dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 54 z 54
  1. #41
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Julita2

    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Posty
    116

    Domyślnie

    Czy można prosić o zamieszczenie zdjęć podświetlonych schodów? Może ktoś użytkuje? Jak się sprawdza?

  2. #42

    Domyślnie

    Cytat Napisał Julita2
    Czy można prosić o zamieszczenie zdjęć podświetlonych schodów? Może ktoś użytkuje? Jak się sprawdza?
    aaaa proszę bardzo

    tak to u mnie jest prostokątne oprawki halogenowe , żarówki G4 12V 5W . 5W w zupełności wystarcza !!! to nie ma oślepiać to ma delikatnie podświetlać, w nocy w zupełności wystarcza, włączane przełącznikiem schodowym ale zmienię na włączanie na "ruch" czujka od alarmu "mnie" złapie i pyk centrala włączy światełka. Jak widać miedzy lampkami 2 stopnie wolne gęściej nie podobało mi się. Na klatce schodowej wykombinowałem też sobie takie oto wnęki:
    (jakaś nieforemna ta fotka wyszła - w rzeczywistości ładniej) też żaróweczki 5W załączane razem podświetleniem stopni.
    Życie to ciągła walka ! Do obiadu z głodem, po obiedzie ze snem.

  3. #43

    Domyślnie

    My mamay dokłądnie tak jak na zdjęciu powyzej co 4 stopnie ale zamiast halogenów mamay lampki diodowe-wygladaja identycznie a oszczędność sporaŚwiatło równiez dają wystarczające.

  4. #44

    Domyślnie Oświetlenie schodów

    Oświetlenie schodów jest tematrm już dośc mocno zgłębionym. Ja także je oświetlałam, i własnie diodami LED w oprawach SKOFF...

    Są małe, elegancko wykonane, i przede wszystkim bezpieczne (mam małe dziecko, a światło jest zimne). Oprawy te mam zamontowane dwojako - w jedym ciągu schodów mam je umieszczone po jednej oprawie w policzkach schodowych (oświetlają dzięki temu stopień), a w drugich schodach mam je umieszczone pod stopniami. Nie musiałam robić żadnych dziur, wystarczył mały otwór na przeciągnięcie kabla, gdzyż cała oprawa jest przyklejona do podstawy (taśma drustronna - trzyma sie świetnie, przeszło już 8 miesięcy), zasilacz schowałam pod pierwszym schodkiem i ... zapomniał, że jest.

    Ciekawe rozwiązanie. Po przykładowe zdjęcia odsyłam do strony producenta: www.led.skoff.com.pl

  5. #45

    Domyślnie

    Cytat Napisał Julita2
    Czy można prosić o zamieszczenie zdjęć podświetlonych schodów? Może ktoś użytkuje? Jak się sprawdza?
    Witam, ja użytkuje podświetlane schody- schody są jesionowe wybarwione na ciemny brąz, wygląda to super 10 min po sprzątaniu bo po chwili jest pięknie podświetlony kazdy pyłek, drobinka piasku itp. odkurzam, myje codziennie a i tak efekt nie jest zadowalający. jednym słowem podświetlenie tak ale na jasnych schodach

  6. #46
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Julita2

    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Posty
    116

    Domyślnie

    A no właśnie Ninababy - o takie niuanse mi chodziło. Bardzo dziękuję za uwagę. Dodam jeszcze, że nienawidzę sprzątania, więc to uwaga tym bardziej cenna!

  7. #47

    Domyślnie Re: Oświetlenie schodów

    Cytat Napisał madziaczek83
    Ja także je oświetlałam, i własnie diodami LED w oprawach SKOFF...

    Nie musiałam robić żadnych dziur, wystarczył mały otwór na przeciągnięcie kabla, gdzyż cała oprawa jest przyklejona do podstawy (taśma drustronna - trzyma sie świetnie, przeszło już 8 miesięcy), zasilacz schowałam pod pierwszym schodkiem i ... zapomniał, że jest.
    l
    Sorki nie mam wyobraźni przestrzennej - czy to znaczy, że że nie muszę kuć np w ścianie z boku schodów tylko przylepić diody? A kabel jak poprowadzić ? nie za bardzo czaję...

  8. #48

    Domyślnie Re: Oświetlenie schodów

    [quote="yorki_man"]
    Cytat Napisał madziaczek83
    Ja także je oświetlałam, i własnie diodami LED w oprawach SKOFF...

    Sorki nie mam wyobraźni przestrzennej - czy to znaczy, że że nie muszę kuć np w ścianie z boku schodów tylko przylepić diody? A kabel jak poprowadzić ? nie za bardzo czaję...
    Moze i faktycznie, napisalam to w ten sposob, ze mozna bylo to zrozumiec tak jak ty piszesz, otoz co do kabla to "leci" pod policzkiem schodow, kabel miesci sie miedzy sciana, a wykonczeniem bocznym schodow(drewnianym policzkiem). Dziurka w policzku jest taka by zmiescil sie przez nia kabel do oprawy. Co do samej oprawy nie trzeba zadnych srubek ani otworow na puszke. Oprawa przyklejona jest na tasme dwustronna (piankowa). Mam nadzieje ze wyjasnilam moje niescislosci z poprzedniego postu
    Pozdrawiam

  9. #49
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rusek007
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    5 000 kroków od Olsztyna
    Posty
    1.285

    Domyślnie

    Cytat Napisał pirat
    Na klatce schodowej wykombinowałem też sobie takie oto wnęki:
    (jakaś nieforemna ta fotka wyszła - w rzeczywistości ładniej) też żaróweczki 5W załączane razem podświetleniem stopni.
    Spodobały mi się te punkty świetlne, z czego i jak je wykonałeś ?
    To co nas nie zabije, to nas wzmocni.
    Budowa też!?

  10. #50

    Domyślnie

    W scianie wyciete byly wneki boschkiem -kurzu bylo tyle ze sasiad az przylecial sie spytac co sie pali Na scianie byl uskok na wysokosci ok 1m od posadzki, (róznica w szerokosci cegieł ) taka dziwna konstrukcja tego domku byla Uskok miał ok 6cm , zlicowalem to plyta karton - gips i w niej tez wyciete te wneki (w scianie wyciete bylo ok 5 cm) , Wneki maja glebokosc okolo 10 cm , wygipsowane, pomontowane narożniki do gipsów itd ,,, zamontowane w górze wnęki halogeny12v zarowki 5w. i to cala konstrukcja , bez tych wnęk jakos tak za duzo "betonu" bylo na tej scianie.
    Życie to ciągła walka ! Do obiadu z głodem, po obiedzie ze snem.

  11. #51
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar piter007i
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Posty
    160
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    heh pirat Twój dom to krabik ? ;>
    poznałem
    ja podświetlam schody co drugi stopień oprawami diodowymi http://www.allegro.pl/show_item.php?item=316491345

    wnęki mam zrobione na ścianie między kuchnią a wejściem do pokoju dziennego- męcze się teraz czym to podświetlić- chyba jakąś listwą diodową

  12. #52
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) OGRODNICZKA CZARODZIEJKA Avatar Sonika
    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Posty
    12.639
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Nasze schody są podświetlone inaczej, bo od góry.


  13. #53
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Halogeniki mają jedną zasadniczą wadę - pobierają stosunkowo dużo prądu (jak się zaliczy cały ich ciąg). O wiele lepszym rozwiązanie podświetlenia stopni są diody LED.

  14. #54

    Domyślnie

    Odświeżając nieco temat.
    Mam na klatce schodowej włączniki schodowe, wiadomo u góry i u dołu z zamiarem włączania/ wyłaczania jednej lampy na ścianie. Chciałbym zamontować jeszcze oświetlenie boczne nad schodami coś ala skoff i teraz mam pytanie: da radę zrobić tak aby wyłączniki schodowe zrobić każdy podwójny tak żeby jednym klawiszem załączać lampę na ścianie a drugim oświetlenie boczne. Rozumiem że należałoby gdzieś przy jednym wyłączniku schodowym dać puszkę w której będzie zasilacz do skoffa, prąd wziąć z tego włącznika i później jechać dalej (przewód i lampy) aż do drugiego włącznika. Jeśli tak to proszę o jakiś w miarę łopatologiczny opis, jak to połączyć.

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony