dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 16 z 16
  1. #1

    Domyślnie Jeszcze o posadzce żywicznej

    Proszę pomóżcie. Już niedługo będę robił wylewki na parterze wraz z garażem i kotłownią. Planuje zrobić w garażu i kotłowni posadzkę żywiczną lub epoksydową.
    Podczas spotkania z szefem firmy od posadzek wspomniałem o tym, ale oczywiście jak zakres prac tylko nieznacznie odbiega od tego co firma robi niezmiennie od kilku lat, to jest oczywiście problem.

    Myślałem, że posadzkę betonową wystarczy zrobić na poziom "zerowy" i tylko nałożyć cieniutką warstwe żywicy. Szef niestety powiedział, że beton musi być wtedy twardszy, niż ten który oni robią na budowie, że ta żywica może pękać itd. itp.

    Może ktoś z was zastosował takie rozwiązanie u siebie to proszę o radę.

  2. #2

    Domyślnie

    Beton musi być twardszy ale czemu fachowiec od posadzek narzeka - musi tylko więcej cementu wsypać do maszyny no i szybciej ściągnąć i zatrzeć w garażu i kotłowni.

  3. #3

    Domyślnie

    On twierdzi, że to musi beton B-25 (chyba) i oni nie są go w stanie zrobić. Ale, może tak mówi, bo jakby musiał dać więcej cementu to już mu się nie kalkuluje.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar mayland
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    Nibylandia
    Posty
    14.334

    Domyślnie

    W sprawie betonu i żywicy kontaktuj się z malgos2 lub editta. One mają betonowe posadzki a editta ma ekipę która je wykonuje.
    Wiesz Prosiaczku,miłość jest wtedy kiedy lubimy kogoś za bardzo...

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Mymyk_KSK
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    2.364
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    79

    Domyślnie

    Ale jakie dokładnie to mają być posadzki żywiczne?
    malowanie farbą epoksydową? Kolorowa żywica epoksydowa + bezbarwny kwarc? Kwarc barwiony w masie + bezbarwna żywica epoksydowa?

    Pod dobra posadzkę epoksydową nie jest potrzebne "specjalne" podłoże, natomiast beton musi być odpowiednio przygotowany - śrutowany.

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Mymyk_KSK
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    2.364
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    79

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzychos
    On twierdzi, że to musi beton B-25 (chyba) i oni nie są go w stanie zrobić.
    Fakt, zalecany jest B-25. Ale co do pękania zywicy - trzeba zrobić dylatacje "po prostu".

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mymyk_KSK

    Pod dobra posadzkę epoksydową nie jest potrzebne "specjalne" podłoże, natomiast beton musi być odpowiednio przygotowany - śrutowany.
    mogę prosić o bardziej szczegółowe informacje? mam zamiar samemu zrobić taką posadzkę i szukam informacji

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar mayland
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    Nibylandia
    Posty
    14.334

    Domyślnie

    Przydatny wątek o betonie i o żywicy
    http://forum.muratordom.pl/beton-we-...hlight=żywica
    Wiesz Prosiaczku,miłość jest wtedy kiedy lubimy kogoś za bardzo...

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Mymyk_KSK
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    2.364
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    79

    Domyślnie

    Cytat Napisał silver200
    Cytat Napisał Mymyk_KSK

    Pod dobra posadzkę epoksydową nie jest potrzebne "specjalne" podłoże, natomiast beton musi być odpowiednio przygotowany - śrutowany.
    mogę prosić o bardziej szczegółowe informacje? mam zamiar samemu zrobić taką posadzkę i szukam informacji
    Wiesz, samemu to jest odrobinę skomplikowane... Nie jest to może fizyka jądrowa ale i nie całkiem banalne głównie dlatego że:
    1) potrzeba specjalnych urządzen (jak chociażby śrutownica)
    2) producenci materiałów współpracuja z wykonawcami i nie chca sprzedawac materiału bezpośrednio,
    Gdybyś wobec tego zapalił się do skorzystania z usługi wykonawcy to od razu Cie ochłodzę - wykonawcy nie są zainteresowani robieniem małytch powierzchni i zazwyczaj dają cene zaporową.

    Całej technologii Ci nie podam, bo nie robiłam tego fizycznie (siedziałam w dziale "umysłowych" ) pamietam tyle, że beton sie śrutuje śrutownicą (dośc duża maszyna) po to, żeby żywica miała lepszą przyczepność. Następnie nakładasz odpowiednią pacą zywicę która zasypuje się piaskiem kwarcowym bezbarwnym bądź kolorowym. Na piach daje się 1-3 warstwy bezbarwnej żywicy (jako warstwę wykańczającą). A później wszystko sobie schnie kilka dni.

  10. #10
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    marek.Bud

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Skąd
    Turza/W-aw
    Posty
    270

    Domyślnie

    podbnie jak kolega wyzej opisal.
    wpierw srutowanie/blastrowanie powierzchni betonu zacieranego,by usunac mleczko betonowe z powierzchni,naprawa krawedzi itepe (kosmetyka),potem grunt (zazwyczaj bezbarwny), na to piasek kwarcowy odrazu na mokro(uziarnienie 0,2-0,5;0,5-0,8 - na garaz w sam raz), szlif lub odrazu kolor z piachem lub juz bez. technologia moze byc :malowana lub wylewana.
    w warunkach domowych blastrowanie mozesz zastawic zeszlifowaniem papiererem ,korn 40-60 na flex i siwe dymy
    polecam,kolory praktycznie wg palety ral.

    zawodowo tego nie robie,ale przy dwuskladnikowych polecam wymieszanie wg. wagi ,bo inaczej problem z utwardzaniem.

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Mymyk_KSK
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    2.364
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    79

    Domyślnie

    Cytat Napisał marek.Bud
    podbnie jak kolega wyzej opisal.
    kolega? chyba się obrażę
    No i po co ten awatar, no po co?

  12. #12
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    marek.Bud

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Skąd
    Turza/W-aw
    Posty
    270

    Domyślnie

    ups
    a sugerowalem sie podejrzanym nikiem

  13. #13

    Domyślnie

    Trochę skomplikowane jest zrobienie takiej posadzki i pewnie dość drogie. Myślałem nawet o tym, żeby posadzkę żywiczną lub epoksydową wykonać samemu.
    Ci posadzkarze co wylewali mi "zwykłe" posadzki na piętrze zrobiliby mi posadzkę na gładko w garażu a ja sam bym naniósł już odpowiednią warstwę. Piszecie, że firmy specjalizujące się w tym za małe powierzchnie nie chcą się zabierać, ale mam telefon do człowieka, który pracuje w takiej firmie, więc może zrobi mi taką jako fuche.

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar mayland
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    Nibylandia
    Posty
    14.334
    Wiesz Prosiaczku,miłość jest wtedy kiedy lubimy kogoś za bardzo...

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) SPECBETON LADY Avatar malgos2
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Skąd
    KRK
    Posty
    39.718
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    163

    Domyślnie

    Widze, ze mnie ktos wolal... Z tego, co wiem, istnieja posadzki cienko- i grubowarstwowe. Pod te pierwsze podloze powinno byc idealnie rowne, natomiast grubowarstwowe to spory koszt. Dla mojej ekipy (przy okazji ekipy Editty) nie ma rzeczy niemozliwych, wiec polecam. I jest zainteresowana malymi powierzchniami tyle, ze pewnie w okolicach Malopolski.

  16. #16
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar duss
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Jaworzno
    Kod pocztowy
    43-600
    Dzielnica
    Ciężkowice
    Posty
    111
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Wiecie moze jka sie zachowuje zywica na ogrzewaniu podlogowym?.

    Bo pieknie wygladaja te duze powierznie w salonach....ale ciekawe czy sa jakies dylatacje i jak to wyglada po sezonie grzania?
    Moj dziennik budowy
    Dom:
    Jest Stodoła pow.grz. 292m2,całkowita : 550m2, płyta fund. z odizolowanym gruntem 20 cm EPS,ściany silikat 24 + 20cm styro 0,031 grafit od samych fundamentów, okna 3-szyby, drzwi Delta Prestige Ud 0,64, Brama Horman.
    Dach: OSB22PW,Montana ScalaPlastic + ~30cm piany,Fakro FTT-U6,Czarny Lindab,
    CO: 100%podłogówka + PE 18kW, reku,
    Wew: KNX, alarm Grade II, multiroomy ,and HOTSPRING
    start: 14-05-2012, koniec: ~ 02.2014;D OZC~?? kWh/m2.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony