dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14
  1. #1

    Domyślnie Cięcie betonu zbrojonego - strop

    Witam,
    Musze wyciąć otwór na schody w stropie zbrojonym i zastanawiam się jaką tarczą to zrobić? Z tego co widziałem tarcze do betonu zbrojonego sa segmentowe czyli nacinane i tak się zastanawiam czy jak tym wycięciem trafię na drut to nie wyrwie szlifierki? Wydawało mi się że do tego lepsza jest tarcza cała ale prawie wszystkie są nacinane. Jakieś porady ?

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Ostap

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Biała Podlaska
    Posty
    235

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o metody domowe to tarczy ci nie wyrwie. Tniesz- kujesz - tniesz drut (tarczą do metalu) i dalej.
    Inna kwestia to wytrzymałość czy wycięcie nie spowoduje zagrożenia.

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    beton44

    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    4.848

    Domyślnie

    Otwór na schody - to mnie siem kojarzy coś typu 4x2 metry.

    Czy na pewno się zastanowiłeś nad tym co robisz ???

    To tak piszę z uwagi na pozostałe w mojej psychice resztki poczucia ludzkiej wspólnoty
    wpojonej w czasach socjalistycznego prania mózgów...

  4. #4

    Domyślnie

    Z jednej strony stropu mam belkę metalową a z drugiej będzie postawiona wcześniej ścianka z pustaka. Otwór na schody nie będzie aż taki wielki bo to ma być tylko takie wejście na poddasze. schody będą tzw. "kacze". Wycięcie będzie około 80x200 cm.
    Tarcze są od razu do betonu zbrojonego. Fakt że są droższe sporo ale najbardziej mnie zastanawia czemu to nie są gładkie tarcze bez nacięć
    Ostatnio edytowane przez ajqju ; 15-01-2015 o 06:07

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar APZ
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    1.255
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Nad tarczą nie ma co się za wiele zastanawiać, trzeba wyłożyć większą kasę. Nie kupuj najtańszej z castoramy.
    Proszę Cię skorzystaj z kogoś kto ma pojęcie o statyce i budownictwie i poradź się czy wszystko jest dobrze podparte, żebyś nie zrobił sobie wielkiego kuku.
    Dziennik Budowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...t-indywidualny

    -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Ogrzewana powierzchnia użytkowa 137,5 metrów kwadratowych
    Wskaźnik zapotrzebowania - ogrzewanie EAH: 44 kWh/(m2 * rok)
    Strop 30, ściany 30, podłoga 15cm
    Wentylacja nawiewno - wywiewna
    Kable.

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.211

    Domyślnie

    Cytat Napisał ajqju Zobacz post
    Witam,
    Z tego co widziałem tarcze do betonu zbrojonego sa segmentowe czyli nacinane i tak się zastanawiam czy jak tym wycięciem trafię na drut to nie wyrwie szlifierki?
    Jakie masz obroty szlifierki pewnie 5500-6500 obrotów na minutę (zależy co masz). Spróbuj przy 6000/min zauważyć te wycięcia o wsadzeniu czegoś w nie nie wspominam. Spokojnie tnij również stal.

    Ale sądząc po wątpliwościach wielkiego doświadczenie w cięciu nie masz, a takie wycinanie to nie żarty.

  7. #7

    Domyślnie

    Właśnie w takim wycinaniu nie mam. Ogólnie praca ze szlifierką kątową nie jest mi obca i tnę nią dość często ale nie akurat taki beton i dlatego mam wątpliwości. Jeszcze szukam kogoś z łodzi kto by mi to zrobił ale co się kogoś pytam to nikt tego nie robi. Jak by ktoś się znalazł aby to wyciąć w dobrych pieniądzach to jeszcze mógł bym zapłacić.
    Co do wątpliwości czy to wytrzyma to tak jak wspomniałem z jednej strony przy samej dziurze będzie ścianka a z drugiej w suficie jest metalowa belka coś w podobiu dwu teownika. Jeszcze się zastanawiam czy jego też nie podeprzeć jakimś słupem metalowym tak dla bezpieczeństwa i najwyżej go obudować czymś.

  8. #8
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Piotrek2005

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Pionki
    Kod pocztowy
    26-670
    Posty
    162

    Domyślnie

    ja ciąłem tarczą segmentową strop zbrojony bez żadnego kucia
    fachowcy źle zrobili otwór na schody strychowe i musiałem 10 cm powiększyć
    poszło bez problemu
    ale u Ciebie to duży otwór więc zastanów się dobrze czy można albo dopytaj u jakiego kier bud np

  9. #9

    Domyślnie

    W sobotę przychodzi majster to zobaczymy co powie. A napisz jaką tarczą to podcinałeś ?

  10. #10
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Piotrek2005

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Pionki
    Kod pocztowy
    26-670
    Posty
    162

    Domyślnie

    tarczą segmentową, mam taką starą zjechaną i używam jej do wszystkiego co nie wymaga dokładności, oprócz betonu i stali ciąłem nią również drewno

  11. #11

    Domyślnie

    Myszlecie że możecie zrobiń [moderowano] sami? Mał trawmatyczny wypadek jakoś. później tylko wynajmaję spesjalistów - zdrowla dgorie!
    Ostatnio edytowane przez finlandia ; 23-11-2015 o 18:25

  12. #12

    Domyślnie

    eder23eder nie pisz po dużej ilości alkoholu. Strasznie pomogłeś, prawie rok po dacie.

  13. #13
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    albreht

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-107
    Posty
    39

    Domyślnie

    No dobra, moc urządzenia? Bo przecież te domowe chyba nie dadzą sobie rady?

  14. #14
    Banned
    cyber455

    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-016
    Posty
    16

    Domyślnie

    Domowymi nie da rady, prędzej spalisz urządzenie niż przetniesz beton zbrojony. Do tego celu używa się specjalnych tarcz segmentowych bądź diamentowych. Widziałem jak to wygląda w praktyce i moc urządzenia też powinna być odpowiednio większa. Przy grubszych sprawach lepiej chyba jest to zlecić dalej np
    Ostatnio edytowane przez Greengaz ; 12-07-2018 o 16:41 Powód: poprawka literówki

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony