dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 28
  1. #1

    Domyślnie okna o wysokości 2600 mm

    Witam,
    mam zaprojektowane duże okna o wysokości 2600 mm, mam pytanie czy jest szansa wyprodukować takie okna z profilu PCV, tak aby okna szczególnie balkonowe były stabilne, nie wykrzywiały się w trakcie eksploatacji, (jeśli tak to będę wdzięczny za podpowiedzi nazw producentów), czy powinienem raczej pomyśleć o profilu ALU lub Drewno??, dodam również że wszystkie okna mają dość duże przeszklenia, jestem po kilku rozmowach ze sprzedawcami okien i jeden mówi że się da a drugi straszy że okna będą się wyginać, POMOCY bo im dłużej z nimi rozmawiam tym mądrzejszy nie jestem.
    Pozdrawiam wszystkim budowniczych i nie tylko

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Z dotychczasowych przypadków na forum nie pamiętam by ktoś się chwalił takimi oknami z PCW i ze znanych mi producentów oferty nie znam.
    Czasem widuję możliwe do wykonania HS`,y.
    Podaj jakie masz szerokości balkonów - białe? czy w okleinie? To uszczegółowienie pozwoli na bardziej precyzyjne odpowiedzi.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  3. #3

    Domyślnie

    PVC w różnych systemach kończy się przy wysokości 230-250

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar tomekwa
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Posty
    1.067
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Ja mam 2 HS 2600x3400 i 4000. Internorm bez problemu je wykonał .
    Ostatnio edytowane przez tomekwa ; 20-01-2015 o 06:52 Powód: literówka
    Dziennik | Komentarze
    Indywidualny projekt, silka + 20 cm 031, pod podłogą 20 cm. EPS100 038.
    Do grzania: ok. 250 m2 podłogówki i ~750 m3.
    WM: Onyx 550 classic. PC: Vitocal 300-G, DZ 4x90m (studnia i rotametry+ ok.60 m dobiegu).
    Kominki w salonie i łazience - dla klimatu.

  5. #5

    Domyślnie

    HD czy raczej HS ?
    Jeśli już to zupełnie inna bajka.

  6. #6

    Domyślnie

    Witam ponownie,
    Same okna balkonowe maja szerokość 2m dzielone na 2 skrzydła każde po 1m szerokości przy wspomnianej wysokości 2,6 m, otwierane i rozchylane.
    Oprócz tego mam witryny nie otwierane o szerokości 4,8 m i 3,05 m oraz HS o szerokości 4,45m, PCV kolor biały z obu stron, pakiet 3-szybowy.
    Rozmawiałem z producentem okien z profili VEKA i generalnie twierdzi ze nie ma problemu zrobic tej wysokości okien, ale jakoś nie dowierzam mu, moje wcześniejsze doświadczenia z oknami PCV mówią mi ze może być problem ze stabilnością takich okien szczególnie przy takich wiatrach jak ostatnio mieliśmy,
    inni producenci produkują z PCV tylko do wysokości 2,4 m (coś w tym musi być skoro 2,4 m dla nich to max) i twierdza ze jeśli ktoś wyprodukuje taka wysokość to bez gwarancji.
    Okna to ważny element domu, nie chciałbym popełnić błędu

    Pozdrawiam i dziękuje za zainteresowanie moim tematem

  7. #7

    Domyślnie

    2 x 2,6 ? nie chcesz mieć kłopotu wejdź w drewno bądź w alu

  8. #8

    Domyślnie

    Internorm rzeczywiście jako jeden z dwóch (wspomniana VEKA) podejmie sie wykonania takich okien ale kasa juz duża, choć same okna godne uwagi chyba mercedes wsród okien, piękne
    Warte są tej kasy ????
    Pzdr

  9. #9

    Domyślnie

    montowałem (drewno z alu) i jestem nimi zachwycony - czy warte swej ceny, nie mnie oceniać. Na maja kieszeń za drogie ale wszystko zależy od tej kieszeni

  10. #10

    Domyślnie

    Mam ofertę z internormu, okna przekonują mnie na 100%, tylko ta cena nie na moja kieszeń ale coraz cześciej myśle czy sie nie skusić, okna jakby bez wad, biorę pod uwagę PCV/ALU

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar tomekwa
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Posty
    1.067
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Znam drewno-alu super okna. U mnie od maja 2014 są PVC-alu. Jeszcze nie używane na codzień. HSy w tym wymiarze bez problemu, niestety okna 1090x2600 są z podziałem: 2120-480. Dolna część RU.
    Dziennik | Komentarze
    Indywidualny projekt, silka + 20 cm 031, pod podłogą 20 cm. EPS100 038.
    Do grzania: ok. 250 m2 podłogówki i ~750 m3.
    WM: Onyx 550 classic. PC: Vitocal 300-G, DZ 4x90m (studnia i rotametry+ ok.60 m dobiegu).
    Kominki w salonie i łazience - dla klimatu.

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    HS to inna bajka. Dlatego pisałem na początku o wyjątkach. Po prostu mają dużo szersze ramy i odpowiednio stabilniejsze wzmocnienia.

    Statystycznie balkony ze skrzydłem o wysokości wyższej niż 240cm częściej się wyginają (w mojej ocenie).
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  13. #13

    Domyślnie

    Ogólnie rzecz biorąc okna balkonowe 2000 x 2600 mm ze słupkiem ruchomym są do wykonania.
    Wymaga to niestety niestandardowych rozwiązań dodatkowych wzmocnień. Internorm je stosuje (sam je u nich podpatrzyłem).
    Niestety taki balkon ma minimalnie gorszy współczynnik przenikania ciepła.

    I odpowiem od razu. Tak, na takie okno udzielamy też gwarancji.

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Statystycznie balkony ze skrzydłem o wysokości wyższej niż 240cm częściej się wyginają (w mojej ocenie).
    Fin, nie tylko w twojej ocenie. Problemem jest to że większość producentów nie stosuje takich wzmocnień jakie powinny być montowane.

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał JarekKos Zobacz post
    Ogólnie rzecz biorąc okna balkonowe 2000 x 2600 mm ze słupkiem ruchomym są do wykonania.
    Wymaga to niestety niestandardowych rozwiązań dodatkowych wzmocnień. Internorm je stosuje (sam je u nich podpatrzyłem).
    Niestety taki balkon ma minimalnie gorszy współczynnik przenikania ciepła.

    I odpowiem od razu. Tak, na takie okno udzielamy też gwarancji.
    Czasem to piszę klientom: mniejsi producenci potrafią być bardziej elastyczni i nie zawsze stosują się do odgórnych wytycznych budowania konstrukcji, zalecanych przez producentów profili.
    Ale wśród mniejszych producentów są też "biznesmeni" i faktyczni "rzemieślnicy". Ci pierwsi zrobią wszystko by sprzedać, Ci drudzy włożą całą swoją wiedzę by zrobić takie okno i maksymalnie zadbać o to, by działało jak trzeba. Ale to swoje kosztuje..

    Tylko najgorsze jest to, że tak trudno odróżnić te dwa typy działalności

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał JarekKos Zobacz post
    Ogólnie rzecz biorąc okna balkonowe 2000 x 2600 mm ze słupkiem ruchomym są do wykonania.
    Wymaga to niestety niestandardowych rozwiązań dodatkowych wzmocnień. Internorm je stosuje (sam je u nich podpatrzyłem).
    Niestety taki balkon ma minimalnie gorszy współczynnik przenikania ciepła.

    I odpowiem od razu. Tak, na takie okno udzielamy też gwarancji.

    JarekKos podziel się informacją kto konkretnie może takie okna wykonać??,
    Dziękuję

  17. #17
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cały problem w tym, że Jarek póki co nie zdradził się jaką firmę reprezentuje.
    Zadaj mu pytanie/prośbę przez PW, poszperaj w sieci.. może trafisz
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Cały problem w tym, że Jarek póki co nie zdradził się jaką firmę reprezentuje.
    Zadaj mu pytanie/prośbę przez PW, poszperaj w sieci.. może trafisz
    Finlandia twoim zdaniem powinienem rozmyślać wysokość okien 2600 z PCW czy mam dać sobie spokój?, wiem że wykonać można wszystko ale chodzi mi o późniejszą eksploatację, będę wdzięczny za radę bo widzę że ty należysz do tych rzemieślników

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał Cristoforo71 Zobacz post
    JarekKos podziel się informacją kto konkretnie może takie okna wykonać??,
    Dziękuję
    Powiedziałem ci że Internorm takie okna robi.
    Ja nie jestem z twojego regionu, więc ci nie bardzo pomogę. Nie znam też wszystkich producentów w Polsce,

    Podejdź do firmy która ci mówiła, że zrobią takie okno i zapytaj wprost jakie wzmocnienie stosują do takich drzwi balkonowych. Jeśli ci sprzedawca od ręki powie - bez konsultacji z "technologiem" - to są dwie możliwości. Albo niedawno sprzedawał takie drzwi, albo nie wie o czym mówi. Osobiście myślę, że bardziej ta druga opcja.

  20. #20

    Domyślnie

    Cytat Napisał JarekKos Zobacz post
    Powiedziałem ci że Internorm takie okna robi.
    Ja nie jestem z twojego regionu, więc ci nie bardzo pomogę. Nie znam też wszystkich producentów w Polsce,

    Podejdź do firmy która ci mówiła, że zrobią takie okno i zapytaj wprost jakie wzmocnienie stosują do takich drzwi balkonowych. Jeśli ci sprzedawca od ręki powie - bez konsultacji z "technologiem" - to są dwie możliwości. Albo niedawno sprzedawał takie drzwi, albo nie wie o czym mówi. Osobiście myślę, że bardziej ta druga opcja.
    Internorm znam i mam ofertę, droga
    idę w takim razie do drugiego sprzedawcy, zobaczymy co powie
    dzięki za pomoc

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony