dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 18 z 28
Pokaż wyniki od 341 do 360 z 546
  1. #341
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    nass

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Kod pocztowy
    62-400
    Posty
    288

    Domyślnie

    na dysku google mam zdjęcie
    ppm i wybieram "Pobierz link do udostępniania"
    kopiuję link
    nad okienkiem gdzie piszę posta klikam "Dodaj zdjęcie"
    wybieram "Z URL", wklejam wcześniej skopiowany link https://drive.google.com/file/d/19bj...ew?usp=sharing
    w okienku posta wyświetla mi kod [IMG]https://drive.google.com/file/d/19bjiEhKntDVZ1TvesjWAK92liVGU6Vm1/view?usp=sharing[/IMG_ (tu usunąłem nawias, żeby było widać)
    ale już zdjęcia na forum nie widzę, a o tu tu miało być


    w sumie w Twoim poście z 10.52 też nic nie widzę
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7570213
    Sprawdzałem na komórce i to samo...

    Indywidualna parterówka 152m2;ściany silka24+20cm Etixx; podłoga 25cm EPS100 0,036, strop monolit+30cm EPS80 0,031; Kinetic250; 100% podłogówka, PC 6kW HCT

  2. #342
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    To nie wiem

  3. #343
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Stermaj

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Podkarpacie
    Kod pocztowy
    38-400
    Posty
    1.578

    Domyślnie

    Czy ktoś może mnie oświecić jak zakładać matę filtracyjną F7. Składa się ona z 4 warstw. Zewnętrzne są niby cieniutkie siateczki a w środku jest grubszy i cieńszy materiał. Wydaje mi się, że powietrze powinno przepływać od grubszego do cieńszego ale nie jestem pewien. Gdzieś się kiedyś na to natknąłem ale nie miałem jeszcze maty i stąd mi uciekło z pamięci jak ma być.

  4. #344

    Domyślnie

    Ileś stron wcześniej znalazłem:

    "Te fizeliny to gladsza strona i powinny byc od strony domu bo to ta mocniej filtrujaca czesc - przynajmniej wg producenta mojej tkaniny F7. Wiec widac, ze lwia czesc zostala zatrzymana na warstwie wstepnej."

  5. #345
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Stermaj

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Podkarpacie
    Kod pocztowy
    38-400
    Posty
    1.578

    Domyślnie

    Cytat Napisał budowlany_laik Zobacz post
    Ileś stron wcześniej znalazłem:

    "Te fizeliny to gladsza strona i powinny byc od strony domu bo to ta mocniej filtrujaca czesc - przynajmniej wg producenta mojej tkaniny F7. Wiec widac, ze lwia czesc zostala zatrzymana na warstwie wstepnej."
    Dzięki. Szukałem ale nie tak daleko wstecz.
    Czy ktoś jeszcze może się wypowiedzieć w sprawie filtra F7, jak go zakładać.

  6. #346
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    MaciejInd

    Zarejestrowany
    Jun 2016
    Skąd
    Siemianowice Śląskie
    Kod pocztowy
    41-103
    Posty
    4

    Domyślnie

    Witam, to i ja pochwalę się filtrami. W tej chwili mam założony w skrzynce filtracyjnej filtr wstępny G4 i wkład z węgla aktywnego.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	skrzyna_wewnatrz.jpg
Wyświetleń:	207
Rozmiar:	92,0 KB
ID:	404647
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	g4 wstepny.jpg
Wyświetleń:	180
Rozmiar:	89,8 KB
ID:	404648

    W rekuperatorze mam F7 (powietrze nawiewane)
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	F7 stary i nowy.jpg
Wyświetleń:	198
Rozmiar:	87,0 KB
ID:	404649

    i G4 (powietrze wyciągane z domu)
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	G4.jpg
Wyświetleń:	173
Rozmiar:	89,1 KB
ID:	404650

    Filtr wstępny i F7 mają około 5 tygodni. niestety od czasu do czasu (zwłaszcza pod wieczór) czuć zapachy z okolicznych kominów. Zastanawiam się czy nie ustawić tak centrali żeby np między 17 a 24 była wyłączona.

  7. #347
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Stermaj

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Podkarpacie
    Kod pocztowy
    38-400
    Posty
    1.578

    Domyślnie

    Cytat Napisał MaciejInd Zobacz post
    Witam, to i ja pochwalę się filtrami. W tej chwili mam założony w skrzynce filtracyjnej filtr wstępny G4 i wkład z węgla aktywnego.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	skrzyna_wewnatrz.jpg
Wyświetleń:	207
Rozmiar:	92,0 KB
ID:	404647
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	g4 wstepny.jpg
Wyświetleń:	180
Rozmiar:	89,8 KB
ID:	404648

    W rekuperatorze mam F7 (powietrze nawiewane)
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	F7 stary i nowy.jpg
Wyświetleń:	198
Rozmiar:	87,0 KB
ID:	404649

    i G4 (powietrze wyciągane z domu)
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	G4.jpg
Wyświetleń:	173
Rozmiar:	89,1 KB
ID:	404650

    Filtr wstępny i F7 mają około 5 tygodni. niestety od czasu do czasu (zwłaszcza pod wieczór) czuć zapachy z okolicznych kominów. Zastanawiam się czy nie ustawić tak centrali żeby np między 17 a 24 była wyłączona.
    Myślę, że filtr węglowy dobrze jest dać już za rekuperatorem a przynajmniej za F7. Filtr węglowy zapycha się pyłem i jego skuteczność się pogarsza. U mnie mam filtr wstępny pewnie G3 przy czerpni oraz F7 w rekuperatorze. Przez wstępny prawie wszystko przelatuje oprócz liści i komarów. Główną robotę robi F7. Wychodzi, że muszę go wymieniać prawie co tydzień. Węglowy mam za rekuperatorem. Przy tęgim smogu czuję lekki zapach jakby dymu ale tylko jak stoję przy nawiewie. W domu nie wyczuwa się dymu.
    Skrzynkę na filtry robiłeś czy kupiłeś gotowca?
    Ostatnio edytowane przez Stermaj ; 09-01-2018 o 14:49

  8. #348
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    MaciejInd

    Zarejestrowany
    Jun 2016
    Skąd
    Siemianowice Śląskie
    Kod pocztowy
    41-103
    Posty
    4

    Domyślnie

    Przemyślę montaż filtra węglowego za rekuperatorem. Na dniach sprawdzę też czujnikiem jakość powietrza w domu.
    Skrzynkę na filtry zamówiłem na wymiar wraz z przygotowanymi ramkami na filtry. Teraz tylko wymieniam tkaniny filtracyjne.

    Stermaj a filtr węglowy masz taki z węgla aktywnego w granulkach czy jakaś mata nawęglana?

    Sprawdziłem dzisiaj jakość powietrza w domu czujnikiem Lasser Egg2 niestety w domu powietrze niewiele lesze niż na dworze. Ale u mnie teraz smog straszny.
    Ostatnio edytowane przez MaciejInd ; 11-01-2018 o 18:26

  9. #349
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Stermaj

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Podkarpacie
    Kod pocztowy
    38-400
    Posty
    1.578

    Domyślnie

    Cytat Napisał MaciejInd Zobacz post
    Przemyślę montaż filtra węglowego za rekuperatorem. Na dniach sprawdzę też czujnikiem jakość powietrza w domu.
    Skrzynkę na filtry zamówiłem na wymiar wraz z przygotowanymi ramkami na filtry. Teraz tylko wymieniam tkaniny filtracyjne.

    Stermaj a filtr węglowy masz taki z węgla aktywnego w granulkach czy jakaś mata nawęglana?

    Sprawdziłem dzisiaj jakość powietrza w domu czujnikiem Lasser Egg2 niestety w domu powietrze niewiele lesze niż na dworze. Ale u mnie teraz smog straszny.
    Filtr mam z węgla aktywnego w wałeczkach chyba 4mm. Filtr w postaci beczki. Kupiłem gotowca z 25kg węgla. Zamknąłem go w ocieplonej szafie z OSB.
    U mnie są momenty jak sąsiedzi rozpalają kopciuchy i dym dostanie się do czerpni, to i filtr węglowy wymięka, wprawdzie nie ma dymu w domu ale ja czuję kiedy się to dzieje, żona nie, pewnie to zależy od nosa. Wentylację mam dopiero trochę ponad miesiąc. Będę się "doktoryzował" z tego tematu. Teraz robię skrzynkę na filtr kieszeniowy F7 aby zmniejszyć opory przepływu powietrza od czerpni do nawiewów. Filtr węglowy też daje swoje dodatkowe spadki ciśnienia.

  10. #350
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    MaciejInd

    Zarejestrowany
    Jun 2016
    Skąd
    Siemianowice Śląskie
    Kod pocztowy
    41-103
    Posty
    4

    Domyślnie

    Sprawdziłem filtr F7 w reku po 5 dniach od założenia nowego i był już czarny.
    Dodatkowo okazało się że w domu powietrze niewiele lepsze niż na dworze. I tak jak na dworze czyste powietrze, to w domu też czyste. jak na dworze nie ma czym oddychać (także na podstawie danych z czujników Airly) to w domu powietrze jest tylko odrobinę lepsze mimo zastosowania filtrów.
    Czy ma ktoś jakiś pomysł czy to filtry (tkaniny) kiepskie ?
    znalazłem taką siatkę na okna - Respilon, niby zatrzymuje pyły PM 2,5 i pomyślałem czy nie wykorzystać jej jako filtra. Cena spora i nie wiem czy opory powietrza nie będą zbyt duże. Czekam na info od producenta czy można to porównać jakoś do G4 lub F7

  11. #351
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    mariusz05

    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Polska Śląsk Jastrzębie Zdrój
    Posty
    429

    Domyślnie

    Cytat Napisał MaciejInd Zobacz post
    Sprawdziłem filtr F7 w reku po 5 dniach od założenia nowego i był już czarny.
    Dodatkowo okazało się że w domu powietrze niewiele lepsze niż na dworze. I tak jak na dworze czyste powietrze, to w domu też czyste. jak na dworze nie ma czym oddychać (także na podstawie danych z czujników Airly) to w domu powietrze jest tylko odrobinę lepsze mimo zastosowania filtrów.
    Czy ma ktoś jakiś pomysł czy to filtry (tkaniny) kiepskie ?
    znalazłem taką siatkę na okna - Respilon, niby zatrzymuje pyły PM 2,5 i pomyślałem czy nie wykorzystać jej jako filtra. Cena spora i nie wiem czy opory powietrza nie będą zbyt duże. Czekam na info od producenta czy można to porównać jakoś do G4 lub F7
    Domu raczej nie masz szczelnego jak termos to zawsze coś wleci a i wchodzić do niego trzeba jak chcesz zatrzymać PM 2.5 to może pomyśl o filtrach elektrostatycznych z powodzeniem używanych w instalacjach odpylających na kominach elektrowni itp.Do tego filtr węglowy i może ci się uda odfiltrować syf sąsiadów.

  12. #352
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    MaciejInd

    Zarejestrowany
    Jun 2016
    Skąd
    Siemianowice Śląskie
    Kod pocztowy
    41-103
    Posty
    4

    Domyślnie

    Dzięki o filtrach elektrostatycznych do tej pory nie słyszałem. Rozwiązanie wydaje się sensowne. Orientujesz się jakie mniej więcej mogą być koszty takiego filtra? Ja jeszcze zastanawiałem się czy nie zamontować przed rekuperatorem jonizatora powietrza.

  13. #353
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    mariusz05

    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Polska Śląsk Jastrzębie Zdrój
    Posty
    429

    Domyślnie

    Cytat Napisał MaciejInd Zobacz post
    Dzięki o filtrach elektrostatycznych do tej pory nie słyszałem. Rozwiązanie wydaje się sensowne. Orientujesz się jakie mniej więcej mogą być koszty takiego filtra? Ja jeszcze zastanawiałem się czy nie zamontować przed rekuperatorem jonizatora powietrza.
    Można tylko jak go wyczyścisz ,umyjesz ?.Filtr elektrostatyczny albo przeróbka z fabrycznego albo samemu skonstruować , są też odpylacze elektrostatyczne dla spawaczy ale to trochę duże i nie znam ceny.W zasadzie taki filtr elektrostatyczny jest trochę podobny do wymiennika rekuperatora tzn między metalowe płytki przez które przepływa powietrze jest podłączone wysokie napięcie 5-8 tyś Volt.To powoduje przyciąganie pyłu do płytek które później się myje z sadzy itp.

  14. #354

    Domyślnie

    Czym skleić płaski filtr M5, F7 lub G4 w harmonijkę albo G3 w stożek do anemostatu? Przeprowadził ktoś próby np. w pistoletem na gorący klej?
    Bliźniak z lat '70. 100m2 uż. Biały 5/grafit 15/piwnica 15cm EPS, dach żużel. Okna 2 lub 3 szyb.
    Parter ogrzewany od 2009 klima inwerter split Fujitsu ASYA12LGC, łazienka podłoga kable, nieużywane dyn. akumulacyjne, CWU z PV lub II taryfa. WM. Koszt roczny energii el. wg ostatniej faktury za 2017 - 650 zł.
    Piętro CO i CWU na gaz. WG.
    PV 10kW CIGS, SMA 2000HF i SB3300 +LK +Webbox +Wattrouter.
    WG i WM Thesslagreen AirPack Home 400h +expansion +CF +AirMobile.

  15. #355

    Domyślnie

    Cytat Napisał wiseman Zobacz post
    Próbowałeś zszyć niitką?
    Nie. Wydaje mi się że to zbyt skomplikowane. Za dużo dziobania.
    Bliźniak z lat '70. 100m2 uż. Biały 5/grafit 15/piwnica 15cm EPS, dach żużel. Okna 2 lub 3 szyb.
    Parter ogrzewany od 2009 klima inwerter split Fujitsu ASYA12LGC, łazienka podłoga kable, nieużywane dyn. akumulacyjne, CWU z PV lub II taryfa. WM. Koszt roczny energii el. wg ostatniej faktury za 2017 - 650 zł.
    Piętro CO i CWU na gaz. WG.
    PV 10kW CIGS, SMA 2000HF i SB3300 +LK +Webbox +Wattrouter.
    WG i WM Thesslagreen AirPack Home 400h +expansion +CF +AirMobile.

  16. #356
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar siloj
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    Strzyżów
    Posty
    281

    Domyślnie

    Cytat Napisał JanWerbinski Zobacz post
    Nie. Wydaje mi się że to zbyt skomplikowane. Za dużo dziobania.
    no faktycznie skomplikowane wyciąć stożek z maty i zszyć na maszynie - jakieś 3,5 min wytężonej pracy

  17. #357

    Domyślnie

    Musiałbym kupić maszynę do szycia, a pistolety do kleju już mam.
    Zastanawiam się czy nie zrobić filtra harmonijkowego zalewając płynnym klejem lub żywicą poskładaną wcześniej tkaninę? Tylko czym ją wyprasować? Widzę to tak że robię sobie ramkę z ceownika, w którą wkładam sprasowany wcześniej materiał i dookoła oblewam klejem na cztery razy. Potem wkładam do rekuperatora razem z tą ramką lub jest ona zdejmowanym wzorem, który ściągam a filtr zachowuje sztywność dzięki żywicy.
    Bliźniak z lat '70. 100m2 uż. Biały 5/grafit 15/piwnica 15cm EPS, dach żużel. Okna 2 lub 3 szyb.
    Parter ogrzewany od 2009 klima inwerter split Fujitsu ASYA12LGC, łazienka podłoga kable, nieużywane dyn. akumulacyjne, CWU z PV lub II taryfa. WM. Koszt roczny energii el. wg ostatniej faktury za 2017 - 650 zł.
    Piętro CO i CWU na gaz. WG.
    PV 10kW CIGS, SMA 2000HF i SB3300 +LK +Webbox +Wattrouter.
    WG i WM Thesslagreen AirPack Home 400h +expansion +CF +AirMobile.

  18. #358
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar siloj
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    Strzyżów
    Posty
    281

    Domyślnie

    Witajcie
    Dziś zajrzałem do reku bo ciekaw byłem jak wyłapują syf te maty z Allegro ( przez niektórych uważane za pseudo maty). I ku mojemu zdziwieniu mój filtr plisowany zrobiony z maty F7 był już prawie czarny po 9 dniach co przedstawiają zdjęcia poniżej gdzie na jednym nowa mata z prawej strony i wyjęty filtr z lewej. Trochę się częściej będzie wymieniać, ale przynajmniej świeżość w domu. Zużyje ta matę F7 która już mam zakupiona i chyba trzeba iść w kierunku M5 /F5 tak żeby wymieniac co 3 tyg a nie co tydzień. Albo F7 zostawić na lato jak kopciuchy będą wygaszobe
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	F5AC4D21-B398-4BA8-B8DF-0377673A4718.jpg
Wyświetleń:	136
Rozmiar:	13,4 KB
ID:	406690   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2FFEF498-E1AD-4B28-9CC0-F23AFC81A7CF.jpg
Wyświetleń:	109
Rozmiar:	11,3 KB
ID:	406691  

  19. #359
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar mandelbrot
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Kod pocztowy
    48-210
    Posty
    149

    Domyślnie

    A orientujecie się, czy Airpacki mają jakiś presostat, który kontroluje stopień zapchania filtrów, czy po prostu sterownik informuje o potrzebie wymiany filtra po określonym czasie w zależności od rodzaju filtra ?
    Dom w rododendronach 14 mocno przerobiony (usunięty wykusz, pozostał 1 balkon, dorobiono symetrycznie lukarnę), ok. 160m2 po podłogach z garażem; Porotherm 25cm + styropian 20cm 0,31; skosy na strychu 30cm wełny skalnej 0,35; podłoga na strychu 20-30cm wełny skalnej; 100% ogrzewanie podłogowe + drabinki w łazienkach, zbiornik CWU 300l; PC Stiebel WPF 7,6kW, odwierty 160m. Rekuperator AirPack 400.
    Zużycie CO+CWU:
    2017/2018 - 2380 kW/h

  20. #360

    Domyślnie

    Cytat Napisał mandelbrot Zobacz post
    A orientujecie się, czy Airpacki mają jakiś presostat, który kontroluje stopień zapchania filtrów, czy po prostu sterownik informuje o potrzebie wymiany filtra po określonym czasie w zależności od rodzaju filtra ?
    W menu zaawansowane po wpisaniu pinu masz konfiguracje. Tam pod trzecią pozycją wybierasz rodzaj filtrów albo presostat. Po wyborze presostat w ustawieniach możesz wybrać dzień i godzinę kiedy ma sprawdzić filtry.
    Pozdrawiam

Strona 18 z 28

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony