dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: dom w granicy

  1. #1

    Domyślnie dom w granicy

    Witam.Moj dom jest prostokatny a konkretnie najdluzsza sciana domu stoi w granicy.kilka lat temu ocieplilem od mojej strony dom,poniewaz sasiad zmienil zdanie w trakcie ocieplania budynku. Od tej pory zmagam sie z wilgocia i ogromnymi kosztami remontowymi,co roku musze malowac bo w zimie woda jest na scianach,wilgoc niszczy cale moje mieszkanie i wszystko co w nim mam jak rowniez moje zrowie i budrzet domowy. A wszystko z powodu sasiada widzimisie....Czy moge wystapic do sadu w tej sprawie o zwrot kosztow? jak mam ocieplic sciane mojego domu ktora stoi w granicy,a sasiad robi nazłosc. Prosze o pomoc....
    Pozdrawiam.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Wykup od niego grunt, który zajmie ocieplenie. Dlaczego sąsiad ma mieć ubytek we własności tylko dlatego, że postawiłeś dom w granicy?

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał silver15 Zobacz post
    Witam.Moj dom jest prostokatny a konkretnie najdluzsza sciana domu stoi w granicy.kilka lat temu ocieplilem od mojej strony dom,poniewaz sasiad zmienil zdanie w trakcie ocieplania budynku. Od tej pory zmagam sie z wilgocia i ogromnymi kosztami remontowymi,co roku musze malowac bo w zimie woda jest na scianach,wilgoc niszczy cale moje mieszkanie i wszystko co w nim mam jak rowniez moje zrowie i budrzet domowy. A wszystko z powodu sasiada widzimisie....Czy moge wystapic do sadu w tej sprawie o zwrot kosztow? jak mam ocieplic sciane mojego domu ktora stoi w granicy,a sasiad robi nazłosc. Prosze o pomoc....
    Pozdrawiam.
    Napisz jak wykonałeś ocieplenie?, ja bym na twoim miejscu rozebrał, wysuszył i zrobił to jak należy (z paraizolacją, oraz zamontować instalację nawiewną-wywiewną, w pomieszczeniach, które ociepliłeś od wewnątrz wtedy będziesz miał spokój. Najlepiej gdybyś poprosił kogoś o projekt.

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    milo222

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-249
    Posty
    130

    Domyślnie

    Cytat Napisał lukpat Zobacz post
    Napisz jak wykonałeś ocieplenie?, ja bym na twoim miejscu rozebrał, wysuszył i zrobił to jak należy (z paraizolacją, oraz zamontować instalację nawiewną-wywiewną, w pomieszczeniach, które ociepliłeś od wewnątrz wtedy będziesz miał spokój. Najlepiej gdybyś poprosił kogoś o projekt.
    Dokładnie tak jak kolega pisze - w sądzie będziesz musiał udowodnić że to z winy sąsiada masz wilgoć a na to szans nie widzę żadnych

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.946

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Dlaczego sąsiad ma mieć ubytek we własności tylko dlatego, że postawiłeś dom w granicy?
    " Usytuowanie budynku na działce budowlanej w sposób, o którym mowa w ust. 2 i 3, powoduje objęcie sąsiedniej działki budowlanej obszarem oddziaływania w rozumieniu art. 3 pkt 20 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. - Prawo budowlane. " ( WT § 12.p.4)
    Ostatnio edytowane przez ŁUKASZ ŁADZIŃSKI ; 06-03-2015 o 21:11
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    obszar odziaływania - należy przez to rozumieć teren wyznaczony w otoczeniu obiektu budowlanego na podstawie przepisów odrębnych, wprowadzających związane z tym obiektem ograniczenia w zagospodarowaniu tego terenu

    Co to ma wspólnego z trwałym zajęciem cudzej działki poprzez zwiększenie grubości ocieplenia?

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.946

    Domyślnie

    Elfir
    - ocieplenie tylko " dolewa oliwy do ognia "
    - dom zlokalizowany w tzw " ostrej granicy " wprowadza ograniczenia w zagospodarowaniu działki sąsiedniej !!!
    - ale fajnie, że czytasz Prawo Budowlane ...
    Ostatnio edytowane przez ŁUKASZ ŁADZIŃSKI ; 06-03-2015 o 22:02
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    musiałam się go uczyć, jak robiłam kurs na zarządcę nieruchomości.

    Mnie chodziło o to, że autor ma pretensje do sąsiada, że ten nie chce mu za darmo oddać tych 15-20 cm gruntu, które zajmie ocieplenie.

    Sama mam budynek w granicy, ale w całości, razem z ociepleniem stoi na mojej działce. Z sąsiadem miewałam jedynie przeboje dotyczące wchodzenia na dach jego budynku gospodarczego w czasie prac. Ale obiecaliśmy zrobić dach, jakby zaczął przeciekać, więc wszystko dogadane było.

  9. #9
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.946

    Domyślnie

    ... Prawo nie normuje "dobrosąsiedztwa", a na cudzych działkach nie można realizować swoich inwestycji ( choćby to miało być ocieplenie )
    FM raczej nie jest od rozstrzygania takich sporów, raczej to co można radzić:
    żyjmy w zgodzie z sąsiadami !
    Ostatnio edytowane przez ŁUKASZ ŁADZIŃSKI ; 07-03-2015 o 08:42
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony