dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 31 z 31
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Napisał ania
    Cytat Napisał Jose33
    Za 10, 15 lat dzięki strumieniowi pieniędzy z UE to będzie już inny kraj
    Ehe. Tylko że wtedy inna też będzie Unia. Naszych strat - szczególnie mentalnych - nie da się nadrobić, bo postęp u nas musiałby dokonywać się 2 razy szybciej niż w Unii. Nie ma takiej fizyki.
    Ale przeciez ten postep u nas dokonuje sie dwa razy szybciej, kraje "starej" Unii mialy 50 lat na przejscie wszystkich etapow rozwoju, my w ciagu ponad 15 "doszlismy" na "zaledwie" 20 lat od poziomu Francji.
    A w przyszlosci ten rozwoj bedzie jeszcze szybszy m.in. dzieki funduszom unijnym a takze intensywniejszej wspolpracy z zachodem, inwestycjom, itp.
    Spore znaczenie moze miec tez fala emogracji. ktora bedzie wracac z pieniedzmi i doswiadczeniem. Poza wszystkim zwroc uwage, ze wzrost GDP jest w krajach nowej Unii kilkukrotnie wyzszy niz np. we Francji czy Niemczech.
    To sa czynniki, ktore beda odmieniac Polske w przyszlosci, moim zdaniem.
    Kulturowo to szczerze mowiac nie mialbym az takich znowu kompleksow, sa pewne dziedziny, ktore musimy poprawic ( kultura na drogach, jakosc zycia politycznego, estetyka przestrzeni publicznych, itp.) ta poprawa stanie jednak dosc szybko jak sadze. Osobiscie licze bardzo na wymiane pokoleniowa w zyciu politycznym i administracji, na zastapienie ludzi 50 -60 letnich uksztaltowanych przez komune ludzmi juz wychowanymi w "nowych" czasach, 20-30 letnimi dzisiaj...
    less is more

  2. #22

    Domyślnie

    Witam

    nie martwcie sie ..doganiamy Unie........a co maja Rumuni powiedziec
    .czy Bulgarzy ..prawda.
    pozdrowienia .

  3. #23

    Domyślnie

    Znam zachod i jestem dumny z tego , ze jestem Polakiem.

  4. #24

    Domyślnie

    Jak co te 6 miesiecy przylatuje z Cork do Warszawy to czuje sie oszolomiony mnogoscia i roznorodnoscia ofety kulturowej, takze mam wrazenie, ze rozmowy prowadzone przez polakow sa o wiele tresciwsze i glebsze niz w IRL - ale to subiektywne odczucie...
    less is more

  5. #25

    Domyślnie

    ....to prawda, ze Polska sie rozwija i buduje, ale jak tak dalej beda sie klocic i rozkradac ,to bedzie najbiedniejszym panstwem w EU......swieta prawda

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Napisał TOMI1975
    Jak co te 6 miesiecy przylatuje z Cork do Warszawy to czuje sie oszolomiony mnogoscia i roznorodnoscia ofety kulturowej, takze mam wrazenie, ze rozmowy prowadzone przez polakow sa o wiele tresciwsze i glebsze niz w IRL - ale to subiektywne odczucie...
    W ubóstwie trzeba podpierać się filozofią... *Żart*

  7. #27
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    RAIDER12

    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Posty
    263
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Najbiedniejsze kraje to Bułgaria,Rumunia i Łotwa a my jesteśmy poza pudlem.

  8. #28

    Domyślnie

    co do lotwy jestes pewien?

  9. #29
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar minkapinka
    Zarejestrowany
    May 2007
    Posty
    1.288
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    29

    Domyślnie

    Cytat Napisał KFKF
    Niby najbiedniejszy, może to i fakt. Ale spójrzcie na forum ile osób się buduje. W kraju robi się wyraźny podział na tych ludzi co mają i nie mają. Obserwuje się zanik klasy średniej. Według mnie.
    KLasa srednia to dopiero w Polsce sie tworzy.

  10. #30
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar nastka79
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    3.023
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    89

    Domyślnie

    U nas naprawdę wszystko się zmienia, tylko Ci którzy tu mieszkają nie widzą tych zmian, ale moja teściowa wyjechała jakieś 7 lat temu do Stanów, a teraz to naszego kraju nie poznaje...

  11. #31

    Domyślnie

    nie wiem czy Polska jest najbiedniejszym krajem w unii ale z pewnoscia jest jest jednym z najdrozszych biorac pod uwage wskaznik ceny/zarobki.

    zywnosc, paliwo, gaz - prawie identyczne ceny z irlandzkimi
    ceny za metr mieszkania w duzym miescie - jak w Londynie lub drozej

    a zarobki mimo spadajacego euro wciaz 3-4-ro krotnie nizsze + wyzsze podatki

    jedynie ceny uslug wciaz sa nizsze niz w tzw "starej unii"

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony