dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1
    Banned
    maciek_knap

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-002
    Posty
    72

    Domyślnie Porotherm 44 S - co to za pustak?

    Przeglądając sobie ofertę w składzie budowlanym natrafiłem na coś takiego jak pustak z dopiskiem "S". Jest to produkt uzupełniający do systemu Porotherm, z dwoma prostokątnymi otworami przy jednej ze ścianek. Czy ktoś mi może wyjaśnić gdzie się stosuje takiego pustaka? Czy to są otwory do poprowadzenia peszli instalacyjnych? Tak mi to wygląda, a właśnie czegoś takiego szukam... Z góry dziękuję za odpowiedź
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	f9129c2a03f0ce8168dae58800a49e3b.jpg
Wyświetleń:	17
Rozmiar:	29,0 KB
ID:	303626

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Groszek80

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    Zgorzelec
    Kod pocztowy
    59-902
    Posty
    116

    Domyślnie

    Pustaki oznaczane jako "S" mają system pióro-wpust tylko na jednej krawędzi. Druga krawędź jest gładka. W związku z tym stosuje się je wszędzie tam, gdzie potrzebna jest gładka krawędź boczna - czyli np. przy narożnikach ścian i przy ościeżnicach. Można też ich używać przy dołączaniu do ścian nośnych "na styk" z wykorzystaniem tylko kotw zamiast podkuwania ściany nośnej. Ogólnie jest to bardzo przydatny pustak i stosuje się go bardzo często. Z reguły w projekcie budowlanym jest rozpisana liczba potrzebnych produktów uzupełniających w każdym systemie.

    To co pokazałeś na zdjęciu to nie jest porotherm S. W zasadzie to nie wiem co to jest i czy na pewno jest to coś z systemu Porotherm Wygląda trochę jak Porotherm R, ale tam jest jedno dość szerokie korytko idące przez cały przekrój pustaka. I nie służy ono do umieszczania peszla

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony