dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Na działce mam stanowisko archeologiczne

    Witajcie. Na swojej działce (28ar) mam stanowisko archeologiczne (na początku działki,ok.1/5 części działki).
    Chciałbym wybudować domek ok. 135m kw. Co po kolei muszę zrobić? Jakie formalności?
    Czy obojętne to w jakiej części działki będę chciał budować domek (nawet poza obszarem stanowiska archeologicznego) muszę zatrudnić archeologa? Czy najpierw udać się do Wojewódzkiego Kons.Zabyt. ???
    Proszę o rady

  2. #2
    grend
    Guest
    grend

    Domyślnie

    Cytat Napisał start2222 Zobacz post
    Witajcie. Na swojej działce (28ar) mam stanowisko archeologiczne (na początku działki,ok.1/5 części działki).
    Chciałbym wybudować domek ok. 135m kw. Co po kolei muszę zrobić? Jakie formalności?
    Czy obojętne to w jakiej części działki będę chciał budować domek (nawet poza obszarem stanowiska archeologicznego) muszę zatrudnić archeologa? Czy najpierw udać się do Wojewódzkiego Kons.Zabyt. ???
    Proszę o rady
    Proponuje najpierw do Powiatowego Konserwatora Zabytków aby sprawdzić faktyczny obszar archeologiczny ( na mojej działce "troche" odbiegał od realnego). Jezeli obszar racheologiczny nie jest w miejscu posadowienia budynku to nie musisz nic robic. Nie wiem jak to wyglada z szambem itp jeżeli jest na obszarze archeologicznym...

  3. #3

    Domyślnie

    Dzięki za pomoc

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał grend Zobacz post
    Proponuje najpierw do Powiatowego Konserwatora Zabytków aby sprawdzić faktyczny obszar archeologiczny ( na mojej działce "troche" odbiegał od realnego). Jezeli obszar racheologiczny nie jest w miejscu posadowienia budynku to nie musisz nic robic. Nie wiem jak to wyglada z szambem itp jeżeli jest na obszarze archeologicznym...
    U mnie stanowisko tylko "zahaczało" o moją działkę i kończyło się kilka metrów od projektu posadowienia a i tak musiałem mieć archeologa.
    Tak jak piszesz, dla pewności lepiej zgłosić się do Konserwatora Zabytków.

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Greta21
    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    85-643
    Posty
    25

    Domyślnie

    Konserwator Zabytków na początek musi być, sprawdzi wszystko i będziesz miał pewność
    – Ach, dezerterzy… My też kilku mieliśmy. W kawalerii! Jak nazwałbyś człowieka, który zostawia swojego wierzchowca?
    – Piechurem? (…)
    Pratchett zawsze dobry

  6. #6
    grend
    Guest
    grend

    Domyślnie

    Cytat Napisał whois Zobacz post
    U mnie stanowisko tylko "zahaczało" o moją działkę i kończyło się kilka metrów od projektu posadowienia a i tak musiałem mieć archeologa.
    Tak jak piszesz, dla pewności lepiej zgłosić się do Konserwatora Zabytków.

    To moze zależy od rodzaju stanowiska albo od .... Konserwatora Zabytków. U mnie okazało się ze stanowisko wchodziło na jakies 2/3 budynku - gdyby nie wchodziło wcale to bym nie musiał mieć archeologa według słów PKZ.

  7. #7
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Massan

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Żagań
    Kod pocztowy
    00-001
    Posty
    7

    Domyślnie

    Archeolog powie co co i jak i nie bedziesz gdybac, jak nie trafisz na jaka mende to bez problemu zalatwisz czy przynajmniej dowiesz sie co do parametrow . A jak trafisz na mende to sam wiesz

  8. #8
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Lepiej sprawdzaj co wieczór czy aby archeolodzy nie przeoczyli jakiejś maski np Tutanchamona....
    Darek B

  9. #9

    Domyślnie

    najgorsze jak znajda sroc (kibel ) to wtedy juz nie wyjda

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony