dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :) Avatar Jerzy Dąbczak
    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    27-100
    Posty
    6

    Domyślnie "NIEOBLICZALNY"strop KLEINA ...prośba o pomoc

    Witam,

    Posiadam dom do termomodernizacji w który zastosowano popularne onegdaj stropy "KLEINA" .W moim przypadku składa się on z dwuteowników stalowych rozmieszczonych w odległości około 1 m od siebie a pomiędzy nimi zalewana zaprawą cegła ceramiczna pełna ułożona na płasko ok. 6,5 cm grubości.

    Wygląda to mniej więcej tak:

    http://pl.wikipedia.org/wiki/Strop_Kleina

    Problem mój polega na tym że chciałbym go ocieplić (strop pod nieogrzewanym poddaszem) do standardów wymaganych dla domu energooszczędnego tzn. do granicznej wartości współcz. przenikania ciepła UmaxW/m kw K = 0,12.

    Niestety w dostępnych kalkulatorach grubości izolacji nie odnalazłem nigdzie stropu "KLEINA" oczywiście mogę oszacować ile trzeba dodać izolacji do jednej warstwy cegły ceramicznej ale zdaję sobie sprawę że te stalowe dwuteowniki stanowią mostki cieplne które raczej zniweczą takie "szacunki" czy ktoś mi może pomóc to obliczyć?

    Inna kwestią jest że powierzchnia do ocieplenia to 300 m kw. i tu pojawia się pytanie jakiego materiału użyć ze względu na koszt ?dodam że poddasze będzie poddaszem nieużytkowym i tylko miejscami będą wykonane "kładki " do chodzenia (płyta OSB czy inne deski)

    Poza tym kolejność warstw ocieplenia zakładam następująca (proszę mnie skorygować jeśli coś nie tak)



    folia paro przepuszczalna

    IZOLACJA WŁAŚCIWA (styropian,wełna ...)

    folia paroszczelna

    STROP KLEINA

    Z góry dziękuję za pomoc.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.211

    Domyślnie

    Potraktuj to co masz jako zero w obliczeniach cieplnych. Czyli to co nad dwuteownikiem ma być ciepłe.

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    witam klienta na forum
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.946

    Domyślnie

    - paroizolacja POD stropem !
    - dla U=0,12 - wełny mineralnej wychodzi około 35cm ( na stropie )
    - od góry można wełne przykryć folią dachową
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar link2jack
    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    WZY / ES
    Kod pocztowy
    96-330
    Posty
    1.360

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	k1.JPG
Wyświetleń:	82
Rozmiar:	46,8 KB
ID:	302026

    Sam strop to około U=1.007 (w/(m2*k))
    By osiągnąć twój wynik (0,12)
    Musisz ocieplić strop ISOVEREM UNI-MATA (0,039) około 30cm (+/-1cm) albo okolo 28cm (+/-1cm) austrothermu dach podłoga 0,037

    Dla porównania ten sam wynik osiągniesz ocieplajac:
    23cm ISOVER SUPER_MATA 0,033
    22cm Austrotherm 0,031
    Ostatnio edytowane przez link2jack ; 31-01-2015 o 16:02
    [SIZE=1]~160m2 użyt. Reksio2G
    OZC=6.6KW, zapotrzebowanie na ciepło=12,8MWh/rok (obliczenia dla: 23*C), w domu: 21,5-22,5*C.
    Panasonic T-CAP-F-9KW, Krzywa: -15/+40@+15/+28. Sterowanie: EurosterQ7, CWU (ermet) dwa razy dziennie do 45*C. G12W-PGE
    Ściana: U=0,13(porotherm30+20cm 0,031), Skosy: U=0,14(25cm pianki Polychem) Sufit: U=0,10(10cm pianki+30 wełny), Okna: U=0,9-1,1 (31m2), Podłoga aż U=0,19. WM. 100% podłogówki 4,5cm. +Jotul I570 do 10 odpaleń na rok

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.946

    Domyślnie

    Cytat Napisał link2jack Zobacz post
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	k1.JPG
Wyświetleń:	82
Rozmiar:	46,8 KB
ID:	302026

    Sam strop to około U=1.007 (w/(m2*k))
    By osiągnąć twój wynik (0,12)
    Musisz ocieplić strop ISOVEREM UNI-MATA (0,039) około 30cm (+/-1cm) albo okolo 28cm (+/-1cm) austrothermu dach podłoga 0,037

    Dla porównania ten sam wynik osiągniesz ocieplajac:
    23cm ISOVER SUPER_MATA 0,033
    22cm Austrotherm 0,031
    - przyjęłem wełnę Lambda 0,045, ale można i tak jak piszesz
    - można jeszcze kombinować i np wyrzucić polepę "izolacyjną" Kleina i zastąpić ją np. keramzytem
    pozdrawiam
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał link2jack Zobacz post
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	k1.JPG
Wyświetleń:	82
Rozmiar:	46,8 KB
ID:	302026

    Sam strop to około U=1.007 (w/(m2*k))
    By osiągnąć twój wynik (0,12)
    Musisz ocieplić strop ISOVEREM UNI-MATA (0,039) około 30cm (+/-1cm) albo okolo 28cm (+/-1cm) austrothermu dach podłoga 0,037

    Dla porównania ten sam wynik osiągniesz ocieplajac:
    23cm ISOVER SUPER_MATA 0,033
    22cm Austrotherm 0,031

    Dzieki.. bo wlasnie sie bralem za liczenie tego
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  8. #8
    WITAJ, czytaj i pytaj... :) Avatar Jerzy Dąbczak
    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    27-100
    Posty
    6

    Domyślnie

    Serdecznie dziękuję , wartość dla stropu KLEINA 1,007 to jedna sprawa można uwzględnić w obliczeniach ale pomysł żeby go po prostu w obliczeniach pominąć banalnie prosty i oczywisty !!!Że też na to nie wpadłem
    Dziękuję WSZYSTKIM

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony