dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie Tynki gipsowe czy gładź szpachlowa? Problem z majstrem.

    Drodzy forumowicze!
    Mam kolejny problem z majstrami. Zadają mi pytania o których nie mam pojęcia a muszę coś zdecydować. Chciałabym uniknąć zdzierania ze mnie kasy, a coś czuję, że o to może im chodzić.
    Już piszę w czym rzecz- w małej przebudowie kuchni, postawiliśmy kawałek ścianki, która będzie tynkowana tynkiem gipsowym (ponoć taki jest lepszy), będzie sporo wykuć pod prąd i hydraulikę, pozostaną drzwi do zamurowania, więc będą musiały być te części otynkowane.
    ponadto kuchnia z jadalnią nie mają zbyt równych ścian i miały być gipsowane szpachlą (jak to zazwyczaj robi się gładzie). Majster stwierdził, że skoro będziemy tynkować tamte niezbędne częśći, to warto od razu wytynkować cały pokój, żeby nadać równości całości (no bo ściany nie są zbyt równe).
    Rzecz jaka się rozbija to cena:
    - tynk gipsowy kosztuje 20zł za metr kw (cena zawiera materiał), a gładzie wraz z malowaniem - 15zł za metr - ale bez gipsu i podkładu.
    Jeśli zdecydowałabym się na tynk, to na to pójdzie malowanie które wynosi 11zł za metr.
    Ile może kosztować ten gips na metr kwadratowy, która opcja wg Was jest bardziej opłacalna czy też racjonalniejsza do wyboru.

  2. #2
    Gos**c
    Guest
    Gos**c

    Domyślnie

    Cytat Napisał kasiabuilder Zobacz post
    ponadto kuchnia z jadalnią nie mają zbyt równych ścian i miały być gipsowane szpachlą (jak to zazwyczaj robi się gładzie)
    Z informacji jakie posiadam:
    Gładzie nie służą do wyrównywania ścian. Nierówności jakie można wygładzić* to 1-3mm.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony