dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    batoslaw

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Olsztyn
    Kod pocztowy
    10-693
    Posty
    6

    Domyślnie zgłoszenie do użytkowania

    Witam, proszę was o pomoc w kwestii, mam dom wykończony na parterze oprócz dużej łazienki, mala jest skończona, na poddaszu mam ułożona wełnę , komplet instalacji wszystkie media, można powiedzieć ze już mieszkamy, czy w takim stanie mogę zakończyć budowę , czy kierownik będzie robił problemy w związku z tym ze poddasze jest nie wykończone, pozdrawiam

  2. #2
    Konto usunięte_12*
    Guest
    Konto usunięte_12*

    Domyślnie

    Cytat Napisał batoslaw Zobacz post
    ... można powiedzieć ze już mieszkamy,
    Uważaj, bo jak cię Nadzór Budowlany "namierzy", to SŁONO cię to będzie kosztować
    Niestety, takie mamy IDIOTYCZNE przepisy - dom niby nasz i wybudowany za nasze (a nie państwowe pieniądze), ale to Państwo nam powie, kiedy możemy tam zamieszkać
    A kierownika najlepiej sam zapytaj - powinien ci wszystko wyjaśnić

  3. #3
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar JarekKRK45
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    Kraków
    Dzielnica
    Nowa Huta
    Posty
    829

    Domyślnie

    Witam, najważniejsze są papiery i mapki z odbiorami , gazu , wody , instalacji elektrycznej , kanalizacja , szambo . Nikt nie będzie pytał czy masz pomalowane ściany wewnątrz domu . .. Pozdrawiam

  4. #4
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    batoslaw

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Olsztyn
    Kod pocztowy
    10-693
    Posty
    6

    Domyślnie

    no dzięki za odpowiedzi, wiem że wszystko zależy od kierownika, ale nie wiem czy nie będzie robił problemów w związku z tym że poddasze mam tylko ocieplone i ogrzewane, dół w komplecie wykończony tak jak pisałem oprócz jednej łazienki, jak wystawi papier o ukończeniu budowy to już z górki bo resztę dokumentów mam, pozdrawiam

  5. #5
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar mikel_1
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    okolice Błonia
    Posty
    459
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Cytat Napisał JarekKRK45 Zobacz post
    Nikt nie będzie pytał czy masz pomalowane ściany wewnątrz domu . .. Pozdrawiam
    I tu kolegę zdziwię, bo.. będzie pytał konkretniej - ściany pomalowane i podłogi położone. to wymagania PINB grodzisk od kolegi ostanio (inspektor pojawił się na budowie i zgłosił takie zastrzeżenia...)
    Pozdrawiam,
    mikel
    Dziennik (nieaktualizowany)

  6. #6
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar enedue
    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    04-090
    Posty
    949

    Domyślnie

    a jak jest z tarasami? Takimi drewnianymi, zwykłymi, 40 cm nad ziemią? Są zaprojektowane, muszą zostać wybudowane do odbioru?
    kasy mi na to nie starczy

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    JA mam w planach ogród zimowy i nie ma opcji abym to wybudował w najbliższym czasie z tych samych powodów. IMO to nie ma znaczenia.
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  8. #8
    Konto usunięte_12*
    Guest
    Konto usunięte_12*

    Domyślnie

    Cytat Napisał enedue Zobacz post
    a jak jest z tarasami? Takimi drewnianymi, zwykłymi, 40 cm nad ziemią? Są zaprojektowane, muszą zostać wybudowane do odbioru?
    W mojej okolicy wystarczy fundament lub choćby sam obrys wyznaczony np. przez geodetę palikami. Tak miałem ze swoim tarasem - do tej pory nie wykonany (a mieszkam już trzeci rok), ale fundament już jest

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomek B..
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Piotrków Trybunalski
    Kod pocztowy
    97-300
    Posty
    1.846

    Domyślnie

    Zgłoszenie do użytkowania jest z reguły zakończeniem budowy, jednak PINB zobowiazany jest do skoncentrowania się na meritum sprawy, czym jest powstały budynek, na które było pozwolenie na budowę. W późniejszym czasie zgłoaszamy sobie co chcemy, zadaszony taras, położenie kostki itp. Jeśli robią częściowy odbiór to zwracaja uwage głównie na bezpieczeństwo zamieszkania w niedokończonym domu, takie jak np. barierki przy schodach itp.

    P.S U mnie w Piotrkowie Trybunalskim nie chcieli wydać papieru, ponieważ miałem komórkę na narzędzia i musiałem ją rozbierać. Trochę się zdziwili, jak po kilku godzinach kazałem im przyjechać bo komórki już nie ma, mysleli, że kto wie co u siebie jeszcze wybudowałem. Nawet sesja zdjęciowa z ulicy była, po czym w ciągu 24h pozwolenie na użytkowanie na piśmie.
    Ostatnio edytowane przez Tomek B.. ; 19-01-2015 o 19:09

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony