzi - za 50 zł mam filtrów na 5-6 lat.
    Tylko ja mam w centrali presostat i co dwa-trzy tygodnie upominał się o wymianę filtrów. Tak jak w samochodzie wymieniam filtr kabinowy to tym bardziej w domu chcę mieć spokój gdzie przecież znacznie więcej czasu spędzam w domu.

  3. #1503

    Domyślnie

    Cytat Napisał bstach Zobacz post
    Uważajcie na te płaskie ramki, też wymieniłem na takie we wrześniu w zeszłym roku i przez nie w centrali woda znalazła się tam gdzie nie trzeba. To znaczy czerpnia i ten płaski tak się zabrudziły że wentylator nawiewny zrobił takie podciśnienie z drugiej strony wymiennika że podciągał wodę pod nim (zdjęcie) a ta spływała wszędzie tylko nie do tacy. Po wyczyszczeniu czerpni i wycięciu z niej tej drobnej siatki na owady oraz wymianie na czystą tkaniny w ramce wszystko wróciło do normy. A z tych ramek zrezygnowałem ponieważ nie chciało mi się tak często chodzić do centrali, docinać i wymieniać. Teraz od roku mam ich M5, dwa razy wymieniłem w nich tą wstępną tkaninę a główny na sucho odkurzam. powinien jeszcze z pół roku wytrzymać. Ta płaskie strasznie zaburzają przepływ i zwiększają opory.
    Czyli to tylko Twoja wina bo nie zadbałeś o wymiane fitrów w odpowiednim momencie. Sam mam ramki i jestem z nich w 100% zadowolony, koszt marginalny, nie widzę żadnej różnicy z oryginalnym z pierwszego montażu poza tym,że trzeba częściej go wymieniać

  4. #1504

    Domyślnie

    Co myślicie o zastosowaniu pomiędzy czerpnią a rekuperatorem takiego prefiltra?
    http://allegro.pl/filtr-kanalowy-fko...820342745.html
    Wydatek i opór żaden, a wydaje mi się że się szybko zwróci.
    Bliźniak z lat '70. 100m2 uż. Biały 5/grafit 15/piwnica 15cm EPS, dach żużel. Okna 2 lub 3 szyb.
    Parter ogrzewany od 2009 klima inwerter split Fujitsu ASYA12LGC, łazienka podłoga kable, nieużywane dyn. akumulacyjne, CWU z PV lub II taryfa. WM. Koszt roczny energii el. wg ostatniej faktury za 2017 - 650 zł.
    Piętro CO i CWU na gaz. WG.
    PV 10kW CIGS, SMA 2000HF i SB3300 +LK +Webbox +Wattrouter.
    WG i WM Thesslagreen AirPack Home 400h +expansion +CF +AirMobile.

  5. #1505
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    qrko

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Śląsk Cieszyński
    Posty
    255

    Domyślnie

    Naprawdę nikt nie ma panelu Air++? :>

  6. #1506
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Akiel

    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    54-116
    Posty
    1

    Domyślnie Cool box w instalcji rekuperacji ThesslaGreen + ktoś ma zainstalowane?

    Witam,

    przeczytałem wątek o instalacji CoolBox w systemie rekuperacji ThesslaGreen 400v jednak nikt nie przyznaje się do zainstalowania wymiennika chłodzenia powietrza na takiej instalacji. Właśnie przymierzam się do instancji rekuperacji opartej na materiałach ThesslaGreen i chciałbym znaleźć kogoś kto ma rzeczywiste (a nie teoretyczne) doświadczenia z eksploatacji takiego układu.
    Interesuje mnie szczególnie jakie odczucia co do komfortu mamy w upalne dni gdy temperatura na zewnątrz sięga 35-38 C w dzień a w nocy 25-28. Wtedy to może mieć znaczenie gdy schłodzi choć trochę powietrze wewnątrz np. o 3-5 stopnie . Szczególnie gdy upał trwa kilka dni pod rząd. Mam takie doświadczenia z mieszkania na poddaszu gdzie zamontowałem klimatyzator i uruchamiałem go kilka razy w roku! Terasz chciałbym wykorzystać moment i dostawić wymiennik i centralkę zewnętrzną o mocy 3 kW. Czy ma to sens ???
    Mam ogrzewanie gazowe i małą działkę więc wymiennik gruntowy i pompa ciepła nie wchodzi w rachubę.

    Andrzej

  7. #1507
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PaRa
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    1.775
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Ja mam, ale nie wiem o co ci chodzi.
    Panel nie swieci cały czas a tylko wtedy gdy go pobudzisz dotykiem, po jakimś czasie ulega uśpieniu.
    Mój dziennik budowy

    http://forum.muratordom.pl/showthread.php?244304-Zx100

    Parterówka 175m2, ogrzewanie 135m2 podłogówka + drabinka w łazience, garaż 40m2 nie ogrzewany.
    OZE - 7696 kWh/rok, 57,3 kWh/(m2·rok), Projektowe obciążenie cieplne budynku 4563 W
    Pompa Panasonic Aquarea SDC 7KW + CWU Hewalex HP250, rekuperator AirPack 300
    Płyta fundamentowa - 0,12, ściany - 0, 14 , dach - 0,12

  8. #1508
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    lesny_83

    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-216
    Posty
    61

    Domyślnie

    W domu pasywnym taki coolbox może by się sprawdził ale w zwykłym raczej za słaby. Pytanie jaką moc sam coolbox może przenieść na instalację. Co do samej instalacji kanały muszą być dobrze izolowane, żeby się wilgoć nie gromadziła i temperature trzeba by zbijać o sporo więcej niż 5 stopni. Ale sama możliwość zbierania się wilgoci w kanałach trochę mnie odstrasza. Ogolnie wydaje mi sie ze cala instalacja musiala by byc pod to zrobiona.
    pozdr

  9. #1509
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    lesny_83

    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-216
    Posty
    61

    Domyślnie

    Co do filtrow w ramkach to nie jest to zaden wynalazek tylko patent producenta. U mnie serwis stwierdzil ze pod ramki presostat powinien byc inaczej ustawiony (normalnie cos kolo 85 bar u mnie chyba na ponad 130) ale widze ze to tylko u mnie. Dziwne, że skoro reku przyszlo od producenta z plaskimi filtrami to nie bylo ustawione tak jak trzeba :/ Cos mi sie ogolnie wydaje ze troche jest rzezbienia na chybil trafil przy tej centrali, bo wychodzi, ze nikt inny nie mial zmienianych ustawien presostatu pod plaskie filtry

  10. #1510
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    qrko

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Śląsk Cieszyński
    Posty
    255

    Domyślnie

    Cytat Napisał PaRa Zobacz post
    Ja mam, ale nie wiem o co ci chodzi.
    Panel nie swieci cały czas a tylko wtedy gdy go pobudzisz dotykiem, po jakimś czasie ulega uśpieniu.
    Nie za bardzo wiem co napisałem niejasno. To spróbuje najprościej jak się da - czy da się zrobić tak żeby pokazywało 4 temperatury (tak jak na zdjęciu w pierwszym poście) przez 24 godziny 7 dni w tygodniu?

  11. #1511
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PaRa
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    1.775
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał qrko Zobacz post
    Nie za bardzo wiem co napisałem niejasno. To spróbuje najprościej jak się da - czy da się zrobić tak żeby pokazywało 4 temperatury (tak jak na zdjęciu w pierwszym poście) przez 24 godziny 7 dni w tygodniu?
    Nie da się, panel wyłączy wyświetlacz.

    Takie wartości sprawdzisz zawsze kiedy masz ochotę, dotykając ekran. U mnie 1 raz dotykam i pokazuje się ekran główny, naciskam odpowiednią ikonę i przechodzę do wartości o które Ci chodzi.
    Mój dziennik budowy

    http://forum.muratordom.pl/showthread.php?244304-Zx100

    Parterówka 175m2, ogrzewanie 135m2 podłogówka + drabinka w łazience, garaż 40m2 nie ogrzewany.
    OZE - 7696 kWh/rok, 57,3 kWh/(m2·rok), Projektowe obciążenie cieplne budynku 4563 W
    Pompa Panasonic Aquarea SDC 7KW + CWU Hewalex HP250, rekuperator AirPack 300
    Płyta fundamentowa - 0,12, ściany - 0, 14 , dach - 0,12

  12. #1512

    Domyślnie

    Cytat Napisał qrko Zobacz post
    Nie za bardzo wiem co napisałem niejasno. To spróbuje najprościej jak się da - czy da się zrobić tak żeby pokazywało 4 temperatury (tak jak na zdjęciu w pierwszym poście) przez 24 godziny 7 dni w tygodniu?
    Da się. Sam tak planuję.
    W tym celu użyję AirMobile i starego iPada w którym wyłączę wygaszanie ekranu.
    Bliźniak z lat '70. 100m2 uż. Biały 5/grafit 15/piwnica 15cm EPS, dach żużel. Okna 2 lub 3 szyb.
    Parter ogrzewany od 2009 klima inwerter split Fujitsu ASYA12LGC, łazienka podłoga kable, nieużywane dyn. akumulacyjne, CWU z PV lub II taryfa. WM. Koszt roczny energii el. wg ostatniej faktury za 2017 - 650 zł.
    Piętro CO i CWU na gaz. WG.
    PV 10kW CIGS, SMA 2000HF i SB3300 +LK +Webbox +Wattrouter.
    WG i WM Thesslagreen AirPack Home 400h +expansion +CF +AirMobile.

  13. #1513
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    egon64

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Piastów
    Kod pocztowy
    05-801
    Posty
    76

    Domyślnie

    Cześć,

    Czy mógłby ktoś opisać krok po kroku co potrzebuję, żeby móc korzystać z GWC mając rekuperator Thessla Green ? Chodzi mi o chłodzenie o kilka stopni domu w lato i ogrzewanie w zimę. Mam wykonane odwierty pionowe pod pompę ciepła i planuję zakup właśnie Thessli. Jaki sprzęt jest konieczny do wykonania takiej instalacji ?

  14. #1514
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar siloj
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    Strzyżów
    Posty
    281

    Domyślnie

    Witam,
    Mam pytanie do użytkowników airpack'ów jak wygląda u Was wymiana filtrów? Czy kupujecie oryginalne plisowane, czy płaskie wycinane z tkaniny? Ile wytrzymuje taki plisowany (wiem że wszystko zależy od jakości powietrza wkoło domu) bo w instrukcji jest napisane że plisowany 26 tyg, a płaski 12 tyg.
    Czy ktoś z użytkowników airpack'ów 300 mógłby mi polecić jakieś dobre filtry i chyba ramki do tego trzeba dokupić ? Wiem że jest wiele rodzajów tych tkanin ale nie znam się na tym na tyle żeby wybrać coś dobrego zbliżonego do tych oryginalnych z pierwszego montażu.

  15. #1515
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Tomek2907

    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    29

    Domyślnie

    Cytat Napisał egon64 Zobacz post
    Cześć,

    Czy mógłby ktoś opisać krok po kroku co potrzebuję, żeby móc korzystać z GWC mając rekuperator Thessla Green ? Chodzi mi o chłodzenie o kilka stopni domu w lato i ogrzewanie w zimę. Mam wykonane odwierty pionowe pod pompę ciepła i planuję zakup właśnie Thessli. Jaki sprzęt jest konieczny do wykonania takiej instalacji ?
    Jeżeli masz odpowiednio wydajne dolne źródło pompy ciepła ( odwierty pionowe ) tak aby zimą obsłużyło zarówno pompę ciepła jak i GWC potrzebujesz:
    - wymiennika ciepła powietrze - glikol o odpowiedniej mocy chłodniczej
    - pompy do zapewnienia obiegu glikolu w obwodzie GWC- dolne źródło pompy ciepła
    - modułu expansion do rekuperatora ,tak aby aktywna była obsługa GWC w menu rekuperatora
    - kilka metrów rurek PP do zgrzewania , dwa zawory zwrotne, dwa trójniki PP
    - czujnik temperatury do zastosowania przed GWC
    Ostatnio edytowane przez Tomek2907 ; 29-11-2017 o 19:08

  16. #1516
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    wagi77

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-180
    Posty
    12

    Domyślnie

    Cytat Napisał lesny_83 Zobacz post
    Tym postem bardzo mi rozjaśniłeś sprawę. Mój reku od razu starcie miał wymienianą płytę główną już u mnie w domu bo nie czytał moduły CF który domówiłem już po dostarczeniu reku, a jeszcze przed instalacją. Po tej operacji nie było żadnego skalowania CF. Z tego co piszesz wynika, że nowa płyta główna musi być na nowo zeskalowana pod dany reku aby CF działał. Teraz jak go sprawdziłem bez podpiętej instalacji to właśnie gołe reku nie było zdolne dmuchnąć ponad 300m3/h. Sam więc skalibrowałem i teraz niby dmucha ale czy dane są prawdziwe to nie mam pojęcia. Procedurę skalowania zrobiłem na takich danych jakie były wprowadzone i nic nie zmieniałem. Jutro będę do nich dzwonić z tym pytaniem, ale ogólnie mój egzemplarz jest wybitnie pechowy. Przyszedł bez jednej śruby obudowy, potem szlag trafił płytę, potem CF źle mierzył bo rurki się zaginały, źle był ustawiony presostat i co tydz chciał wymieniać filtry, teraz znowu się rurki zagięły. A teraz dla jaj zaczął przeciekać przy odpływie. Mam wrażenie, że mój egzemplarz nie przeszedł kontroli jakości bo trochę dużo tego .
    Czy do kalibracji używałeś Calibratora_CF ?

  17. #1517
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    wagi77

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-180
    Posty
    12

    Domyślnie

    Cytat Napisał siloj Zobacz post
    Ja tak jak pisałem wcześniej miałem sprawność w okolicach 70-75%, wczoraj skalibrowałem reku, dziś dociepliłem/doszczelniłem rury, które miałem przeciągnięte przez kanał w kominie i teraz wieczorem sprawność wyszła około 86% (przy wydajności centrali 25%) i czuję się usatysfakcjonowany
    Jak wy kalibrujecie swoje centrale ? Czy macie ten zewnętrzny kalibrator CF ?
    Moja centrala też ma niską sprawność i zabieram się do kalibracji (podejrzewam zbyt duże opory na wyrzutni). Mam wbudowany moduł CF, ale piszą, że do kalibracji podłącza się do niego jeszcze zewnętrzny kalibrator CF by skalibrować centralę.
    Czy ten kalibrator jest potrzebny czy da się bez niego ?

  18. #1518

    Domyślnie

    Cytat Napisał wagi77 Zobacz post
    Jak wy kalibrujecie swoje centrale ? Czy macie ten zewnętrzny kalibrator CF ?
    Moja centrala też ma niską sprawność i zabieram się do kalibracji (podejrzewam zbyt duże opory na wyrzutni). Mam wbudowany moduł CF, ale piszą, że do kalibracji podłącza się do niego jeszcze zewnętrzny kalibrator CF by skalibrować centralę.
    Czy ten kalibrator jest potrzebny czy da się bez niego ?
    Musisz wejść w menu serwisowe, przy systemie CF, za pomoca kodu serwisowego i tam masz kalibrację. Wszystko jest w instrukcji krok po kroku.

  19. #1519
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar siloj
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    Strzyżów
    Posty
    281

    Domyślnie

    Cytat Napisał wagi77 Zobacz post
    Jak wy kalibrujecie swoje centrale ? Czy macie ten zewnętrzny kalibrator CF ?
    Moja centrala też ma niską sprawność i zabieram się do kalibracji (podejrzewam zbyt duże opory na wyrzutni). Mam wbudowany moduł CF, ale piszą, że do kalibracji podłącza się do niego jeszcze zewnętrzny kalibrator CF by skalibrować centralę.
    Czy ten kalibrator jest potrzebny czy da się bez niego ?
    Dokładnie tak jak pisał kolega powyżej, musisz mieć kod serwisowy i wejść w menu serwisowe gdzie jest kalibracja i tam chyba wpisujesz projektowaną wydajność instalacji a reszta odbywa się automatycznie. Piszę chyba bo tego nie robiłem ale jak się interesowałem modułem CF i dzwoniłem do thessla'i to tak mi wyjaśnił pewien specjalista, powiedział że to bardzo prosta operacja i nie wymaga zewnętrznego przyrządu typu Air calibrator.
    Z tymi sprawnościami jest różnie bo zaraz poo kalibracji faktycznie osiągałem około 86% ale były jeszcze ciepłe dni i dość duże dodatnie temp. w granicach +12-15 stopni a teraz np przy -3 stopniach i w okolicach 0 stopni wychodzi sprawność w granicach 70-75%.

  20. #1520
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    lesny_83

    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-216
    Posty
    61

    Domyślnie

    Jak masz moduł cf nic wiecej nietrzeba do kalibracji. W założeniu urządzenie kalibruję się samo i na bieżąco wprowadza korekty. (na razie u mnie działa ch..owo:/ )
    Wczoraj był u mnie serwis, doszczelnili reku, wymienili moduł cf z nowym softem,i reku od razu wskoczył na lepszą sprawność: w nocy było 80-83 %)
    Dzisiaj sprawdzam bo coś chłodem wieje i znowu 70% Zaglądam do centrali i w środku wszędzie woda, cały kanał od bypassu w wodzie normalny basem) powoli szlag mnie trafia bo wydałem 8 koła na coś co można sobie w tyłek wsadzić choć przy gabarytach może być ciężko
    pozdr

Strona 76 z 148

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony