dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 12 z 65
Pokaż wyniki od 221 do 240 z 1289
  1. #221

    Domyślnie

    Buderus np wyłącza się po x godzinach pracy non stop. Jest to wyłączenie serwisowe. No ale nie trwa 5h

    Cytat Napisał uris
    Sprawdzałeś jaka masz temperaturę powrotu przy tym zasilaniu 25,5*C ?
    Nie sprawdzałem

  2. #222
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    caymann6

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    159

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adam626 Zobacz post
    Buderus np wyłącza się po x godzinach pracy non stop. Jest to wyłączenie serwisowe. No ale nie trwa 5h



    Nie sprawdzałem
    U mnie raczej to nie będzie tym bo jak zmienie opcje z eco na obniżenie to kocioł wchodzi w tryb CO
    Tylko nie rozumiem dlaczego załączył opóźnienie ochrony zamarz. skoro temperatura zewnętrzna - jak wcześniej pisałem wynosiła 0*

  3. #223

    Domyślnie

    Jesteś pewien że palnik działał ? bo kocioł czasem włącza się i buja samą wodę bez grzania .
    Dom 194m2 Grenada po małych modyfikacjach powierzchnia użytkowa 156m2 wysokość pomieszczeń 2,95cm .POROTHERM p+w 25 + 15cm styro. ,fundament 10cm styro. , podłoga 10cm styro. , sufit 2x15cm wełna la. 0,44 , okna dwie szyby 1,1 na profilu Rehau ,wentylacja grawitacyjna .Ogrzewanie w całości podłogowe , Vaillant 206/5-5 R2 sterowanie pogodowe 2014/2015 co+cwu 1350m3 zadana 23*C

  4. #224
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    caymann6

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    159

    Domyślnie

    Cytat Napisał uris Zobacz post
    Jesteś pewien że palnik działał ? bo kocioł czasem włącza się i buja samą wodę bez grzania .
    Kociol sie całkowicie wylaczyl na ponad 5 h i dalej by byl nie chodzil ale zmienilem na obnizenie bo temp. Wew.spadla i zalaczyl grzanie .

  5. #225
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    caymann6

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    159

    Domyślnie

    Palnik po zmianie z eco na obnizenie wlaczyl sie na stowe

  6. #226

    Domyślnie

    Tylko nie rozumiem dlaczego załączył opóźnienie ochrony zamarz. skoro temperatura zewnętrzna - jak wcześniej pisałem wynosiła 0*
    Zamieszałem chodziło mi o to zdanie że przełączył się na ECO jak temp 0*C to dziwne .Może sprawdź w instrukcji czy masz dobrze podłączony czujnik pogodowy ,czy pod dobre zaciski jest podpięty . W kotle pod D też można sprawdzić jaka temp pokazuje czujnik pogodowy .

    Pokombinuj jeszcze z tą opcją

    Menu ¬ Poziom instalatora ¬ Konfiguracja systemu
    [System ----] ¬ Ciągłe grzanie

    "Ciągłe grzanie" to definiowana temperatura, od której
    następuje ciągłe grzanie przy zadanej temperaturze
    pokojowej / krzywej grzewczej poza ustawionym przedziałem
    czasowym.
    Funkcja ta umożliwia ustalenie wartości temperatury
    zewnętrznej, której przekroczenie w górę / w dół powoduje,
    że nie następuje obniżenie temperatury na noc lub
    całkowite wyłączenie.
    Ostatnio edytowane przez uris ; 27-01-2015 o 22:32
    Dom 194m2 Grenada po małych modyfikacjach powierzchnia użytkowa 156m2 wysokość pomieszczeń 2,95cm .POROTHERM p+w 25 + 15cm styro. ,fundament 10cm styro. , podłoga 10cm styro. , sufit 2x15cm wełna la. 0,44 , okna dwie szyby 1,1 na profilu Rehau ,wentylacja grawitacyjna .Ogrzewanie w całości podłogowe , Vaillant 206/5-5 R2 sterowanie pogodowe 2014/2015 co+cwu 1350m3 zadana 23*C

  7. #227
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    caymann6

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    159

    Domyślnie

    Cytat Napisał uris Zobacz post
    Zamieszałem chodziło mi o to zdanie że przełączył się na ECO jak temp 0*C to dziwne .Może sprawdź w instrukcji czy masz dobrze podłączony czujnik pogodowy ,czy pod dobre zaciski jest podpięty . W kotle pod D też można sprawdzić jaka temp pokazuje czujnik pogodowy .
    Pogodówka działa prawidłowo - temp na kotle pokrywa się z temperaturą na CM470 oraz mierzoną innym termometrem zewnętrznym.
    Odnośnie opcji ciągłe grzanie to nie mam ustawionych przedziałów czasowych a wyłączenie następuje właśnie pomiędzy przedziałami.
    Sprubuje zadzwonić na infolinie Vaillanta może oni cos podpowiedzą

  8. #228
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    caymann6

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    159

    Domyślnie

    A w ogole jak mozna zmienic na cm 470 godzine w pozycji tryb auto dzien do? Bo zauważyłem ze mialem do 21.30 a wczoraj zmienilo sie na 24godzine
    Ostatnio edytowane przez caymann6 ; 28-01-2015 o 07:30

  9. #229

    Domyślnie

    Jak masz przedziały czasowe to się pojawia godzina DO , a jak nie pasz przedziałów to jest 24h jedzie na temperaturze nocnej lub jak ustawisz przedziała czasowy 00:00 - 24:00 to 24h jedzie na temperaturze dziennej .Mój kocioł oszalał rano wstaje a w domu zimnawo patrze na wykres a kocioł całą noc taktował 1godz pracy 40min przerwy i tak całą noc temperatura spadła do 21 a zadaną mam 22 ,dzisiaj go z prądu wyłączyłem na chwile może mu się coś pomieszało .
    Dom 194m2 Grenada po małych modyfikacjach powierzchnia użytkowa 156m2 wysokość pomieszczeń 2,95cm .POROTHERM p+w 25 + 15cm styro. ,fundament 10cm styro. , podłoga 10cm styro. , sufit 2x15cm wełna la. 0,44 , okna dwie szyby 1,1 na profilu Rehau ,wentylacja grawitacyjna .Ogrzewanie w całości podłogowe , Vaillant 206/5-5 R2 sterowanie pogodowe 2014/2015 co+cwu 1350m3 zadana 23*C

  10. #230
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    caymann6

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    159

    Domyślnie

    Cytat Napisał uris Zobacz post
    Jak masz przedziały czasowe to się pojawia godzina DO , a jak nie pasz przedziałów to jest 24h jedzie na temperaturze nocnej lub jak ustawisz przedziała czasowy 00:00 - 24:00 to 24h jedzie na temperaturze dziennej .Mój kocioł oszalał rano wstaje a w domu zimnawo patrze na wykres a kocioł całą noc taktował 1godz pracy 40min przerwy i tak całą noc temperatura spadła do 21 a zadaną mam 22 ,dzisiaj go z prądu wyłączyłem na chwile może mu się coś pomieszało .
    Właśnie chodzi o to że przdziałów czasowych na CO nie mam - jedyne przedziały mam na grzanie CWU.
    Na jakiej zasadzie robisz te wykresy?

  11. #231

    Domyślnie

    Wykresy to cały projekt ,można to sobie samemu zbudować np na Raspberry pi + czujniki temperatury 1-wire tu możesz poczytać http://techfreak.pl/nettemp/
    Docelowo będę chciał wszędzie czujniki ( pokoje ,CO,Rekuperator,Kominek i inne ) system zbiera dane 24h do tego czujnik wilgotności i nasłonecznienia będzie część mam już po wifi a część po kablach , zobacz jak pracuje kocioł ten pomarańczowy wykres to zasilanie a pod nim to powrót .

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	zasilanie.jpg
Wyświetleń:	113
Rozmiar:	63,8 KB
ID:	301417
    Dom 194m2 Grenada po małych modyfikacjach powierzchnia użytkowa 156m2 wysokość pomieszczeń 2,95cm .POROTHERM p+w 25 + 15cm styro. ,fundament 10cm styro. , podłoga 10cm styro. , sufit 2x15cm wełna la. 0,44 , okna dwie szyby 1,1 na profilu Rehau ,wentylacja grawitacyjna .Ogrzewanie w całości podłogowe , Vaillant 206/5-5 R2 sterowanie pogodowe 2014/2015 co+cwu 1350m3 zadana 23*C

  12. #232
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    caymann6

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    159

    Domyślnie

    Wracając jeszcze do przedziałów czasowych to w miejscu zmieniania godzin od poniedziałku do niedzieli mam od 0.00 do 0.00 i mimo to pokazuje Tryb Auto do 0.00 :/
    Odnośnie dzisiejszej pracy kotła na eco
    W obawie że kocioł sie nie załączy wczoraj na noc załączyłem obniżenie - piec sie uruchomił i grzał normalnie.
    Potem ok 8.00 przestawiła żona na eco i do 18.00 sie nie załączył - temp zadana była osiągnięta temp. zewnętrzna 0*C :/
    Uris masz pomysł o co chodzi???
    Na infolinii Vaillanta powiedział mi Pan że nie umie mi odpowiedzieć na to pytanie, po czym dodał że skoro piec po zmianie z eco na obniżenie pracuje to należy zmienić na obniżenie żeby grzał - hehe i tak się rozmowa skończyła
    Jeszcze spostrzeżenie odnośnie "obniżenie"
    Różnica pomiędzy temp. zasialania a powrotu wynosi 3*C a mimo to kocioł się nie wyłącza tylko pracuje ciągle:/ - też nie mam pomysłu dlaczego tak jest
    Przedtem jak różnica była 4* to myślałem że to jest przyczyna ale teraz jest tak samo jak u Ciebie a on pracuje
    Ostatnio edytowane przez caymann6 ; 28-01-2015 o 18:56

  13. #233

    Domyślnie

    Cytat Napisał caymann6 Zobacz post
    Wracając jeszcze do przedziałów czasowych to w miejscu zmieniania godzin od poniedziałku do niedzieli mam od 0.00 do 0.00 i mimo to pokazuje Tryb Auto do 0.00 :/
    Odnośnie dzisiejszej pracy kotła na eco
    W obawie że kocioł sie nie załączy wczoraj na noc załączyłem obniżenie - piec sie uruchomił i grzał normalnie.
    Potem ok 8.00 przestawiła żona na eco i do 18.00 sie nie załączył - temp zadana była osiągnięta temp. zewnętrzna 0*C :/
    Uris masz pomysł o co chodzi???
    Na infolinii Vaillanta powiedział mi Pan że nie umie mi odpowiedzieć na to pytanie, po czym dodał że skoro piec po zmianie z eco na obniżenie pracuje to należy zmienić na obniżenie żeby grzał - hehe i tak się rozmowa skończyła
    Jeszcze spostrzeżenie odnośnie "obniżenie"
    Różnica pomiędzy temp. zasialania a powrotu wynosi 3*C a mimo to kocioł się nie wyłącza tylko pracuje ciągle:/ - też nie mam pomysłu dlaczego tak jest
    Przedtem jak różnica była 4* to myślałem że to jest przyczyna ale teraz jest tak samo jak u Ciebie a on pracuje
    Nie wiem jakim cudem na przedziale czasowym masz 00:00-00:00 , przedział który wypełnia cała dobę to 00:00 - 24:00
    No i prawidłowo kocioł na ECO pracował bo na zewn było 0*C .Ja dzisiaj mniej więcej doszedłem dlaczego kocioł taktował ,gdy ustawiałem mały przepływ to kocioł podwyższał sobie temp zasilania co prawda o 1*C ale podwyższał i to powodowało że pracował 2godz i się wyłączał i tak w koło ,dziwne bo wcześniej przy takich przepływach pracował dłużej . Podniosłem przepływy na około 1,5l/m i kocioł obniżył temp zasilania o 1*C i teraz pracuje już dosyć długo

    Tak się dobiera czas blokady palnika
    Ostatnio edytowane przez uris ; 28-01-2015 o 19:33
    Dom 194m2 Grenada po małych modyfikacjach powierzchnia użytkowa 156m2 wysokość pomieszczeń 2,95cm .POROTHERM p+w 25 + 15cm styro. ,fundament 10cm styro. , podłoga 10cm styro. , sufit 2x15cm wełna la. 0,44 , okna dwie szyby 1,1 na profilu Rehau ,wentylacja grawitacyjna .Ogrzewanie w całości podłogowe , Vaillant 206/5-5 R2 sterowanie pogodowe 2014/2015 co+cwu 1350m3 zadana 23*C

  14. #234
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    caymann6

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    159

    Domyślnie

    Cytat Napisał uris Zobacz post
    Nie wiem jakim cudem na przedziale czasowym masz 00:00-00:00 , przedział który wypełnia cała dobę to 00:00 - 24:00
    No i prawidłowo kocioł na ECO pracował bo na zewn było 0*C .
    Ok czyli w przedziale czasowym pon-niedz ustawić 00:00-24.00 tak?? i wtedy będzie pracował z temp dzień. a jeśli chciałbym żeby pracował z temp. zadaną noc to jak mam ustawić?
    Nie zrozumieliśmy się chyba odnośnie tego nieszczęśliwego ECO na zewnątrz było 0*C temp w domu taka jak zadana (ale czuć było delikatny dyskomfort)a KOCIOŁ NIE PRACOWAŁ przez 10h ! Nie wiem co jest nie tak

  15. #235

    Domyślnie

    Jeżeli chcesz przedziały czasowe dzień/noc to ustaw tylko przedział na dzień czyli np 07:00 - 18:00 poza przedziałem kocioł przełączy się na temperaturę nocna w tedy też poza przedziałem czasowym będzie działało ECO . Z tym ECO to tak jak piszesz ono chyba do końca nie działa jak potrzeba ja kiedyś też ustawiłem ECO było +6*C a kocioł pracował ciężko wyczuć o co chodzi .Ja bym sobie tym dupy nie zawracał bo oszczędności z tego to raczej żadne ,jak wyziębisz chałupę to później trzeba i tak uzupełnić straty nie ma cudów .
    Dom 194m2 Grenada po małych modyfikacjach powierzchnia użytkowa 156m2 wysokość pomieszczeń 2,95cm .POROTHERM p+w 25 + 15cm styro. ,fundament 10cm styro. , podłoga 10cm styro. , sufit 2x15cm wełna la. 0,44 , okna dwie szyby 1,1 na profilu Rehau ,wentylacja grawitacyjna .Ogrzewanie w całości podłogowe , Vaillant 206/5-5 R2 sterowanie pogodowe 2014/2015 co+cwu 1350m3 zadana 23*C

  16. #236
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    caymann6

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    159

    Domyślnie

    ok a jak ustawic zeby caly czas pracowal na noc?
    Faktycznie z tym eco glowy sobie nie bede zawracal bo nie idzie za nic zrozumiec jak to dziala nota bene nie wiadomo co autor instrukcji mial na my
    sli piszac info odnosnie eco

  17. #237

    Domyślnie

    Jeżeli nie masz żadnego przedziału czasowego i masz włączone obniżenie to kocioł pracuje z temp zadaną NOC w tedy na CM470 widzisz księżyc .Ja kiedyś robiłem tak że ustawiałem przedział 7-17 to był dzień a poza noc ,temperatury dzień i noc ustawiałem 22 i 22*C i cała dobę sobie dążył do 22*C .
    Sposoby są dwa z przedziałem lub bez przedziału i w tedy pracuje w temp nocnej ,różnica taka że na Cm470 widzisz słońce i księżyc i tyle
    Zmniejsz przepływy na minimum poniżej 1l/m daj 0,2-0,5l/m zobaczysz co się będzie działo ,pompa 1-2 bieg
    Dom 194m2 Grenada po małych modyfikacjach powierzchnia użytkowa 156m2 wysokość pomieszczeń 2,95cm .POROTHERM p+w 25 + 15cm styro. ,fundament 10cm styro. , podłoga 10cm styro. , sufit 2x15cm wełna la. 0,44 , okna dwie szyby 1,1 na profilu Rehau ,wentylacja grawitacyjna .Ogrzewanie w całości podłogowe , Vaillant 206/5-5 R2 sterowanie pogodowe 2014/2015 co+cwu 1350m3 zadana 23*C

  18. #238
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    caymann6

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    159

    Domyślnie

    Cytat Napisał uris Zobacz post
    Zmniejsz przepływy na minimum poniżej 1l/m daj 0,2-0,5l/m zobaczysz co się będzie działo ,pompa 1-2 bieg
    Nawet nie próbuje zmniejszać przepływów z 1l/min bo mi nie dogrzeje lub strasznie długo będzie dogrzewał - teraz przy tym przepływie i tak długo dogrzewa. Pompe mam już na najniższym biegu
    Jeszcze odnośnie tego ECO
    Wczoraj pracował na eco i sie załączył kocioł po kilku 8 godzinnej przerwie - w ogóle nie związane to było z opóźnieniem ochrony zamarz. bo wynosi u mnie standard czyli 4h. Więc nie wiem - jakiś schemat działania ma kocioł ale nie wiem jeszcze jaki - producent tez nie wie

  19. #239

    Domyślnie

    Widocznie uznał że nie było potrzeby włączania grzania ,w instrukcji jest napisane że gdy minie czas ochrony zamarzania i będzie taka potrzeba to kocioł się załączy .Od kręcenia rotametrami i zmiana biegu pompy kocioł mi trochę gazu łyka , wczoraj 8m3 a dzisiaj 9m3 jest nieźle hehe ,dzisiaj ustawiłem jeszcze inaczej ,pompa na 4 trybie ( dla podłogowego mam 2 tryby pompy niższy i wyższy ) teraz jest wyższy ,przepływy 1,5l/m i widzę że zasilanie to 29*C a powrót dobija do 27*C i po jakimś czasie kocioł się wyłącza.
    Dom 194m2 Grenada po małych modyfikacjach powierzchnia użytkowa 156m2 wysokość pomieszczeń 2,95cm .POROTHERM p+w 25 + 15cm styro. ,fundament 10cm styro. , podłoga 10cm styro. , sufit 2x15cm wełna la. 0,44 , okna dwie szyby 1,1 na profilu Rehau ,wentylacja grawitacyjna .Ogrzewanie w całości podłogowe , Vaillant 206/5-5 R2 sterowanie pogodowe 2014/2015 co+cwu 1350m3 zadana 23*C

  20. #240
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    caymann6

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    159

    Domyślnie

    Cytat Napisał uris Zobacz post
    Widocznie uznał że nie było potrzeby włączania grzania ,w instrukcji jest napisane że gdy minie czas ochrony zamarzania i będzie taka potrzeba to kocioł się załączy .Od kręcenia rotametrami i zmiana biegu pompy kocioł mi trochę gazu łyka , wczoraj 8m3 a dzisiaj 9m3 jest nieźle hehe ,dzisiaj ustawiłem jeszcze inaczej ,pompa na 4 trybie ( dla podłogowego mam 2 tryby pompy niższy i wyższy ) teraz jest wyższy ,przepływy 1,5l/m i widzę że zasilanie to 29*C a powrót dobija do 27*C i po jakimś czasie kocioł się wyłącza.
    Ale ustawiasz obroty na wyższe na kotle parametr D.014 ? Bo ja mam na auto obecnie.
    Chyba doszedłem o co chodzi z tym ECO
    Wydaje mi sie że przy BRAK, funkcja ECO działa tylko w trybie dzień natomiast w trybie noc kocioł (CO) sie nie załącza. Tak przynajmniej zaobserwoałem u mnie.
    Wiec uris pytanie do Ciebie apropo OBNIŻENIA i Twoich ustawień. Czy pracujesz w trybie nocnym całą dobę? Jeśli tak to może tak samo jak w Eco kocioł się wyłącza jak przy eco z tą różnicą że przy obniżeniu czynnikiem odpowiedzialnym za włączenie kotła jest różnica między temp. zasilania a powrotu a przy Eco zmiana trybu/z noc na dzień/ przedziały czasowe.

    Napisz jeszcze czy zaobserwowałeś kiedy kocioł się wyłącza a kiedy się załącza (chodzi mi o to czy załącza się po zwiększeniu różnicy w temp. zasialnia i powrotu np z 2* przy których się wylącza do 4*przy których sie załącza spowrotem)

Strona 12 z 65

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony