dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 27 z 27
  1. #21

    Domyślnie

    Zanim zaczniemy w szczegółach analizować twój plan, proponuję małą lekturę, która może trochę uporządkuje twoje zamierzenia: http://www.ekofil.gdynia.pl/O_czym_n...ogicznych.html

    Natomiast tak ogólnie - prawidłowo zamontowana i dobrze działająca oczyszczalnie nie śmierdzi, a więc nie ma potrzeby odsuwania jej na 25-30 m. Podraża to koszty montażu i dodatkowo może się skończyć jakimś przytkaniem rury przez wychłodzony tłuszcz.
    Jeżeli mówimy o dociążaniu oczyszczalni, to masz pełną swobodę w wyborze każdej oczyszczalni biologicznej, jaka ci się podoba. Dociążysz ją i masz spokój. Traidenisa bym postawił w tej kolejce na końcu.
    Skoro twoim chytrym planem jest skierować oczyszczone ścieki do drenażu, to nie bardzo rozumiem, po co ta kombinacja z jakimś wykopem wypełnionym żwirem itp. Nie lepiej podprowadzić te ścieki rurą? To tak od technicznej strony, bo i tak musisz zachować odstęp 1,5 m od najwyższego poziomu wodonośnego, czyli jesteś raczej skazany na przepompownię i kopiec.

  2. #22
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Salah

    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Wieluń
    Kod pocztowy
    98-300
    Posty
    505

    Domyślnie

    Beja chciałem dać żwir aby woda była dodatkowo filtrowana przez niego. Do rowu by szła dobrej klasy woda. Jeśli nie jest to konieczne to można zrobić tak :

    woda wypływająca z oczyszczalni biologicznej trafia do dodatkowego zbiornika na wodę czystą. Wtedy mam do podlewania trawnika, a gdy jej będzie zbyt dużo to od pewnego poziomu będzie dziura i woda będzie spływać do drenu i do rowu

  3. #23
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Salah

    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Wieluń
    Kod pocztowy
    98-300
    Posty
    505

    Domyślnie

    w tą sobotę ciągnę już rury kanalizacji do oczyszczalni przyszłej . Spadek ponoć min 1.5% max 3% ,a najlepiej 2% ?

    ten Traidenis chyba sporo energii ciągnie bo 24h/dobę musi napowietrzać ?
    Ostatnio edytowane przez Salah ; 28-05-2015 o 08:08

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Napisał Salah Zobacz post
    Beja chciałem dać żwir aby woda była dodatkowo filtrowana przez niego. Do rowu by szła dobrej klasy woda.
    To musiałbyś jeszcze zadbać o przewietrzanie tego układu. Jak nie zrobisz obiegu powietrza (wlot na końcu rury wylot na dachu), to nie uzyskasz efektu doczyszczania.

    Cytat Napisał Salah Zobacz post
    Jeśli nie jest to konieczne to można zrobić tak :

    woda wypływająca z oczyszczalni biologicznej trafia do dodatkowego zbiornika na wodę czystą. Wtedy mam do podlewania trawnika, a gdy jej będzie zbyt dużo to od pewnego poziomu będzie dziura i woda będzie spływać do drenu i do rowu
    Pomysł nie nowy, ale ok. Jeśli cię stać na dodatkowy zbiornik.
    Tylko miej na uwadze, że niektóre wirusy albo inne plagi egipskie są dość żywotne i potrafią przetrwać obróbkę w oczyszczalni.

  5. #25
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Salah

    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Wieluń
    Kod pocztowy
    98-300
    Posty
    505

    Domyślnie

    Beja to daruję sobie ten zbiornik !
    przeniosłem temat do oczyszczalni biologicznych bo taką chcę kupić , tam też jesteś

  6. #26

    Domyślnie

    http://bip.um.rybnik.eu/docs/2015/05...le_2269969.pdf

    co w praktyce w sprawach przydomowych oczyszczalni zmieni wspomniana zmiana przepisów wprowadzona od stycznia 2016?
    grzane 123 m2 || 3,2 kW || bez urządzeń dymiących || COP 1 || PV

    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH || ZDECYDOWANIE NIE POLECAM KALORYFERÓW REGULUS

  7. #27
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Salah

    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Wieluń
    Kod pocztowy
    98-300
    Posty
    505

    Domyślnie

    może wreszcie coś zrobią z szambami z dziurami

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony