dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: oddanie domu

  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    batoslaw

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Olsztyn
    Kod pocztowy
    10-693
    Posty
    6

    Domyślnie oddanie domu

    Witam, prosze was o pomoc w kwesti, mam dom wykonczony na parterze oprocz duzej lazienki, mala jest skonczona, na poddaszu mam ulozona welne , komplet instalacji wszystkie media, mozna powiedziec ze juz mieszkamy, czy w takim stanie moge zakonczyc budowe , czy kierownik bedzie robil problemy w zwiazku z tym ze poddasze jest nie wykonczone, pozdrawiam

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacek.zoo

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Dolny Śląśk
    Posty
    1.562

    Domyślnie

    do odbioru potrzebujesz odbior kominiarski, elektryczny, jak masz to gazowy i pomiar geodezyjny powykonawczy. nikt nawet do domj nie wchodzi, na dobra sprawe mozesz miec tylko tynki polozone i nikt nie bedzie robil problemu

  3. #3
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar julo23
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Z-cie
    Posty
    651
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    A co z kierownikiem budowy ? Też chyba musi coś zatwierdzic czy nie ?

    Z jakimi kosztami trzeba się liczyć odnośnie tych w/w odbiorów ?
    Dziennik budowy - dom w wierzbówach

    Komentarze do dziennika

    Piec SAS Multi 23kW ST-450 zPID, bojler 250L, podłogówka 100m2 (850mb rurek fi 14), 2x zawór 4D, 2x sterownik st-61 Sterownik pokojowy st-280, - skonfigurowana pogodówka.
    powierzchnia użytkowa ok. 180m2, + 50m2 garaż, + piwnice ok 90m2 (kubatura obecnie ogrzewana ok. 900m3)
    ściany 30cm porotherm, ocieplenie 10cm styr. 0,031. wełna 20cm, okna 0,7W/m2K, piwnice i fundamenty ocieplone 5cm styro.

  4. #4

    Domyślnie

    To ciekawy wątek... szkoda, ze osoby, które mają odbiór za sobą tak skromnie dzielą się swoim doświadczeniem....
    Mnie powiedziano, że musi być złożony jeszcze dziennik budowy i projekt z ewentualnymi zmianami dokonanymi w trakcie budowy, podpisanymi przez projektanta albo architekta adoptującego projekt. Co prawda do zakonczenia budowy mam jeszcze "chwilę" ale może w tym roku uda się to załatwić, więc informacje w tym wątku i mnie się przydadzą.
    Podobno ważne są wymiary zewnętrzne - żeby zgadzały się z danymi zawartymi w projekcie dołączanym do pozwolenia na budowę.
    Może podzielilibyście się swoimi doświadczeniami z odbiorem domu do użytkowania.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony