dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 98 z 148
Pokaż wyniki od 1.941 do 1.960 z 2953
  1. #1941
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    editt2

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Bełchatów
    Kod pocztowy
    97-400
    Posty
    78

    Domyślnie

    montowaliście higrostat w łazience ? pod reku ?
    Dom w żurawkach 2 w trakcie budowy.
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...nej-koncepcji-)

  2. #1942
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Mam założony ale w króćcu przy samym reku na powrocie.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  3. #1943
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    editt2

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Bełchatów
    Kod pocztowy
    97-400
    Posty
    78

    Domyślnie

    Jaki ten higrostat jakiej firmy?

  4. #1944
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Taki to aż nad to.
    https://hipros.pl/product-pol-1155-Mod-czujnik-wilgotnosci-przekaznikHR202.html
    Osobiście mam taki
    https://sklep.avt.pl/avt1855.html
    Jedyny problem to ustawienie progu zadziałania. Ale jeden dzień i się udało. Załącza przy 70% a wyłącza przy 67%
    Ostatnio edytowane przez plusfoto ; 18-07-2018 o 14:56
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  5. #1945
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar siloj
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    Strzyżów
    Posty
    281

    Domyślnie

    Cytat Napisał plusfoto Zobacz post
    Taki to aż nad to.
    https://hipros.pl/product-pol-1155-Mod-czujnik-wilgotnosci-przekaznikHR202.html
    Osobiście mam taki
    https://sklep.avt.pl/avt1855.html
    Jedyny problem to ustawienie progu zadziałania. Ale jeden dzień i się udało. Załącza przy 70% a wyłącza przy 67%
    Cześć a jak masz podpięty ten czujnik ? i co ci załącza przy tych 70% wietrzenie? czy wtedy tylko wywiew pracuje?

  6. #1946
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Załacza wietrzenie. A podpięty jest do styków na płycie w reku oznaczonych H2O.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  7. #1947
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Stermaj

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Podkarpacie
    Kod pocztowy
    38-400
    Posty
    1.578

    Domyślnie

    Cytat Napisał plusfoto Zobacz post
    Taki to aż nad to.
    https://hipros.pl/product-pol-1155-Mod-czujnik-wilgotnosci-przekaznikHR202.html
    Osobiście mam taki
    https://sklep.avt.pl/avt1855.html
    Jedyny problem to ustawienie progu zadziałania. Ale jeden dzień i się udało. Załącza przy 70% a wyłącza przy 67%
    A jak ogarnąć sytuację, gdy na zewnątrz jest większa wilgotność niż wewnątrz, przy prawie takich samych temperaturach.
    Przez ostatnie dwa tygodnie miałem około 90% na zewnątrz i około 70 wewnątrz domu. Wietrzenie nic nie dawało. a nawet pogarszało sytuację.
    W innych przypadkach nie widzę potrzeby stosowania czujnika wilgotności do sterowania rekuperatorem bo wilgotność nie przekracza 60%.
    Chwilowa wilgotność w łazience czy kuchni nie jest szkodliwa. Po godzinie czy dwóch i tak się zmniejszy, więc wietrzenie w takim przypadku uważam za zbędne.
    Lepiej pomyślcie jak zrobić, aby w zimie zawrócić obieg powietrza z łazienki po kąpaniu na dom uważając na inne zapachy w przypadku jak jest tam ubikacja.
    Taki gadżet po kąpaniu przyciskamy guziczek i wywiew z łazienki zamienia się w nawiew.
    Ostatnio edytowane przez Stermaj ; 21-07-2018 o 10:45

  8. #1948

    Domyślnie

    Cytat Napisał Stermaj Zobacz post
    Lepiej pomyślcie jak zrobić, aby w zimie zawrócić obieg powietrza z łazienki po kąpaniu na dom uważając na inne zapachy w przypadku jak jest tam ubikacja.
    Taki gadżet po kąpaniu przyciskamy guziczek i wywiew z łazienki zamienia się w nawiew.
    Czerpnię spinasz z wyrzutnią, szczelna przepustnica i siłownik, sterowany z czasówki.
    Tylko gdzie tu sens?

  9. #1949
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Stermaj

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Podkarpacie
    Kod pocztowy
    38-400
    Posty
    1.578

    Domyślnie

    Cytat Napisał _John Zobacz post
    Czerpnię spinasz z wyrzutnią, szczelna przepustnica i siłownik, sterowany z czasówki.
    Tylko gdzie tu sens?
    To co proponujesz nie jest rozwiązaniem, o którym pisałem. Można by zrobić przełącznik, który ba zamieniał kanały np łazienki z salonem czy pokojem np na godzinę czy dwie od "naduszenia" guziczka, który "nadusza" się ręcznie np po kąpaniu. Rozwiązanie oczywiście na zimę a nie lato, a po to aby podnieść wilgotność w domu.

  10. #1950

    Domyślnie

    Tylko, że moje rozwiązanie można tanio wykonać we własnym zakresie.
    A efekt osiągasz taki sam, zawracasz wilgotne powietrze z powrotem na dom.
    Tylko, cały czas nie rozumie co ci da chwilowy skok wilgotności?
    Zapominasz, że funkcją wentylacji jest usunięcie nadmiaru wilgoci i dostarczenie wystarczającej ilości powietrza świeżego.
    Za niska wilgotność oznacza, że ktoś popełnił błąd projektowy lub wykonawczy.

  11. #1951
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Stermaj

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Podkarpacie
    Kod pocztowy
    38-400
    Posty
    1.578

    Domyślnie

    Cytat Napisał _John Zobacz post
    Tylko, że moje rozwiązanie można tanio wykonać we własnym zakresie.
    A efekt osiągasz taki sam, zawracasz wilgotne powietrze z powrotem na dom.
    Tylko, cały czas nie rozumie co ci da chwilowy skok wilgotności?
    Zapominasz, że funkcją wentylacji jest usunięcie nadmiaru wilgoci i dostarczenie wystarczającej ilości powietrza świeżego.
    Za niska wilgotność oznacza, że ktoś popełnił błąd projektowy lub wykonawczy.
    We własnym zakresie zrobiłem całą wentylację, no bez rekuperatora.
    No efekt nie jest taki sam bo w tym czasie nie wentylujesz domu.
    Wilgoć z łazienki nie tylko nasyca powietrze ale i inne elementy budynku i jego wyposażenia.
    Zadam takie pytanie: czy masz WM w domu i eksploatowałeś ją już przynajmniej rok. W zimie przy WM masz niską wilgotność nie z powodu błędnego zaprojektowania. W lecie choć nie wiem jak byś nie wentylował będzie w sam raz czyli 40-60% pod warunkiem,że nie będzie tak jak było ostatnio przez dwa tygodnie, 90% na zewnątrz.
    Tak jak pisałem wyżej stosowanie czujników wilgoci i sterowanie nimi samym rekuperatorem bez możliwości nawilżania, uważam za kwiatek do kożucha.

  12. #1952

    Domyślnie

    Cytat Napisał Stermaj Zobacz post
    W zimie przy WM masz niską wilgotność nie z powodu błędnego zaprojektowania.
    Jeszcze nie spotkałem instalatora, który by doradził mniejszy rekuperator i poinformował klienta, że zimą te urządzenia wyraźnie osuszają dom.
    Każdy doradzi ci większy, bo lepiej mieć zapas jak teściowa przyjeżdża i atmosfera w domu staje się cięższa

    Tymczasem są rekuperatory, które nie osuszają tak domu i tu jest twój błąd, bo nie przygotowałeś się wystarczająco przed zakupem.
    Jak sam zauważyłeś, najlepiej przekonać się o czymś na własnej skórze.
    Dlatego ja też zadam pytanie.
    Ilu odwiedziłeś użytkowników rekuperatorów z wymiennikami celulozowymi, lub obrotowymi?
    Jestem święcie przekonany, że więcej czasu straciłeś na czytanie bzdur jakie tu można o tych urządzeniach przeczytać.

  13. #1953
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Stermaj

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Podkarpacie
    Kod pocztowy
    38-400
    Posty
    1.578

    Domyślnie

    Cytat Napisał _John Zobacz post
    Jeszcze nie spotkałem instalatora, który by doradził mniejszy rekuperator i poinformował klienta, że zimą te urządzenia wyraźnie osuszają dom.
    Każdy doradzi ci większy, bo lepiej mieć zapas jak teściowa przyjeżdża i atmosfera w domu staje się cięższa

    Tymczasem są rekuperatory, które nie osuszają tak domu i tu jest twój błąd, bo nie przygotowałeś się wystarczająco przed zakupem.
    Jak sam zauważyłeś, najlepiej przekonać się o czymś na własnej skórze.
    Dlatego ja też zadam pytanie.
    Ilu odwiedziłeś użytkowników rekuperatorów z wymiennikami celulozowymi, lub obrotowymi?
    Jestem święcie przekonany, że więcej czasu straciłeś na czytanie bzdur jakie tu można o tych urządzeniach przeczytać.
    Najpierw Ty odpowiedz. Widzę, że jesteś strasznie zacietrzewiony i tylko Twój ogonek jest bardziej. Zachowujesz się jakbyś zjadł wszystkie rozumy, ale ich nie przetrawiłeś i wszystko wyleciało. Pozdrawiam serdecznie i życzę sprawnie działającej wentylacji.

  14. #1954

    Domyślnie

    Czy ktoś mógłby polecić wykonawcę WM z reku najlepiej wlaśnie TG z okolic Katowic (ogólnie śląska)? Ciężko coś znaleźć sensownego.

  15. #1955
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar siloj
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    Strzyżów
    Posty
    281

    Domyślnie

    Witam nie potrzebuje ktoś takich akcesoriów:
    https://www.olx.pl/oferta/trojnik-y-...8-IDpFSSd.html
    Zostało mi po wykonaniu instalacji WM może komuś brakło to odsprzedam.

  16. #1956
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Janek795

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    279

    Domyślnie

    Czy ktoś mógł by udzielić pomocy (jak trzeba to i za cash) z tematem połączenia się z reku przez RS485 ?? Dostałem lite rejestrów z Thessli ale to są chyba typowe nazwy zmiennych do jakichś urządzeń modbus ?? .. Ja chcę po prostu przez ów RS czytać wartości, i wysyłać dane z poziomu kodu mojego programu - czy to nie powinno być coś typu 01 03 46 00 00 ... ? ...

  17. #1957
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    mibas

    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    216

    Domyślnie

    Przeczytaj najpierw co to jest protokół modbus rtu. A potem poszukaj gotowej biblioteki do obsługi modbusa, bo to nie jest trywialne i wymaga zachowania odpowiednich zależności czasowych podczas transmisji rs-em.

  18. #1958
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Janek795

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    279

    Domyślnie

    Cytat Napisał mibas Zobacz post
    Przeczytaj najpierw co to jest protokół modbus rtu. A potem poszukaj gotowej biblioteki do obsługi modbusa, bo to nie jest trywialne i wymaga zachowania odpowiednich zależności czasowych podczas transmisji rs-em.
    mibas, dzięki za info ale czytam o tym od kilku dni Zrobiłem dziś już program i niby działa (testuję na symulatorze slave). Alenie za bardzo idzie to z reku.

    Edit.

    W końcu to mam
    Ostatnio edytowane przez Janek795 ; 09-09-2018 o 12:47

  19. #1959
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    btheb

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Wrocław / Długołęka
    Posty
    46

    Domyślnie

    Cytat Napisał Janek795 Zobacz post
    mibas, dzięki za info ale czytam o tym od kilku dni Zrobiłem dziś już program i niby działa (testuję na symulatorze slave). Alenie za bardzo idzie to z reku.

    Edit.

    W końcu to mam
    A masz może w reku moduł CF? Bo jeśli tak, to on zajmuje port na komunikację. Do testów możesz odłączyć CF i wtedy sprawdzać program.
    Poza tym z rok temu thessla obiecała modbus divider, żeby było "więcej portów" i mają CF ciągle mieć możliwość podłączenia do reku... zdaje sie że dalej nie ma....

  20. #1960
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Janek795

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    279

    Domyślnie

    Cytat Napisał btheb Zobacz post
    A masz może w reku moduł CF? Bo jeśli tak, to on zajmuje port na komunikację. Do testów możesz odłączyć CF i wtedy sprawdzać program.
    Poza tym z rok temu thessla obiecała modbus divider, żeby było "więcej portów" i mają CF ciągle mieć możliwość podłączenia do reku... zdaje sie że dalej nie ma....
    Witaj Nie nie mam CF ... Ale ja podłączony jestem pod AirB. Czyli mam rozumieć, że mając CF (w sumie nie planuję na razie) ten port nie działa - jest wspólny driverz AirB ? Aktualnie AM leci sobie w tym samym czasie na Air++ . W ogóle to tydzień męczyłem się na darmo bo po prostu padnięty był ten driver czy coś. Dwa dni temu przyjechał serwis - wymienił całą płytę główną i ruszyło

    Nie wiem czy w ogóle dam CF-a. Do raspberry chce podłączyć czujnik PM2 aby wyłączał reku gdy najbardziej będzie dymić od sąsiadów albo włączał minimum 10% a w domu CO2/wilgotności na łazienki aby wentylacja włączała się tylko na na określone momenty bo tej zimy to miałem w domu wilgotność 21% o oczach nie wspomnę (fakt, że reku leciał cały czas na auto 30%) :/ :/

    Za kilka dni siądę do pisania własnej apki mobilnej + API w moim przypadku przyda się dla Fibaro.
    Ostatnio edytowane przez Janek795 ; 10-09-2018 o 14:17

Strona 98 z 148

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony