dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    woltrix

    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Czarne Błoto
    Posty
    9

    Domyślnie 87-134 kod zła czyli prawo w służbie pieniądza

    Witam,
    na początek jeśli planujesz zakup działki na terenie z kodem 87-134, jeśli już budujesz lub jeśli wydaje Ci się, że mieszkasz u siebie to czytaj dalej.

    Początek: zakup działki (koniecznie 3000 m) w uroczym miejscu od obecnie już mogę powiedzieć przyjaciela, działka 3 w rzędzie, od wschodu droga, od zachodu graniczy z dwiema działkami jedna zabudowana (styczność na niewielkim odcinku czyli tzw "dobre sąsiedztwo" z drogą dojazdową od zachodu) na reszcie z niezabudowaną działką Pana X ( o nim później).
    Budowa: jak zwykle papiery, pozwolenia, Murator, planowanie usytuowania budynku, plany zagospodarowania terenu działki, zamówienia, faktury itd kto się budował lub buduje ten wie inni się dowiedzą
    Zakończenie: dom odebrany, ogrodzenie zrobione, pies odchowany, ogród po zachodniej części (WAŻNE) z warzywniakiem, drzewka owocowe, krzewy typu borówka itp., kompostownik (w końcu jesteśmy ekologiczni), trawnik (działka piach więc wiadomo, że walka z wiatrakami którą udało się wygrać), meble, rodzina, pies i żyjemy w swoim domku na swoim kawałku gruntu. Zasadniczo na tym powinno się kończyć każdą opowieść o budowie domu i życzyć sobie wszelakiego dobra, ale nie w tej gminie.

    Minęło kilka lat i grom z nieba: Czy wiesz o nowym planie zagospodarowania przestrzennego? odp. nie;
    Będzie droga. odp. ale już ją mamy
    Tak ale nie tę nową od strony zachodniej. Odp. no cóż może ktoś się będzie budował, jego prawo mieć drogę.
    Ale ta droga będzie na naszej działce. Odp. O żesz go k....

    I teraz najlepszy przepis jak zrobić wała i zabrać komuś coś co się wydaje jego i tylko jego własnością: wywiesza się na tablicy w urzędzie gminy (i tylko tam) ogłoszenie o planowanej zmianie planów z... 18 grudnia, wyznacza się konsultacje społeczne na 2 stycznia, termin zgłaszania protestów na 16 lutego, potem uchwała rady gminy, czy jak jej tam i do roboty. Pech wnioski protestacyjne złożone, zebraliśmy wszystkich zainteresowanych, zobaczymy.

    Na koniec deser: planowana droga ma mieć 8 m szer. do początku mojej/naszej działki składa się po równo z 4 m od każdej sąsiadującej działki a w miejscu gdzie zaczyna się działka Pana X nagle droga skręca i w całości (8m) jest planowana na mojej/naszej działce, czyli mam zlikwidować 7-letni ogród bo gmina chce mieć drogę w miejscu gdzie jej nigdy nie planowano, nikt jej nie chce (podobno Pan X również) i do niczego nie służy poza ochroną wielkości gruntów wybranych osób.

    Pytanie kim jest Pan X bohater Dobra czy Zła? odpowiedź już niedługo...

    dalszy ciąg nastąpi,
    i proszę pamiętać jeśli wydaje Ci się, że coś masz, to masz rację "wydaje Ci się"

    Pozdro.
    woltrix

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    wiesiek6308

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    podlaskie
    Posty
    935
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Nie poddawajcie się. Walczcie o swoje. Dość już ukłądziki zepsuły KRAJ

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Kendra

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    1.987

    Domyślnie

    O kurcze!! Ale jaja!!
    I co dalej??

  4. #4
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    woltrix

    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Czarne Błoto
    Posty
    9

    Domyślnie

    Witam ponownie,
    nowy dzień nowe sensacje. Okazuje się ,że wspomniana droga miała być prezentem dla nas, ponieważ miała być drogą wewnętrzną dla właścicieli działek i służyć nam jako dodatkowa możliwość dotarcia na nasz teren, a może chciałbym mieć drugi dom w ogrodzie, kto wie. Idąc tym tropem może chcą, żebym miał mniej koszenia trawnika.
    Ale poważnie pamiętajcie, że jest istotna różnica między drogą wewnętrzną a drogą gminną. Tę pierwszą wyznacza się z terenu działek prywatnych bez jakichkolwiek kosztów po stronie Gminy (wykup, wykonanie drogi i opieki nad nią, odśnieżania itp.), czyli masz przesunąć ogrodzenie zlikwidować ogród wykonać drogę i jeszcze się nią opiekować bo nie odwiedzasz Gminy co dwa tygodnie żeby sprawdzić czy są jakieś nowe plany Twojej okolicy czy też działki (jak u nas).
    Złożone przez nas protesty lekko zdziwiły pewne osoby (pewnie, przecież Gmina działa w naszym interesie) tym bardziej, że nikt się nie spodziewał iż się dowiemy (dziękuję w tym miejscu Panu X), ale UWAGA mają zostać uwzględnione i droga ma zniknąć z planów (pożyjemy, zobaczymy).
    Próba uzyskania odpowiedzi dlaczego planowana droga na wysokości mojej działki skręca i biegnie dalej w całości po naszej stronie pozostaje bez odpowiedzi, podobnie jak i to dlaczego miała ona być szer. 8m a nie jak inne okoliczne drogi gminne 6 m, w tym przypadku jest to oczywiste: nie za pieniądze gminy to mają gest. W przypadku drogi w całości z naszej działki była ona niezbędna przy uzyskaniu zgody na podział działki niezabudowanej (wiadomo czyjej) na mniejsze wielkości poniżej 1000m i stworzenia np. 2 szeregów domków, ale ponieważ plany zostały zweryfikowane i działki będą raczej ok. 1000m droga przestała być komuś potrzebna i możliwe, że jej nie będzie (to tylko moje przypuszczenia, jeśli się mylę to oznacza że rysownik planu miał gorszy dzień i mu się krzywo narysowało a ja jestem winien przeprosiny).
    Na koniec kilka uwag dla wszystkich planujących cieszyć się wolnością własnego skrawka ziemi:
    1. kupując działkę wcale nie musi ona zostać twoją własnością
    2. nie kieruj się wyłącznie lokalizacją, wielkością itp ale poznaj swoich przyszłych sąsiadów, to z nimi będziesz stanowił pierwszą linię obrony swojej ziemi
    3. jeśli chcesz mieć pewność nietykalności działki zadbaj aby była otoczona z 4 stron drogami gminnymi (nie wewnętrznymi)
    4. odwiedzaj Gminę regularnie, bo ona Ciebie nie odwiedzi i nie poinformuję o swoich planach uszczęśliwienia swoich mieszkańców.
    5. w świetle naszego prawa wszystko jest możliwe tylko nie dla wszystkich)

    z pozdr. dla Was
    woltrix

    ps. jeszcze dam znać co się dalej dzieje

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Kendra

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    1.987

    Domyślnie

    Cytat Napisał woltrix Zobacz post
    ps. jeszcze dam znać co się dalej dzieje
    mam nadzieję oby wszystko się dobrze skończyło!

  6. #6

    Domyślnie

    Witam mam podobną sytuację, czekam na informacje jak sprawa się potoczyła,
    my mam informację od ok tygodnia i jeszcze jesteśmy w szoku, przymierzamy się do złożenia wniosku o zmianę planów

  7. #7
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    woltrix

    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Czarne Błoto
    Posty
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał kasik6 Zobacz post
    Witam mam podobną sytuację, czekam na informacje jak sprawa się potoczyła,
    my mam informację od ok tygodnia i jeszcze jesteśmy w szoku, przymierzamy się do złożenia wniosku o zmianę planów
    Witam ponownie, sprawa zakończyła się usunięciem drogi z planów z powodu protestów wszystkich właścicieli działek. oczywiście próby odnalezienia osoby odpowiedzialnej za planowanie takiej drogi skończyło się jak szukanie wody na pustyni czyli nikt jej nie planował nikt nie wie skąd taki pomysł itd. jedno jest pewne nie można się poddawać. Powodzenia.
    pozdr. Woltrix

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Kendra

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    1.987

    Domyślnie

    to świetna wiadomość, ale nerwów kosztowała..

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony