dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 7
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 121
  1. #1

    Domyślnie CWU poza okresem grzewczym

    Witam,co sądzicie o takim zestawie (do domu 70m2) piec na ekogroszek,np. podłogówka oprócz pokoi albo podłogówka po całości,sam nie wiem jak lepiej,ma ktoś może taki zestaw?,jakby to się zachowywało przy panelach podłogowych,czy długo się nagrzewa w stosunku do grzejnika,jak się sprawuje taki piec przy podłogówce?,Poza sezonem pomyślałem o solarach,u nas zestaw z dofinansowaniem to 4 tyś. zł.,w razie braku słońca przez kilka dni,rozpalę w piecu i nagrzeję zbiornik z CWU (taki z 300 litrów)

    Proszę o konkretne rady potwierdzone posiadaniem danych rozwiązań a teoretykom,którzy tylko oczytali się folderów dziękuję.
    Ostatnio edytowane przez bartek32 ; 22-01-2015 o 14:22

  2. #2

    Domyślnie

    Podgrzewacz wody z pompą ciepła, np.: Ariston NUOS PRIMO 200-240 SYS

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar beatagl
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    okolice Dębicy
    Posty
    1.011
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    20

    Domyślnie

    Cytat Napisał bartek32 Zobacz post
    Witam,co sądzicie o takim zestawie (do domu 70m2) piec na ekogroszek,np. podłogówka oprócz pokoi albo podłogówka po całości,sam nie wiem jak lepiej,ma ktoś może taki zestaw?,jakby to się zachowywało przy panelach podłogowych,czy długo się nagrzewa w stosunku do grzejnika,jak się sprawuje taki piec przy podłogówce?,Poza sezonem pomyślałem o solarach,u nas zestaw z dofinansowaniem to 4 tyś. zł.,w razie braku słońca przez kilka dni,rozpalę w piecu i nagrzeję zbiornik z CWU (taki z 300 litrów)

    Proszę o konkretne rady potwierdzone posiadaniem danych rozwiązań a teoretykom,którzy tylko oczytali się folderów dziękuję.
    Mam taki piec na ekogroszek z podajnikiem dom 144m2 parter + 100m2 poddasze, całość podłogówka, teraz zastanawiam się nad pompą ciepłą do podgrzewania wody a solarami
    mam gres na 80% powierzchni parteru reszta deska . Dom nagrzewa się powoli (8h start) ale później odczuwanie ciepła niewiarygodnie lepsze od grzejników . Panele sprawdzą się ale muszą być dedykowane do ogrzewania podłogowego .

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000)
    noc

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    z.góra
    Kod pocztowy
    65-340
    Posty
    1.407

    Domyślnie

    Panele nie muszą być do niczego dedykowane. Każde przeznaczone do użytku domowego się nadają.
    Temperatura podłogi w czasie sezonu grzewczego wynosi ok 25oC. Latem podłogi miewają o wiele wyższe wartości. Czy istnieją jakieś panele na podłogi rozgrzane słońcem ? Nie słyszałem.
    Zarówno zwykłe jak i dedykowane panele mają lepsze i stabilniejsze warunki z OP niż ogrzewane grzejnikami. Panele na OP to wymysł producentów by wyciągnąć dodatkowe $.

  5. #5

    Domyślnie

    Myślałem o pompie ciepła ale dla mnie jest to technologia nie sprawdzona,chodzi mi o to że nie spotkałem się z nikim kto ma coś takiego i nie znam tematu namacalnie ani nie mam żadnej opinii potwierdzonej przez kogoś wiarygodnego więc chyba wolałbym solary bo sporo znajomych i sąsiadów je posiada,dobra cena,przez 10 lat cię nic nie interesuje,wymieniają glikol a potem to kto wie co będzie,może się coś innego wymyśli albo zmieni na wydajniejsze.
    A powiedz mi tak pokrótce jak to masz zrobione,jaki duży masz zbiornik CWU,chodzi mi o to że podłogówka to ogrzewanie niskotemperaturowe więc masz jakiś mieszacz żeby nie poszła za ciepła woda czy może jakieś zawory termostatyczne?,czy jest coś czego żałujesz albo zrobiłabyś inaczej i jakiej firmy masz piec i czy jesteś z niego zadowolona?
    Ostatnio edytowane przez bartek32 ; 22-01-2015 o 22:33

  6. #6
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar adamfcb
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Marki
    Kod pocztowy
    05-270
    Posty
    530

    Domyślnie

    Podłogówka po całości-POLECAM. Ale ekogroszek w domu 70m2 to już mocne nieporozumienie. Chyba bym już czystym prądem wolał grzać. Ale to tylko moja opinia, bo jakiej niby mocy kocioł na ekogroch miałby być?

  7. #7

    Domyślnie

    Dlaczego nieporozumienie?,rozwiń swą myśl.....,skoro ludzie ogrzewają 100 metrowe domy i są zadowoleni to dlaczego ja mam nie być?,ten dom ma jeszcze poddasze do wykończenia ale w chwili obecnej żeby zamieszkać nie muszę tego robić,mogę to zrobić później już na spokojnie i co wtedy,będę musiał za parę lat kupić nowy,mocniejszy piec?,szczerze nie wiem kiedy zrobię górę bo na razie się nie śpieszy ale w planach jest.A co do prądu nie znam osoby,która ogrzewa w całości nim dom,mało jest chyba takich szaleńców,może w nowoczesnym,pasywnym domu z rekuperatorem opłacałoby się takie rozwiązanie ale w zwykłym murowanym nie mam zamiaru testować czegoś takiego na sobie,jest to dla mnie wręcz przerażające. Dom ma dokładnie 74 m2 + 17,5 m2 garaż.

  8. #8

    Domyślnie

    Dom 70m2 to można suszarka do włosów ogrzać. Inwestycja w ekogroszek nie zwróci sie przy tak małym zapotrzebowaniu na cieplo

  9. #9

    Domyślnie

    Interesują mnie opinie użytkowników takiego pieca ewentualnie kogoś kto ma taki mały domek a nie kogoś kto mi piszę co można bo to żadna rada skoro sam tego nie robi.

  10. #10
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar adamfcb
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Marki
    Kod pocztowy
    05-270
    Posty
    530

    Domyślnie

    Ok twój wybór, ale radze ci poczytać więcej tego forum do może dojdziesz do jakiś wniosków. Serio w tych czasach chcesz latać z workami z węglem? Gazu w ulicy nie masz jeśli boisz się prądu? Rezygnując z kilku rzeczy (np. kominy) można zaoszczędzić niezłą sumkę chociażby na wentylacje mechaniczną. Poczytaj troche wątki o ogrzewaniu.

  11. #11

    Domyślnie

    W chwili obecnej tu gdzie mieszkam mam zwykły piec tzw. na wszystko i chodzę do niego co chwilę bo jest dość mały ale daje radę i jeśli o to chodzi to dla mnie nie problem,więc jak zasypię podajnik raz w tygodniu to korona mi z głowy nie spadnie ,aż tyle roboty nie ma,a gazu nie będę ciągnął,choć myślałem nad piecem pulsacyjnym że niby bardzo oszczędny ale nie za wiele się tu dowiedziałem bo tylko przechwalają się goście ile to ich pomontowali i jakie to one są oszczędne.Nie wiem czy warto inwestować w tak drogi kocioł,tzn czy przez swą rzekomą oszczędność jest warty tej ceny i ile tak naprawdę będzie mnie potem kosztowało ogrzewanie.Ogólnie prądu się boję bo jak wykończę górę to mnie to zje albo nawet wcześniej,gaz....sam nie wiem jak to z tym gazem,jedni od niego uciekają inni polecają.Nie wiem do kogo się udać kto obliczyłby mi jakby to wyszło z różnymi źródłami energii.Skupiłem się na piecu na ekogroszek bo i węglem i zwykłym drewnem tam zapalę w razie potrzeby,więc mam troszkę większe pole do popisu....

  12. #12
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar adamfcb
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Marki
    Kod pocztowy
    05-270
    Posty
    530

    Domyślnie

    U forumowego asolta zamowisz OZC, czyli zapotrzebowanie na ciepło. Wtedy będziesz wiedział ile twój dom będzie potrzebował kWh do ogrzania. Potem podkładasz po cenę kWh prądu, gazu i ekogrochu i wiesz dużo dużo więcej. Ja mam gaz i w solidnie ocieplonym domku licznik bardzo wolno się kręci Kociołek mam dość tani nie skomplikowany tyle że trzeba było gaz pociągnąć. Kiedy zaczynasz budowę?

  13. #13
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar beatagl
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    okolice Dębicy
    Posty
    1.011
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    20

    Domyślnie

    Cytat Napisał adamfcb Zobacz post
    Serio w tych czasach chcesz latać z workami z węglem? Gazu w ulicy nie masz jeśli boisz się prądu?.
    Wole latać z workami z groszkiem niż płacić gazowni grube tysiące za gaz !!!!. Przyjaciel po pierwszym sezonie grzania gazem, kupił kocioł na paliwa stałe. Może to i troszkę uciążliwe ale o wiele tańsze . Ja osobiści mam podajnik to latania z groszkiem nie ma !!!!

  14. #14
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar adamfcb
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Marki
    Kod pocztowy
    05-270
    Posty
    530

    Domyślnie

    Do podajnika trzeba nasypać a i samo pod podajnik nie podejdzie . Ja za gaz za cały rok planuję wydać nie więcej jak 2200 wraz z podgrzaniem ciepłej wody, czy się uda to nie wiem ale póki co od 25 pażdziernika do dziś spałiłem gazu z ok 800zł i 1mp drewna, więc to chyba nie takie grube te tysiące. Myślę że jak za ten komfort to nie dużo. A dom 140m2 podłóg. Grunt to zadbać o porządne ocieplenie (a to trzeba zrobić bez względu czym się będzie grzać).

  15. #15

    Domyślnie

    W chwili obecnej trwają zabawy z architektem,adaptacja projektu itp. tak więc dopiero początek a ze wszystkim bawię się już od połowy zeszłego roku,przepisanie działki,podział, w międzyczasie wyszły komplikacje bo przy jednej działce bo 2 ary widniały jeszcze na prababcię a nie na babcię,chodzenia,załatwiania,sąd,normalnie masakra...może koło maja wbiję łopatę i dopiero się zacznie rwanie włosów
    A co do kotła i jeśli chodzi Ci o to że będzie że tak powiem,przewymiarowany jak na taki metraż to dojdzie jeszcze góra a taki piec to przecież pewnie inwestycja na co najmniej 10-15 lat.Nie przeraża mnie mnie chodzenie co jakiś czas dorzucić kilka worków,ubrudzić się nie boję......myślę,czytam ale w chwili obecnej obstaje przy tym

  16. #16
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar beatagl
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    okolice Dębicy
    Posty
    1.011
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    20

    Domyślnie

    Cytat Napisał adamfcb Zobacz post
    Do podajnika trzeba nasypać a i samo pod podajnik nie podejdzie . póki co od 25 pażdziernika do dziś spałiłem gazu z ok 800zł
    to bardzo dobry wynik!!! ale zważ na to, że nie było zimy jeszcze i chyba nie będzie już w tym sezonie grzewczym.

  17. #17
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar adamfcb
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Marki
    Kod pocztowy
    05-270
    Posty
    530

    Domyślnie

    Cytat Napisał beatagl Zobacz post
    to bardzo dobry wynik!!! ale zważ na to, że nie było zimy jeszcze i chyba nie będzie już w tym sezonie grzewczym.
    A z ciekawości ile groszku tej "zimy" wypalił twój dom?

  18. #18
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar adamfcb
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Marki
    Kod pocztowy
    05-270
    Posty
    530

    Domyślnie

    Cytat Napisał bartek32 Zobacz post
    W chwili obecnej trwają zabawy z architektem,adaptacja projektu itp. tak więc dopiero początek a ze wszystkim bawię się już od połowy zeszłego roku,przepisanie działki,podział, w międzyczasie wyszły komplikacje bo przy jednej działce bo 2 ary widniały jeszcze na prababcię a nie na babcię,chodzenia,załatwiania,sąd,normalnie masakra...może koło maja wbiję łopatę i dopiero się zacznie rwanie włosów
    A co do kotła i jeśli chodzi Ci o to że będzie że tak powiem,przewymiarowany jak na taki metraż to dojdzie jeszcze góra a taki piec to przecież pewnie inwestycja na co najmniej 10-15 lat.Nie przeraża mnie mnie chodzenie co jakiś czas dorzucić kilka worków,ubrudzić się nie boję......myślę,czytam ale w chwili obecnej obstaje przy tym
    To skoro jesteś na etapie adaptacji to zwróć uwage na ocieplenie ścian, podłogi i sufitu, w trakcie budowy może okazać się za późno by gdzieś coś dołożyć a na tym oszczędzać się nie powinno. Widze że ty już postanowiłeś że ekogroszek będzie. Odnośnie przewymiarowania to ten który kupisz i tak będzie pewnie za duży nawet jak zrobisz poddasze, a kociołek gazowy 12kW byłby dobry i teraz i później, ale to już nie ważne. Zastanawiałeś się też nad podłogówką i ja ci moge polecić byś robił ją wszędzie, zero grzejników chyba że lubisz takie dekoracje
    Co do załatwiania sądy, spadki, przepisywanie działki - znam ten ból

  19. #19
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar beatagl
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    okolice Dębicy
    Posty
    1.011
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    20

    Domyślnie

    nie palę w nim bo na banicji jestem w Szkocji ale innej zimy wychodziło 15-20kg /24h


    U mnie było o tyle prościej z wyborem, że gazu nie mam podciągniętego

    a podłogówkę po całości też polecam
    Ostatnio edytowane przez beatagl ; 23-01-2015 o 20:25

  20. #20
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    agusia59

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    sandomierz
    Kod pocztowy
    27-600
    Posty
    188

    Domyślnie

    Ja a raczej mój mąż też nie chce słyszec o żadnym grzaniu gazem. Woli chodzić do pieca i podłożyć. Zresztą obecnie lubi siedziec w kotłowni (ja też) . Dom planujemy do 100 metrów powierzchni użytkowej plus właśnie kotłownia i garaż. Ale jestem w takiej samej sytuacji co autor posta: czym grzać wodę poza sezonem grzewczym, tak aby jak najtaniej wyszło. Dodam, że drewna troche mamy a i kupno za dosłownie "grosze" nie jest problemem. Kuzyn przepala w lecie w piecu samym drewnem i ma ciepła wode prze około 3 dni na 3 osoby, a nas narazie będzie 2. Zastanawiam sie nad solarami, ale nie wiem czy to będzie dobry pomysł. Także równiez czekam na porady dotyczące grzania wody.

Strona 1 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony