dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Piotras1

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Szczecin
    Kod pocztowy
    70-385
    Posty
    3

    Domyślnie koza na działce w domku drewnianym

    Witam
    Posiadam kozę stalową z 15 cegłami szamotowymi o wylocie fi 12 cm .Chciałbym ją wykorzystać do ogrzania dwóch pokoi po 12 metrów kwadratowych na działce w drewnianym domku (czasami jesienią jakiś wypad na weekend). Problem w tym iż nie ma połączenia między tymi pokojami a chciałbym ogrzać dwa.
    Trochę poczytałem w necie i wpadłem na pomysł że w jednym pokoju będzie stała koza , a drugi pokoik będzie ogrzewany rurą która odprowadza spaliny do komina. Teraz pytanie czy to się sprawdzi? Jaki odstęp miedzy kozą a ścianami?Jakie rury zastosować?
    Dodam że pod kozę chcę dać terakotę zostało kilka płytek.Na zdjęciu widać tą kozę i jeden z pokoi i metrową rurę stalową z kolankiem.
    Z góry dziękuję za jakieś podpowiedzi.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	pobrane (1).jpg
Wyświetleń:	524
Rozmiar:	49,8 KB
ID:	300524   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	pobrane (4).jpg
Wyświetleń:	198
Rozmiar:	67,3 KB
ID:	300532  
    Ostatnio edytowane przez Piotras1 ; 23-01-2015 o 17:41

  2. #2
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Nawet minimalne koszty takiej instalacji będą zawsze wyższe od zakupu drugiej "kozy" tej klasy ...
    Darek B

  3. #3
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Piotras1

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Szczecin
    Kod pocztowy
    70-385
    Posty
    3

    Domyślnie

    Czyli mam rozumieć że lepiej kupić drugą taką kozę na drugi pokój

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    Darkowi bardziej chodziło o to że zabezpieczenie tych ścian , stropu i podłogi ze zdjęć przed pożarem będzie ok. 10-cio (!!!) krotnie droższe od tego piecyka za ok. 200 zł ...
    Pozdrawiam.
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  5. #5

    Domyślnie

    Komin w tym domku kolega, rzecz jasna, posiada...

  6. #6
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Piotras1

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Szczecin
    Kod pocztowy
    70-385
    Posty
    3

    Domyślnie

    Właśnie nie posiadam jeszcze ale mam kilkanaście takich cegieł kominowych Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2_pustak_kominowy.jpg
Wyświetleń:	42
Rozmiar:	35,0 KB
ID:	300603
    może by się nadały .Tylko myślałem że lepiej by było wyjść z tego drugiego pokoiku rurą przez ścianę i wtedy komin chyba niepotrzebny,
    chyba że się mylę, no w temacie ogrzewania zaczynam dopiero raczkowaćKliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Bez*tytułu.jpg
Wyświetleń:	27
Rozmiar:	48,3 KB
ID:	300608
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Bez*tytułu.jpg
Wyświetleń:	33
Rozmiar:	5,7 KB
ID:	300605  
    Ostatnio edytowane przez Piotras1 ; 23-01-2015 o 23:03

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Ze swoimi pomysłami jesteś o krok od spektakularnego puszczenia z dymem swojej drewnianej konstrukcji. Pustak na zdjęciu nie jest pustakiem kominowym. Nadaje się wyłącznie do wentylacji. Zwróć sie do kominiarza. W Szczecinie Korporacją Kominiarzy dowodzi Mistrz Kominiarski Sławek Okruch. To człowiek o dużej wiedzy i inwestycja w jego doradztwo, może być opłacalna.

  8. #8

    Domyślnie

    Moje pytanie o komin było retoryczne - i tak wiedziałem, że go nie masz, chciałem żebyś to przyznał i wywołał słuszne larum wśród forumowiczów. Terakota pod kozę to dobry pomysł, po pożarze będzie widać, gdzie stał domek.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony