dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 32 z 32
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Napisał Darek Volke Zobacz post
    Przede wszystkim aktualne Warunki Zabudowy a żeby je mieć trzeba mieć aktualne warunki przyłączy wod-kan, prąd, orange.
    Od wszystkich mediów zaczynałem następną ważną rzeczą jest dostęp do drogi publicznej. Bez aktualnych warunków nie kupuj projektu.
    Mając aktualne warunki zabudowy można zrobić mapę do celów projektowych i i zacząć rozglądać się za projektem, a później to już adaptacja projektu i resztę zrobi architekt (wszystkie uzgodnienia łącznie ze złożeniem wniosku o pozwolenie na budowę) przynajmniej w moim przypadku tak było
    Darek, mam już WZ, Działka usytuowana jest od frontu przy drodze gminnej, z jednej strony działki biegnie również droga wewnętrzna. Mam wizję jak miałby wyglądać domek, ale jeszcze rozglądam się. Tak czy siak w najbliższym czasie będę kontaktował z architektem.

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał autorus Zobacz post
    A ja myślę, że najpierw trzeba sobie zadać pytani co się chce zbudować. Jest bardzo dużo możliwości. Jak już to będziesz wiedział to reszta pójdzie sama. Powodzenia w wyborze.
    Właśnie, czasem tak wiele mozliwości rodzi wiele wątpliwości Za duży wybór? Coś mam jednak na "oku" Pozdrawiam

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Napisał Geoou Zobacz post
    Słuszna uwaga. Badania te pozwolą projektantowi w sposób optymalny zaprojektować fundament projektowanego budynku. Poza tym uzyskasz informację o warunkach gruntowo - wodnych na Twojej działce m.in głębokości zwierciadła wody co przy wyborze projektu (budynek podpiwniczony lub też nie) jest bardzo istotne, rodzaju gruntów i ich parametrach.

    W razie pytań jestem do dyspozycji

    Tego jednego nie zrobiłem i powiem szczerze że większość radzi że nie jest to konieczne w moim przypadku. W sąsiedztwie mojej działki są wybudowane już domy i moja działka stanowi obecnie jedyną wolną przestrzeń. Ogólnie jest opinia że musiałbym mieć wielkiego pecha by akurat mój grunt miał złe parametry. Ale dałeś mi dużo teraz do myslenia

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Napisał DOMIKON Zobacz post
    Jeżeli będzie miał Pan już warunki zabudowy warto zastanowić się nad projektem i technologią budowy domu. Zanim zleci Pan wykonanie przez architekta projektu lub zakupi Pan projekt gotowy warto poznać cenę za budowę danego domu. Ponieważ nie zawsze dom, który nam się podoba mieści się w naszym budżecie. .
    Ten temat w dużym stopniu zaprząta mi obecnie głowę, zdaję sobie sprawę że to co zdecyduję będzie miało wpływ na wiele lat. Czy finansowo nie popłynę? Inna sprawa że jestem....wariat i ryzykant, idę na całość o problemach starając się nie myśleć Pozdrawiam i dziekuję za kontakt

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Napisał kater-acme Zobacz post
    co do ogradzania - raczej bym z tym poczekał, a już na pewno nie dawałbym nic od frontu; przed wykonaniem fundamentów trzeba będzie zdjąć humus, a to zapewne zrobi popularna Białoruśka / CAT; potem przyjeżdżać tam będą betoniarki, i zapewne pompa do betonu - taki sprzęt potrzebuje miejsca

    na pewno warto przygotować miejsce na złożeniu humusu, a nawet pod mały domek trochę tego będzie

    geodetę najlepiej lokalnego - oprócz zrobienia mapek tacy goście sporo też wiedzą o lokalnych ekipach, wykonawcach, dostawcach itd., a to się przydaje; czasem to wiedza anegdotyczna, ale czasem naprawdę przydatna (np. mój polecił mi dobre źródło żwirku i materiałów betonowych); z geodetą pogadaj na temat wysokości fundamentów - często projektanci domów zakładają, że obok już jest gotowa droga; murarzy to w sumie nie interesuje, zrobią jak chcesz; a potem się okaże (jak u mojego sąsiada), że jak przyjdzie (za kilka lat) droga, to wejście będzie miał niziutko i będzie go zalewać;

    kierownik - zdecydowanie na później

    oczywiście powyższe to truizmy, ale mam nadzieję, że na początek choć coś Ci się przyda
    Pewnie że takie rady się przydają i jestem wdzięczny za nie. Już kilka wskazówek z pewnością wykorzystam Dzięki i pozdrawiam

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Napisał Darek Volke Zobacz post
    Przed rozpoczęciem budowy teren powinien być ogrodzony, wystarczy prowizorycznie ale powinien być a dojazd pod przyszłe fundamenty utwardzony
    Niebawem będę sie za to zabierał ale jak wspomniałeś pamiętając o dojeździe.

  7. #27
    ELITA FORUM (min. 1000)
    GraMar

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Marki
    Kod pocztowy
    05-270
    Posty
    1.299

    Domyślnie

    Sprawdź, czy w nowelizacji PRAWA BUDOWLANEGO, co teraz wchodzi- nie są potrzebne warunki przyłączenia mediów.
    Sprawdzaj wszystko, bo budowanie to z diabłem wojowanie /cytuję z forum/


    Nie spiesz się z mapką projektową, bo zanim wybierzesz/ zlecisz i OTRZYMASZ projekt budynku u uprawnionego projektanta to rok minie....
    Ostatnio edytowane przez GraMar ; 23-01-2015 o 09:38
    Dom: 1-piętrowa kostka 13m x 11m, dach 2-spadowy, strych, WG, bez piwnic. Ocieplenie: styrodur 8cm, 15 cm styro na elewacji i nad użytk piętrem, 10 cm dom/garaż ściana i sufit. Na chudziaku 10cm styro 0,037. Okna 3-szyb Vidok, przemarzający środkowy słupek, ościeżnica profil AlphalinePlus.
    Pow ogrzewana liczona wewn pomieszczeń ok 196 m2, kubatura ok 520 m3 plus kotłownia 13 mkw. Instalacja c.o.- 14 grzejników 22cv+ 4 drabinkowe, Junkers Smart 14-3C, zasobnik Junkers 120-5Z, sterownik FW120.

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Napisał GraMar Zobacz post

    Nie spiesz się z mapką projektową, bo zanim wybierzesz/ zlecisz i OTRZYMASZ projekt budynku u uprawnionego projektanta to rok minie....
    Zaraz zaraz, to kiedy się taką mapkę zamawia? Najpierw projekt i mapka czy odwrotnie w końcu...już sie pogubiłem Troche mnie przeraziłeś z tym rocznym czekaniem na projekt budynku

  9. #29
    ELITA FORUM (min. 1000)
    GraMar

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Marki
    Kod pocztowy
    05-270
    Posty
    1.299

    Domyślnie

    Projekt indywidualny może tyle potrwać, a znając wymiary Twojej działki -będziesz musiał dobrze rozplanować kierunki świata, kierunki mediów, materiały budowlane, znaleźć ekipę BEZ KIEROWNIKA BUDOWY BO CIĘ BĘDĄ RŻNĄĆ Z KAŻDEJ STRONY.

    Kierownik budowy POWINIEN CHODZIĆ NA TWOIM POSTRONKU I PILNOWAĆ TWOICH INTERESÓW a nie tolerować fuszery i tandetę...
    Rysuj sobie sam dom na papierze milimetrowym, a potem tanio projektant to narysuje wg warunków technicznych.
    Będziesz miał wszystko, co Ci potrzebne.
    Obok są TAKIE wątki i forumowicze po przejściach pomagają początkującym. Ja tak się doszkalałam dwa lata zanim ruszyliśmy z projektem.
    Powodzenia



    Cytat Napisał fcmatpol Zobacz post
    Zaraz zaraz, to kiedy się taką mapkę zamawia? Najpierw projekt i mapka czy odwrotnie w końcu...już sie pogubiłem Troche mnie przeraziłeś z tym rocznym czekaniem na projekt budynku
    Dom: 1-piętrowa kostka 13m x 11m, dach 2-spadowy, strych, WG, bez piwnic. Ocieplenie: styrodur 8cm, 15 cm styro na elewacji i nad użytk piętrem, 10 cm dom/garaż ściana i sufit. Na chudziaku 10cm styro 0,037. Okna 3-szyb Vidok, przemarzający środkowy słupek, ościeżnica profil AlphalinePlus.
    Pow ogrzewana liczona wewn pomieszczeń ok 196 m2, kubatura ok 520 m3 plus kotłownia 13 mkw. Instalacja c.o.- 14 grzejników 22cv+ 4 drabinkowe, Junkers Smart 14-3C, zasobnik Junkers 120-5Z, sterownik FW120.

  10. #30

    Domyślnie

    Z mapą do celów projektowych nie spiesz się, bo wystarczy że ktoś w promieniu 30 metrów od działki coś zmieni i będziesz musiał robić nową.
    Wystarczy ją zamówić przed oddaniem projektu do adaptacji (jeżeli kupisz gotowca) wraz z innymi dokumentami do projektanta który powinien wszystko uzgodnić i złożyć wniosek o PnB

  11. #31
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Pasqud
    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Posty
    134
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Powiem jak jest w moim przypadku. Po zakupie działki zleciłem przygotowanie projektu architektowi. Zlecenie obejmuje uzyskanie pozwolenia na budowę i wszystko co jest niezbędne do tego etapu mnie nie dotyczy.

  12. #32

    Domyślnie

    No proszę czego się nieświadomy człowiek może dowiedzieć. Dziękuję za podpowiedzi.

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony