dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 30
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Napisał a&zb Zobacz post
    Jakiś stroiciel pomp?
    To był człowiek z firmy V., który wspiera pracę projektantów.

  2. #22
    ELITA FORUM (min. 1000)
    a&zb

    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Posty
    1.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    55

    Domyślnie

    To coś słabo wspierał skoro pompa od roku "rozstrojona"...

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Napisał a&zb Zobacz post
    To coś słabo wspierał skoro pompa od roku "rozstrojona"...
    Akurat to nie on wspomagał ten projekt, ale o nim wiedział z przyczyn marketingowych. Po nitce marketingowej do niego dotarłem. Pompa "rozstrojona" według niego dlatego, bo w domu pokazowym każdy kręci wszystkim i najprawdopodobniej ktoś mógł ustawić np. wyższą temperaturę zasilania instalacji, co później mogło się odzwierciedlić w rachunku.

  4. #24
    ELITA FORUM (min. 1000)
    a&zb

    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Posty
    1.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    55

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gasol Zobacz post
    Pompa "rozstrojona" według niego dlatego, bo w domu pokazowym każdy kręci wszystkim i najprawdopodobniej ktoś mógł ustawić np. wyższą temperaturę zasilania instalacji, co później mogło się odzwierciedlić w rachunku.
    Mógł też ustawić niższą Dobrze byłoby poprosić aby podczas pracy pompy zobaczyć jakie są temperatury na wejściu DZ i zasilaniu GZ, jakie delty, jakie ustawienia krzywej grzewczej, itp.

    Wg mnie przy instalacji z grzejnikami w połowie budynku nie ma szans na niższe rachunki. Dowiedziałeś się jaką moc ma pompa i jaka jest długość odwiertów?

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Napisał a&zb Zobacz post
    Mógł też ustawić niższą Dobrze byłoby poprosić aby podczas pracy pompy zobaczyć jakie są temperatury na wejściu DZ i zasilaniu GZ, jakie delty, jakie ustawienia krzywej grzewczej, itp.

    Wg mnie przy instalacji z grzejnikami w połowie budynku nie ma szans na niższe rachunki. Dowiedziałeś się jaką moc ma pompa i jaka jest długość odwiertów?
    Nie mam zbyt wiele informacji o tej instalacji. Facet z V. powiedział mi, że generalnie jest to instalacja na bardzo dobrych komponentach, w co jestem gotów uwierzyć. Myślę, że po skorzystaniu z tańszej taryfy (jest bufor), to rachunek powinien być niższy od tego za gaz w podobnym domu. W tym momencie zastanawiam się, czy drążyć temat, bo nie jestem przekonany do przymierzenia się do zakupu tego domu...

  6. #26
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar map78
    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Gościcino
    Kod pocztowy
    84-241
    Posty
    3.031

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gasol Zobacz post
    W tym momencie zastanawiam się, czy drążyć temat, bo nie jestem przekonany do przymierzenia się do zakupu tego domu...
    Otóż to Jestem pewien, że w tych pieniądzach spokojnie wybudujesz dom, który od początku będzie przystosowany pod pompę ciepła, czyli dasz porządna izolacje i zrobisz wszędzie podłogówkę, a wtedy taki dom 200m2 zmieścisz w rachunku 1000-1500zł rocznie za CO i CWU.
    Wiem coś o tym, bo sam kupiłem swój dom i wiem ile teraz kasy kosztowało doprowadzenie go do obecnych standardów
    Bliźniak, 190m2, ogrzewana kubatura 530m3. OZC: 8,6kW, 78kWh (m2/rok) dla -20/22. Parter -podłogówka, piętro -klimakonwektory Purmo Vido, garaż i kotłownia -grzejniki.
    Od 27.09.2013r. - Pompa ciepła Panasonic T-CAP 9kW 400V + Galmet Maxi 300l.
    Od 28.05.2021r. - PV 8,36kW (22xTrinaSolar380 + SolarEdge SE7K)

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gasol Zobacz post
    Nie mam zbyt wiele informacji o tej instalacji. Facet z V. powiedział mi, że generalnie jest to instalacja na bardzo dobrych komponentach, w co jestem gotów uwierzyć. Myślę, że po skorzystaniu z tańszej taryfy (jest bufor), to rachunek powinien być niższy od tego za gaz w podobnym domu. W tym momencie zastanawiam się, czy drążyć temat, bo nie jestem przekonany do przymierzenia się do zakupu tego domu...
    1. 139kWh na m2 - jak nie ma rewelacyjnej ceny to nie kupuj.

    2. Nie pisz głupot bo ktoś uwierzy. Domy porównane prze Ciebie nie są nic a nic podobne względem CO! Jeden z rachunkiem 6500 zł za gaz i zapewne CWU a drugi 7000 zł za energię domyślnie do PC to raczej 2 różne domy o 2 klasy różnicy zapotrzebowania na ciepło. Nie ma co porównywać!

    Dziś masz cenę za gaz 2,5x DROŻEJ od ceny energii el. w II taryfie dla pompy gruntowej. Czyli dom z gazem powinien mieć ok 50kWh/m2/rok a nie jak pokazowy 139kWh/m2. Czyli dom z gazem jest o jedną klasę lepszy bo izolację ma lepszą, czyli o drugą klasę lepszy bo do 50kWh.m2 aby zejść trzeba najczęściej dołożyć rekuperator.

    Albo sobie manipulujesz dowolnie domami nie mając wiedzy dokładnej: m2 domów, temperaturą wewnętrzną, TARYF, prądem bytowym domu normalnego i pokazowego, ilością CWU i izolacją uznając, że to są podobne domy bo - równie dobrze mogę napisać: "oba są duże, z białą elewacją i czterospadowym dachem".

    Lub zbierz więcej info zaczynając od pytania nie o komponenty instalacji PC ale czy próbowali grzać w II taryfie w domu pokazowym aby pokazać Klientom, że rachunek może być na poziomie 3000 zł a nie 7000zł - nie zmieniając nic więcej niż taryfę w energetyce! Nadal ten sam dom!
    165m2 podłoga, 150m2 użytkowych, 425m3; piętrowa stodoła w lesie. Styro: 18cm posadzka 0,039, 18cm fundament 0,037, 22cm ściana 0,031 (80%) 17cm ściana 0,031 i deski (20%), dach 30 cm wełny 0,035 + 15cm wełny stryszek . Szyby 0,7. 30m2 okien + 5 dachowych. 46kWh/m2/rok dla +20*C. Reku Dospel Optimal 400. CO TCap 9kW 1f.

  8. #28
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Ja bym sobie odpuścił ten "pokazowy" dom. Pokazali w nim tylko ile rzeczy na raz można spieprzyć

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Napisał lukasza Zobacz post
    1. 139kWh na m2 - jak nie ma rewelacyjnej ceny to nie kupuj.

    2. Nie pisz głupot bo ktoś uwierzy. Domy porównane prze Ciebie nie są nic a nic podobne względem CO! Jeden z rachunkiem 6500 zł za gaz i zapewne CWU a drugi 7000 zł za energię domyślnie do PC to raczej 2 różne domy o 2 klasy różnicy zapotrzebowania na ciepło. Nie ma co porównywać!
    Nie, cena wywoławcza jest ZAPOROWA. Choć mam jakieś możliwości finansowe, mógłbym sprzedać obecny dom i coś dołożyć, ale to i tak byłoby sporo za mało. Rzeczywiście - 139kWh/m2 to słaby wynik. Ja u siebie mam 87kWh/m2 i co ciekawe to płacę więcej za prąd (mam kuchnię elektryczną, płyta indukcyjna, oświetlenie raczej energooszczędne, AGD A i A+, całość miesięcznie ok. 230 zł) rocznie niż za gaz na CO+CWU (nawet przy mocniejszym dogrzewaniu, czyli 22C sypialnie, 23C salon, to i tak wychodzi podobnie, czyli ok. 2500zł za 115m2 rocznie, co uważam za przyzwoitą kwotę)

    Domy, które porównuję są jak najbardziej porównywalne. Ta sama technologia, podobny układ pomieszczeń, ten sam deweloper. Stąd moje zdziwienie, że za PC płaci się 7000, za gaz mniej, bo 6500!

    Dla zainteresowanych zdradzę, co to za dom: http://www.oazakampinos.com/pl/wirtualny-spacer.html Jak widać fajny Można też popodziwiać kotłownię - polecam Klikamy pierwszą zieloną kropkę od prawej, a potem w kierunku domu.
    Ostatnio edytowane przez Gasol ; 13-02-2015 o 12:48

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gasol Zobacz post
    Dla zainteresowanych zdradzę, co to za dom: http://www.oazakampinos.com/pl/wirtualny-spacer.html Jak widać fajny Można też popodziwiać kotłownię - polecam Klikamy pierwszą zieloną kropkę od prawej, a potem w kierunku domu.
    fakt. Miły domek, sąsiedztwo również.

    Inwestor wydaje się wiarygodny i zapewne jego świadectwo energetyczne może być przyzwoicie wykonane w odórżneniu od 95% świadectw robionych na koniec budowy z przymusu na kolanie. Tym bardziej, że deweloper nie chwali się rekuperatorem, ściany ocieplone 12 cm (mało) a ostatni strop aż 20cm wełny (maaało). Świadectwo to idealnie wpisuje się w zapotrzebowanie domu na ciepło w I taryfie. Tak na rzut oka, na szybko.

    Także możesz deweloperowi doradzić (niech Ci zapłaci za poradę 1/3 oszczędności z 1 roku)
    aby sprawdził czy i jak długo da się grzać w II taryfie i czy to robi? Bo jak zacznie to mu rachunki mogą spać o połowę i będzie do przodu rocznie 3000 zł od gazu. Deweloper - 3000 zł - żadna kasa. Ale na pewno dom łatwiej się sprzeda z taką informacją.
    165m2 podłoga, 150m2 użytkowych, 425m3; piętrowa stodoła w lesie. Styro: 18cm posadzka 0,039, 18cm fundament 0,037, 22cm ściana 0,031 (80%) 17cm ściana 0,031 i deski (20%), dach 30 cm wełny 0,035 + 15cm wełny stryszek . Szyby 0,7. 30m2 okien + 5 dachowych. 46kWh/m2/rok dla +20*C. Reku Dospel Optimal 400. CO TCap 9kW 1f.

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony