dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 34
  1. #1

    Domyślnie Regulator ciągu kominowego

    Czy ktoś posiada regulator ciągu kominowego?Czy to jest naprawde takie oszczędne?

  2. #2

    Domyślnie

    To zależy o jaki regulator Ci chodzi - ja mam tę nasadę kominową firmy Polmar - nie zauważyłem większej zmiany w wielkości zużycia opału.

  3. #3

    Domyślnie

    Czy masz to zamontowane na kominie od kominka czy od pieca.?

  4. #4

    Domyślnie

    Na kominie od kominka

  5. #5

    Domyślnie

    Czyli lepiej za tą kaskę kupić 5m3 dobrego drewna

  6. #6

    Domyślnie

    Regulator ciągu to nie to samo co nasada kominowa.
    Instaluje się go w przewodzie kominowym lub w czopuchu i ma za zadanie
    w zasadzie ograniczać ciąg do nastawionej wartości w przypadku dużych wiatrów , bądź bardzo dobrych warunków termicznych. Zbyt duży ciąg bowiem może skutkować niekontrolowanym podnoszeniem temperatury na kotle, co może być dla niego groźne.
    Nasada natomiast - zgodnie z nazwą - montowana jest na kominie. Ogólnie rzecz biorąc jej rola to poprawienie ciągu poprzez wyeliminowanie zawirowań powietrznych przy wylocie komina i ciągów wstecznych.
    Wystarczy wpisać w przeglądarkę www.google.pl ( moja ulubiona) hasło "regulator ciągu kominowego , albo "nasady kominowe" , a dostaniesz sporo adresów na w/w tematy.
    Pozdrawiam !

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Wakmen
    Zarejestrowany
    Aug 2003
    Skąd
    Kielno
    Kod pocztowy
    84-208
    Posty
    3.329
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    Qgiel dobrze wyjaśnił różnice.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wos
    To zależy o jaki regulator Ci chodzi - ja mam tę nasadę kominową firmy Polmar - nie zauważyłem większej zmiany w wielkości zużycia opału.
    Czy z perspektywy czasu uważasz zakup RCK za trafny
    Pozdrawiam Patos

  9. #9

    Domyślnie

    POdciągam wątek bo też jestem zainteresowany. Czy ktoś ma ten regulator zamontowany? Bo to albo super urządzonko -czytając opis, albo wielka ściema którą warto byłoby się zająć. Mam na myśli to:
    http://www.polmar.bialystok.pl/zastosowaniePL.html

  10. #10
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Kane66

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Posty
    351
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    37

    Domyślnie

    Podciagam temat - ktos z forumowiczow ma jakies doswiadczenia z tego typu urzadzeniami ?
    BEZ REKLAM SWOICH USŁUG!

  11. #11
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    arthoor

    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    9

    Domyślnie

    Mam zamontowany regulator ciągu do kominka. Tanie i proste urządzenie, które chyba spełnia swoje zadanie. Jak wieje bądź przy dużych różnicach temp kiedy w kominie ciągnie zdrowo a mam 9 metrów i podwójny kanał jak do kotła to bez regulatora popiół wylatywałby kominem a tak klapka się uchyla ciąg spada i spokojnie się pali. Czy daje to oszczędności w opale i ewentualnie ile to nie wiem ale osobiście uważam, że w moim przypadku na jednym załadunku może się palić do dwóch razy dłużej. Zaraz ktoś powie, że obniżam temp w kominie ależ i oczywiście ale negatywnych stron tego faktu nie widzę. Komin na zewnątrz czysty, brak wykwitów na kominie i plam wewnątrz domu. Komin z cegły pełnej. Minusem jest to,że przy zamkniętej klapce jak wieje bądź w trakcie pracy jak są podmuchy wiatru to trochę klepie ale się przyzwyczaiłem.

    Pozdrawiam
    Artur

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał Qgiel
    Regulator ciągu to nie to samo co nasada kominowa.
    Instaluje się go w przewodzie kominowym lub w czopuchu.................
    Nasada natomiast - zgodnie z nazwą - montowana jest na kominie. Ogólnie rzecz biorąc jej rola to poprawienie ciągu poprzez wyeliminowanie zawirowań powietrznych przy wylocie komina i ciągów wstecznych.
    No tak, wszystko się zgadza, tylko na stronach "www.polmar.białystok.pl" jest to opisane jako regulator, natomiast już na allegro firma napisała "
    Nasada Kominowa Regulator Ciagu Kominowego
    ".
    Jakoś nikt nie pisze o tej nasadzie kominowej, czyżby to nie było godne zakupu?
    Pozdrawiam
    Patos

  13. #13

    Domyślnie

    To chyba chodzi o wątpliwe działanie w stosunku do nie wątpliwej dużej ceny za niezbyt skomplikowane urządzenie.
    Cena dla wielu zaporowa, (659 zł), za połowę tej ceny firma pewnie nie ogarniała by zamówień i wykosiła by inne nasady z rynku.
    Pozdrawiam
    Patos

  14. #14

    Domyślnie

    Podciągam temat do góry, może ktoś jeszcze się wypowie na temat nasady.
    Pozdrawiam
    Patos

  15. #15

    Domyślnie

    Taka nasada na komin to jak z placebo, nie pomoże ale też nie zaszkodzi. Szkoda kasy.

  16. #16

    Domyślnie

    Zaszkodzi, zaszkodzi na kieszeń

  17. #17

    Domyślnie

    ..Takie urządzenie moim zdaniem nie jest lepsze od tradycyjnego strażaka (czyli nasady obrotowej kominowej)....
    takie urządzenie to diamteralna róznica pomiędzy wszelkimi nasadami typu strażak
    Strażak czyli obrotowe nasady kominowe - wspomagają ciąg kominowy,montowane przy zbyt małym ciągu kominowym,niekorzystnym ukształtowaniu terenu
    ..owe urządzenie to jak ja to mówię tłumnica - swego czasu ojczulek miał coś takiego założone.Są w nim śruby regulacyjne poprzez które zmienia się odstep pomiedzy poszczególnymi pierścieniami.Im odstępy mniejsze tym ciąg komina bardziej przytłumiony.Niestety owa tłumnica bardzo szybko się zabrudzała (palenie drewnem),co w konsekwencji prowadziło do częstego czyszczenia.Wg mnie owe urządzenie optymalne jest przy problemach z zbyt dużym ciągiem przy kotłach olejowych i gazowych - minimalne zabrudzanie.Do paliw stałych jak najbardziej ale przy optymalnie ustawionym kotle lub kominku - prawidłowe spalanie.
    ...Można by jeszcze spróbować minimalnie zmniejszyć średnicę komina na wylocie - początkowo w formie testów - jak zda egzamin to na stałe .
    Ja bym tego nie montował. W efekcie finalnym powoduje zabicie komina i kotła oraz samej nasady. Przy dobrym spalaniu to wylot z komina tradycyjny żadnych nasad..to wymysły dla zbicia kasy. Przy zbyt wielkim ciągu montaż nasady stożkowej,która minimalnie zmniejszy przekrój na wylocie a tym samym poprawi wyrzut spalin z komina lub zmniejszenie ciągu poprzez podawanie mniejszej dawki powietrza do spalania.

    pozdrawiam

  18. #18
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar hes
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Posty
    2.858

    Domyślnie

    A swoją drogą to ciekawe, że sprzedaje się urządzenia do zwiększania, a także
    do zmniejszania ciągu... Po co właściwie, skoro zmniejszyć ciąg można przez
    proste przymknięcie w kotle czy innym piecu klapki dopływu powietrza ?

    A zwiększyć ? Też prosto, palić z odpowiednio wysoką temperaturą spalin.

  19. #19

    Domyślnie

    Witam jestem nowy na forum lecz nie potrafię się zgodzić z wypowiedziami na temat regulatora ciągu kominowego firmy POL-MAR. Urządzenie te kupiłem w ubiegłym roku. Przyznam że byłem pełen obaw co jego funkcjonalności. Obawy me rozwiał fakt iż firma udziela 3 miesięcznego okresu na przetestowanie swego urządzenia w czasie którego można je zwrócić jeśli się jest nie zadowolonym z jego działania(nie spotkałem się jeszcze z firmą która udziela takiego okresu na przetestowanie swoich produktów).Przy zakupie właściciel firmy bardzo szczegółowo wyjaśnił mi zasadę działania ,montażu i regulacji regulatora. Zastosowałem się do tych wskazówek i jak do tej pory jestem bardzo zadowolony i gorąco polecam ten produkt. Fakt możliwości zwrotu w ciągu 3 miesięcy już powinien dać do myślenia innym nie zdecydowanym.

  20. #20

    Domyślnie

    Cytat Napisał groszki 4700
    Witam jestem nowy na forum lecz nie potrafię się zgodzić z wypowiedziami na temat regulatora ciągu kominowego firmy POL-MAR. Urządzenie te kupiłem w ubiegłym roku. Przyznam że byłem pełen obaw co jego funkcjonalności. Obawy me rozwiał fakt iż firma udziela 3 miesięcznego okresu na przetestowanie swego urządzenia w czasie którego można je zwrócić jeśli się jest nie zadowolonym z jego działania(nie spotkałem się jeszcze z firmą która udziela takiego okresu na przetestowanie swoich produktów).Przy zakupie właściciel firmy bardzo szczegółowo wyjaśnił mi zasadę działania ,montażu i regulacji regulatora. Zastosowałem się do tych wskazówek i jak do tej pory jestem bardzo zadowolony i gorąco polecam ten produkt. Fakt możliwości zwrotu w ciągu 3 miesięcy już powinien dać do myślenia innym nie zdecydowanym.
    pracownik działu marketingu czy co????
    żeby pracować w niedziele od rana...

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony