dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 19
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 372
  1. #21

    Domyślnie

    Mieliśmy wymieniana płytę główną w zeszłym roku. Wcześniej tez nie było tej funkcji. Oprogramowanie 05.5. Jak się można dostać do OEM? Nasz instalator twierdzi, ze nie wie a tam chyba jest haslo. Nie wiem jaka mam wersję tri. Po wymianie płyty działanie pompy jest wiele lepsze. Czy to oprogramowanie można jakoś aktualizować?

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gremlinka Zobacz post
    Mieliśmy wymieniana płytę główną w zeszłym roku. Wcześniej tez nie było tej funkcji. Oprogramowanie 05.5. Jak się można dostać do OEM? Nasz instalator twierdzi, ze nie wie a tam chyba jest haslo. Nie wiem jaka mam wersję tri. Po wymianie płyty działanie pompy jest wiele lepsze. Czy to oprogramowanie można jakoś aktualizować?
    Ja mam soft 02.9
    Soft na pewno można aktualizować ale trzeba mieć odpowiedni interface do kompa.
    Nick pozostał ale pompę ciepła już mam: Atlantic Excelia Tri 11kW. A teraz jeszcze Dimplex Lak 14ITR.

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Napisał chcialbympompe Zobacz post
    Mam dostęp do tej linii z poziomu OEM ale zmiana jest możliwa tylko co 0,5 stopnia ,
    A jak dostać się do OEM? Chętnie bym zmienił na 0,3. Może być na priv.
    stodoła 130 m2 z garażem 20m2, PV 9,8 kWp na dachu, napędzana PC PW 10 (roczne zużycie CO+CWU+chłodzenie pasywne ok. 3700-4300 kWh, 99% w II taryfie), WM własnej roboty+rekuperator. Ściany 24+20 styropian, podłoga 15 cm perlit, dach 30 cm wełna. Podłogówka + grzejnik w temp otoczenia w łazience i garażu. Masa mostków i niepotrzebnych kominów

  4. #24

    Domyślnie

    A jaki masz soft?
    Nick pozostał ale pompę ciepła już mam: Atlantic Excelia Tri 11kW. A teraz jeszcze Dimplex Lak 14ITR.

  5. #25

    Domyślnie

    5.9 czy jakoś tak.
    stodoła 130 m2 z garażem 20m2, PV 9,8 kWp na dachu, napędzana PC PW 10 (roczne zużycie CO+CWU+chłodzenie pasywne ok. 3700-4300 kWh, 99% w II taryfie), WM własnej roboty+rekuperator. Ściany 24+20 styropian, podłoga 15 cm perlit, dach 30 cm wełna. Podłogówka + grzejnik w temp otoczenia w łazience i garażu. Masa mostków i niepotrzebnych kominów

  6. #26

    Domyślnie

    Właśnie sprawdziłem. Wygląda, że są 2 softy... W menu "konfiguracja" (linia 6220) mam wersję 02.9 a w menu "panel sterujący" (linia 70) mam 05.8
    Możecie sprawdzić wasze wersje?
    Nick pozostał ale pompę ciepła już mam: Atlantic Excelia Tri 11kW. A teraz jeszcze Dimplex Lak 14ITR.

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gremlinka Zobacz post
    Nie wiem jaka mam wersję tri.
    Wyświetlacz na środku czy lekko z boku?
    Nick pozostał ale pompę ciepła już mam: Atlantic Excelia Tri 11kW. A teraz jeszcze Dimplex Lak 14ITR.

  8. #28

    Domyślnie

    Linia 70 - 0.5.9, linia 6220 - 01.4

    Ale... ja nie mam TRI, tylko Alfea S (tą po "liftingu"). Tylko z tego co widać, wiele to się nie różni.
    stodoła 130 m2 z garażem 20m2, PV 9,8 kWp na dachu, napędzana PC PW 10 (roczne zużycie CO+CWU+chłodzenie pasywne ok. 3700-4300 kWh, 99% w II taryfie), WM własnej roboty+rekuperator. Ściany 24+20 styropian, podłoga 15 cm perlit, dach 30 cm wełna. Podłogówka + grzejnik w temp otoczenia w łazience i garażu. Masa mostków i niepotrzebnych kominów

  9. #29

    Domyślnie

    W mojej TRI16, linia 6220-wersja 02.9.

  10. #30

    Domyślnie

    No i guzik, w moim sofcie nie mogę zmienić na 0,3.
    stodoła 130 m2 z garażem 20m2, PV 9,8 kWp na dachu, napędzana PC PW 10 (roczne zużycie CO+CWU+chłodzenie pasywne ok. 3700-4300 kWh, 99% w II taryfie), WM własnej roboty+rekuperator. Ściany 24+20 styropian, podłoga 15 cm perlit, dach 30 cm wełna. Podłogówka + grzejnik w temp otoczenia w łazience i garażu. Masa mostków i niepotrzebnych kominów

  11. #31

    Domyślnie

    Gremlinka. Z jakiego poziomu masz możliwość zmiany histerezy i z jakim skokiem? Podaj dokładną wersję softu.
    Nick pozostał ale pompę ciepła już mam: Atlantic Excelia Tri 11kW. A teraz jeszcze Dimplex Lak 14ITR.

  12. #32

    Domyślnie

    Cytat Napisał chcialbympompe Zobacz post
    Gremlinka. Z jakiego poziomu masz możliwość zmiany histerezy i z jakim skokiem? Podaj dokładną wersję softu.
    Linia 70: 5.9. Linia 6220 05.5 Wygląda na to, że mam jakiś inny soft niż inni.
    Po zmianie płyty mamy modulację od 16 % (czy coś koło tego) a wcześniej od 30 %.
    W linie 760 wchodzę z poziomu specjalisty. Skok co 0,1 od 0 do 4 stopni.
    Wyświetlacz mam lekko z boku (nie na środku).
    Domek 124 m2 PU, ściany 15 cm 0,031, dach 25 cm 0,035, podłoga 14 cm 0,032, okna 3 szyby, wentylacja grawitacyjna, pompa pw trójfazowa 11 kW, dwa kominy, jeden z kozą. http://forum.muratordom.pl/showthrea...mek-Gremlinów

  13. #33

    Domyślnie

    Pomieszkuję od 23 grudnia. Podliczyłem zużycie prądu przez PC i wychodzi mi około 2000kWh na miesiąc.
    Jeszcze nie drę szat i włosów z głowy bo mam parę braków w wykończeniu domu, ale podpowiedzcie gdzie w ustawieniach można poszukać oszczędności?

  14. #34

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rotan Zobacz post
    Pomieszkuję od 23 grudnia. Podliczyłem zużycie prądu przez PC i wychodzi mi około 2000kWh na miesiąc.
    Jeszcze nie drę szat i włosów z głowy bo mam parę braków w wykończeniu domu, ale podpowiedzcie gdzie w ustawieniach można poszukać oszczędności?
    Przy 2000, dziennie wychodzi 64 kWh. Z tego wynika, że albo masz dość dziurawy dom , albo PC grzeje grzałką. Jeśli masz TRI, to chcialbympompe może podpowie, jak ją wyłączyć?

    Tak przy okazji, sprawdź i podaj, co masz w liniach 8456, 8457 oraz 8840-8843.
    stodoła 130 m2 z garażem 20m2, PV 9,8 kWp na dachu, napędzana PC PW 10 (roczne zużycie CO+CWU+chłodzenie pasywne ok. 3700-4300 kWh, 99% w II taryfie), WM własnej roboty+rekuperator. Ściany 24+20 styropian, podłoga 15 cm perlit, dach 30 cm wełna. Podłogówka + grzejnik w temp otoczenia w łazience i garażu. Masa mostków i niepotrzebnych kominów

  15. #35

    Domyślnie

    Cytat Napisał mitch Zobacz post
    masz dość dziurawy dom Tak przy okazji, sprawdź i podaj, co masz w liniach 8456, 8457 oraz 8840-8843.
    Pisałem o brakach.

    8456-33
    8457-55
    8840-112
    8843-74

    Pompa pracuje od 2012r. Dwa sezony utrzymywała 12-15*C.
    Dopiero od grudnia 2014r. trzymam temp. w okolicach 23,5*C

    Przyznam się, że nie zgłębiałem wcześniej tego tematu, także wszelkie uwagi (nawet uszczypliwe ) mile widziane.

  16. #36
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar map78
    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Gościcino
    Kod pocztowy
    84-241
    Posty
    3.031

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rotan Zobacz post
    Pisałem o brakach.

    Przyznam się, że nie zgłębiałem wcześniej tego tematu, także wszelkie uwagi (nawet uszczypliwe ) mile widziane.
    Napisz coś o swoim domu, a najlepiej zrób stopkę, bo bez tego trudno się do czegokolwiek odnieść. 2000kWh na miesiąc to raczej bardzo dużo, ja tyle zużyłem od września do teraz, grzeję w domu dość wysoko, bo >23st, a parametry budynku masz w stopce
    Bliźniak, 190m2, ogrzewana kubatura 530m3. OZC: 8,6kW, 78kWh (m2/rok) dla -20/22. Parter -podłogówka, piętro -klimakonwektory Purmo Vido, garaż i kotłownia -grzejniki.
    Od 27.09.2013r. - Pompa ciepła Panasonic T-CAP 9kW 400V + Galmet Maxi 300l.
    Od 28.05.2021r. - PV 8,36kW (22xTrinaSolar380 + SolarEdge SE7K)

  17. #37

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rotan Zobacz post
    Dopiero od grudnia 2014r. trzymam temp. w okolicach 23,5*C
    Jakie masz temperatury GZ obecnie (najwyższe wartości jakie ostatnio zauważyłeś)?

  18. #38

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rotan Zobacz post
    Pompa pracuje od 2012r. Dwa sezony utrzymywała 12-15*C.
    Dopiero od grudnia 2014r. trzymam temp. w okolicach 23,5*C
    Wg tego co podałeś, jeśli niedawno nie resetowałeś tych liczników, grzałka nie ma swojego udziału w tym zużyciu.
    Problem chyba tkwi w tym co wyżej napisałeś, jeśli dom miał 12-15 stopni, to wygrzanie go do 23,5 sporo "kosztuje". Ale z drugiej strony, raczej nie aż tyle. Napisz coś więcej o domu.
    stodoła 130 m2 z garażem 20m2, PV 9,8 kWp na dachu, napędzana PC PW 10 (roczne zużycie CO+CWU+chłodzenie pasywne ok. 3700-4300 kWh, 99% w II taryfie), WM własnej roboty+rekuperator. Ściany 24+20 styropian, podłoga 15 cm perlit, dach 30 cm wełna. Podłogówka + grzejnik w temp otoczenia w łazience i garażu. Masa mostków i niepotrzebnych kominów

  19. #39

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zigobar Zobacz post
    Jakie masz temperatury GZ obecnie (najwyższe wartości jakie ostatnio zauważyłeś)?
    Temp zadana zasilania 34,6*C

    Cytat Napisał mitch Zobacz post
    Wg tego co podałeś, jeśli niedawno nie resetowałeś tych liczników, grzałka nie ma swojego udziału w tym zużyciu.
    Problem chyba tkwi w tym co wyżej napisałeś, jeśli dom miał 12-15 stopni, to wygrzanie go do 23,5 sporo "kosztuje". Ale z drugiej strony, raczej nie aż tyle. Napisz coś więcej o domu.
    Szkielet, parterówka, ściany 40cm, podłoga 20cm., sufit 45cm. Duże przeszklenia, pakiety 3-szybowe.
    Grzanych podłóg 200m2, rurki co 15cm, strefy brzegowe i łazienki co 10cm., dwa grzejniki łazienkowe, WM,

    Jeszcze brakuje kilku par drzwi, przez co zaburzona jest wentylacja i ucieka trochę ciepełka.

  20. #40

    Domyślnie

    Przez ożywienie w temacie TRI zacząłem znowu grzebać w ustawieniach i "usprawniać" co nieco. Wczoraj podniosłem krzywą z 0,86 na 0,9 i obniżyłem wpływ sterownika pokojowego na 5%. W efekcie zniknęło taktowanie - przynajmniej przy obecnych temperaturach. Szkoda, że tej histerezy dla CO nie da się zmniejszyć bo 0,5 stopnia jest mało komfortowe
    Dodatkowo podpiąłem pod zawór trójdrożny pompę cyrkulacyjną CWU. Teraz podczas grzania CWU pracuje cały czas pompa cyrkulacyjna. Przez to zmniejsza się negatywny wpływ małej wężownicy zasobnika Atlantic. W efekcie jest dostępne więcej ciepłej wody po jednorazowym grzaniu.

    Co do zużycia kolegi Rotan to jak rozumiem oszacowałeś zużycie a nie zmierzyłeś przez 30dni? Od kiedy grzejesz (ile dni) do docelowej temperatury? Czy od 23.12? Grzejesz też CWU? Sprawdź dobowe zużycie prądu teraz bo podniesienie temperatury z 12 na 23 stopnie mogło pochłonąć mnóstwo energii.
    Nick pozostał ale pompę ciepła już mam: Atlantic Excelia Tri 11kW. A teraz jeszcze Dimplex Lak 14ITR.

Strona 2 z 19

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony