dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 1289

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mareks77 Zobacz post
    Uzyskasz nawet więcej



    No i dlaczego Ty ciągle masz problem ze zwiększonym spalaniem skoro twój dach jest bez ocieplenia, Im większa różnica temperatur pomiędzy domową a zewnętrzną tym więcej się ulatnia.



    Przestaw regulację na TERMOSTAT i nie myśl tylko ocieplaj dom a potem porozmawiamy o ustawieniach.

    Jeśli chcesz mieć obecnie dobrze to tryb regulacji ustaw na BRAK, temperaturę zadaną ustaw na 35*C, krzywą grzewczą ustaw na poziomie 0.3 i na wszystkich grzejnikach pokrętła termostatyczne ustaw na 3 - 3.5 czyli 21*C.

    Spłaszczona krzywa grzewcza spowoduje że na grzejnikach będziesz miał zawsze temperaturę na poziomie 40 - 55*C natomiast głowice termostatyczne utrzymają Ci stałą temperaturę w pomieszczeniach.
    Chodziło mi o to jak tutaj napisałeś że jak docieple to pogadamy o ustawieniach, na jakich optymalnie grzać w tej sytuacji?
    Brak? Termostat? Korekta?

    Do tej pory grzałem jak poleciłeś na brak ale to mialem do momentu docieplenia?
    A czy to obecne spalanie na poziomie 6-7 przy tem 0 do -2 w ciągu doby to wciąż dużo? czy akceptowalne?
    Chodzi mi o to czy dalej po spalaniu widać że mam mostki gdzieś, czy to piec inaczej przestawić trzeba?

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.386

    Domyślnie

    Cytat Napisał nowakowski12 Zobacz post
    Chodziło mi o to jak tutaj napisałeś że jak docieple to pogadamy o ustawieniach, na jakich optymalnie grzać w tej sytuacji?
    Brak? Termostat? Korekta?

    Do tej pory grzałem jak poleciłeś na brak ale to mialem do momentu docieplenia?
    A czy to obecne spalanie na poziomie 6-7 przy tem 0 do -2 w ciągu doby to wciąż dużo? czy akceptowalne?
    Chodzi mi o to czy dalej po spalaniu widać że mam mostki gdzieś, czy to piec inaczej przestawić trzeba?
    Napiszę tak...... nie znam domu więc nie wiem czego się spodziewać dlatego nie spodziewaj się wymyślonego gotowego algorytmu.
    Dla Vaillanta i instalacji podłogowej według mnie najbardziej optymalne będzie nastawienie trybu KOREKTA ale tylko w mrozy gdy temperatura spada poniżej (-3*C) reszta czasu to tryb TERMOSTAT w którym następuje wyłączanie kotła i schładzanie instalacji.

    Temperaturę owe (-3*C) należy sobie niestety wypracować doświadczalnie podczas prób. W dobrze ocieplonych domach i podłodze temperatura będzie nawet niższa. Temperatura tak samo jest uzależniona od mocy minimalnej kotła oraz minimalnego zapotrzebowania na energię domu.
    Chodzi o to aby dostarczać tylko tyle energii jaka jest potrzebna do utrzymania stałej temperatury pomieszczeń. Wszelkie wyłączanie i załączanie doprowadza do schładzania wody w instalacji którą należy niestety z powrotem nagrzać.
    Dlatego temperatura jest uzależniona od izolacji domu i posadzki. Moc minimalna kotła w tym przypadku jest równa minimalnemu zapotrzebowaniu na energię budynku tylko w jakiś warunkach zewnętrznych czyli temperaturze, wilgotności itp. Stąd też od tego momentu kiedy to kocioł może modulować korzystny jest tryb KOREKTA, natomiast gdy następuje wzrost temperatury zewnętrznej i zapotrzebowanie na energię domu zmniejsza się to na KOREKCIE następuje przegrzewanie i należy przejść na tryb TERMOSTAT.

    Tyle na już. Gdy wrócę do Twojego przypadku i zapoznam się z rodzajem instalacji to napisze bardziej szczegółowo.
    PS. Te wyliczenia na CIEPŁOWŁAŚCIWE nic Cię nie kosztują więc postaraj się zrobić rzetelnie wynik i podesłać
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony