dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 44
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Napisał CityMatic Zobacz post
    Widzę to, to zamieścił autor wątku na planie salonu
    Skoro proporcje są zachowane a kominek stoi tyłem do komina to przodem do kuchni i salonu, wątpię, aby ustawił przodem do drzwi od łazienki.
    a
    Cytat Napisał artur17_33 Zobacz post
    Kominek bedzie mocy ok. 10KW a szybka bedzie skierowana na wprost tak wiec nie bedzie patrzala na lodówke.

  2. #22
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Ok, to jakoś przeoczyłem ....będzie kiepsko wyglądało, w takim układzie nie robiłbym kominka lecz zamontował jakiegoś "smieciucha" w kotłowni
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  3. #23
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    artur17_33

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Słupsk
    Kod pocztowy
    76-200
    Posty
    14

    Domyślnie

    Byłem ostatnio w domu i kominek jednak delikatnie przekręce w strone salonu ale naprawdę delikatnie, więc i tak nie będzie skierowana bezpośrednio na lodówkę a z salonu będzie widać płomień. Nie chciałbym nawet gdyby nie było tam lodówki kierować mocno kominka w stronę salonu ponieważ ma on spełniać swoje zadanie czyli w miarę równomiernie ogrzać dom czyli pokoje gdy bedą otwarte i salon. (Ma pomóc w oszczędności gazu)

  4. #24
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    artur17_33

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Słupsk
    Kod pocztowy
    76-200
    Posty
    14

    Domyślnie

    Tak to by wyglądało w praktyce, tylko nie sugerujcie sie rura spalinowa bo ona oczywiscie bedzie wchodzic do komina a nie w ściane jak jest na projekcie a to widok z salonu tzn. dokładnie z rogówki...Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	domek.jpg
Wyświetleń:	56
Rozmiar:	20,4 KB
ID:	300260
    Jak myślicie będzie ok???
    Ostatnio edytowane przez artur17_33 ; 21-01-2015 o 22:04

  5. #25
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    artur17_33

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Słupsk
    Kod pocztowy
    76-200
    Posty
    14

    Domyślnie

    A no i jeszcze całość... Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dom rzut.jpg
Wyświetleń:	40
Rozmiar:	13,8 KB
ID:	300261

  6. #26
    Konto usunięte_12*
    Guest
    Konto usunięte_12*

    Domyślnie

    Cytat Napisał artur17_33 Zobacz post
    Tak to by wyglądało w praktyce, tylko nie sugerujcie sie rura spalinowa bo ona oczywiscie bedzie wchodzic do komina a nie w ściane jak jest na projekcie a to widok z salonu tzn. dokładnie z rogówki...Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	domek.jpg
Wyświetleń:	56
Rozmiar:	20,4 KB
ID:	300260
    Jak myślicie będzie ok???
    Jeśli to "szare" z rurą w ścianie to kominek, to meble zdecydowanie ZA BLISKO!! Nie chodzi już tylko o przepisy przeciwpożarowe, ale będą się błyskawicznie "rozsychać"
    A w ogóle, to chyba nie kominek tylko zwykła "koza", która promieniuje ciepłem na wszystkie strony, bo nie jest w obudowie.
    I co to znaczy, że rura wejdzie w komin, a nie w ścianę
    Zazwyczaj komin jest w ścianie (lub za ścianą), więc rysunek jest poprawny!!
    Ostatnio edytowane przez Konto usunięte_12* ; 21-01-2015 o 22:44

  7. #27
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Kominek stojący bokiem do lodówki nie będzie jej zagrażał. Krzesło zaś spali się przy pierwszym mocniejszym paleniu...

    Idź do jakiegoś salonu w Słupsku gdzie palą w kominkach i stań sobie na wprost szyby zgodnie ze swoim planem .

  8. #28
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    artur17_33

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Słupsk
    Kod pocztowy
    76-200
    Posty
    14

    Domyślnie

    I co to znaczy, że rura wejdzie w komin, a nie w ścianę
    Zazwyczaj komin jest w ścianie (lub za ścianą), więc rysunek jest poprawny!![/QUOTE]

    Jak bys spojrzal na rzut z góry to widać tam że komin jest w wewnatrz budynku po prawej od kominka. a stół będzie odsunięty bardziej do środka pokoju... u znajomuch przy takim kominku wolnostojącym stół stoi w odległości około 1 m i jakos im nic sie nie rozsycha... Aha i nie zapominajmy ze tutaj dół domku ma tylko 65m2 tak wiec za duzo miejsca tez nia ma no i kominek tez bedzie mały przecież...
    Ostatnio edytowane przez artur17_33 ; 22-01-2015 o 14:12

  9. #29
    Konto usunięte_12*
    Guest
    Konto usunięte_12*

    Domyślnie

    Cytat Napisał artur17_33 Zobacz post
    Jak bys spojrzal na rzut z góry to widać tam że komin jest w wewnatrz budynku po prawej od kominka.
    trudno się domyśleć, ze to komin, bo obwodu zamkniętego nie widzę
    Cytat Napisał artur17_33 Zobacz post
    ... u znajomuch przy takim kominku wolnostojącym stół stoi w odległości około 1 m i jakos im nic sie nie rozsycha...
    Zapewne ten "kominek" dla ozdoby stoi
    Cytat Napisał artur17_33 Zobacz post
    Aha i nie zapominajmy ze tutaj dół domku ma tylko 65m2 tak wiec za duzo miejsca tez nia ma no i kominek tez bedzie mały przecież...
    Mały kominek też grzać potrafi

  10. #30
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    artur17_33

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Słupsk
    Kod pocztowy
    76-200
    Posty
    14

    Domyślnie

    Cytat Napisał JTD Zobacz post
    trudno się domyśleć, ze to komin, bo obwodu zamkniętego nie widzę

    Zapewne ten "kominek" dla ozdoby stoi


    Mały kominek też grzać potrafi
    1.No dobra może go trochę żle narysowałem ale juz wiadomo ze to komin

    2.NIe no właśnie pala w nim codziennie i żeby piec gazowy się nie włączal a temperature na dole mają 24-25 stopni juz nie mowie ze o góry to 2 stopnie wiecej

    3.Zgadzam się że potrafi jak sobie przy nim stanąłem to grzeje ale nie nagrzewają sie krzesła u nich stojące które są metr od kominka. też mają mały domek i wiadomo że nie mogą już stołu nigdzie indziej przenieść
    Ostatnio edytowane przez artur17_33 ; 23-01-2015 o 12:36

  11. #31
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Proponuje włącz piekarnik elektryczny i postaw przed nim krzesło w odległości jaka zaplanowałeś na przedstawionym rysunku..

    Sprawdź jak się to krzesło nagrzeje po np 30 minutach.

    W piekarniku jest 180-200 stopni , w piecyku opalanym drewnem około 600-650 .
    Piekarnik ma dwie szyby, piecyk jedną..
    Sprawdź , potem pomyśl i najlepiej zmień projekt .
    Darek B

  12. #32

    Domyślnie

    Ano, faktycznie to niedobrze wygląda.
    A zastanawiałeś się, czy ten kominek jest ci do szczęścia potrzebny? Ja bym dała sobie spokój z kominkiem. Nie dość, że koszta, to cały syf i popiół w salonie.
    Pomyśl...

  13. #33
    Konto usunięte_12*
    Guest
    Konto usunięte_12*

    Domyślnie

    Cytat Napisał Stanowska Zobacz post
    ...A zastanawiałeś się, czy ten kominek jest ci do szczęścia potrzebny? Ja bym dała sobie spokój z kominkiem. Nie dość, że koszta, to cały syf i popiół w salonie.
    Ja mam taki mały kominek (12 kW), ale od stołu jest ok. 2,5 metra. Z krzesłami (jak dotąd) nic się nie dzieje, ale wysiedzieć będąc dłuższy czas zwróconym plecami do szyby podczas palenia - dość trudno
    A tego "syfu" i popiołu jakoś od trzech lat nie widzę

  14. #34
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    artur17_33

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Słupsk
    Kod pocztowy
    76-200
    Posty
    14

    Domyślnie

    No to zobaczymy jak mi to wyjdzie w praktyce zdecydowałem sie że nic nie zmieniam po odwiedzinach u znajomych ktorzy jako taki kominek mają a z sprzataniem to wiadomo jak sie bedzie sprzatalo i w miare dbało o porzadek to syfu nie bedzie

  15. #35
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    eniu

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Rogożno
    Kod pocztowy
    64-610
    Posty
    8.661

    Domyślnie

    Cytat Napisał artur17_33 Zobacz post
    No to zobaczymy jak mi to wyjdzie w praktyce zdecydowałem sie że nic nie zmieniam po odwiedzinach u znajomych ktorzy jako taki kominek mają a z sprzataniem to wiadomo jak sie bedzie sprzatalo i w miare dbało o porzadek to syfu nie bedzie
    Musisz iść do nich jak zaczną palić. Na razie może wędzą drewno...?

  16. #36

    Domyślnie

    Witam. Jakoś nie chce mi się wierzyć, że u tych znajomych krzesła się nie nagrzewają. Tam nie będzie można wysiedzieć. Kominek ma tylko grzać, czy też ozdobić wnętrze? Bo wizualnie w takiej aranżacji - upchnięty w ciągu komunikacyjnym- nie będzie dobrze wyglądał. Ale oczywiście zrobisz, jak zechcesz.
    "dziwny jest ten świat..."

  17. #37
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    W sumie jak Gość chce sobie spalić kilka mebli... Tylko żeby potem nie trąbili w mediach że "dom spalił się od kominka" bo nie kominek będzie TU winien ....
    Darek B

  18. #38
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    artur17_33

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Słupsk
    Kod pocztowy
    76-200
    Posty
    14

    Domyślnie

    Wymyśliłem abym miał święty spokój z lodówką to postawie tam ściankę z karton gipsu oczywiście zaraz przy lodówce aby ją oddzielić i nie poddawać na promieniowanie ciepła z kominka...

  19. #39
    WITAJ, czytaj i pytaj... :) Avatar aniakonda
    Zarejestrowany
    Feb 2015
    Skąd
    Puławy
    Kod pocztowy
    24-100
    Posty
    3

    Domyślnie

    Zawsze można zdecydować się na biokominek

  20. #40

    Domyślnie

    A nie lepiej to bio do środka - też grzeje i rozwesela

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony