dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 7
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 146

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Bracianka
    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Stalowa Wola
    Kod pocztowy
    37-450
    Posty
    708

    Question Czy kupować mikrofalówkę?

    Pytanie do tych, którzy już mieszkają - czy wg Was jest sens kupować mikrofalówkę, skoro będziemy mieć indukcję i piekarnik?

    Widziałam tempo podgrzewania na indukcji, dla mnie bomba. Aktualnie używamy mikrofali w wynajmowanym mieszkaniu, ale tylko dlatego, że często się mijamy, niedługo ja będę siedzieć w domu. Czy nie lepiej dołożyć do piekarnika, a mikrofalówkę olać?

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bracianka Zobacz post
    Pytanie: Czy nie lepiej dołożyć do piekarnika, a mikrofalówkę olać?
    Wszystko zależy od stylu życia, napiszę tak u nas jest stara tzn dobra, korzysta się z niej częściej niż z piekarnika, indukcję też mam ale to nie jest mikrofalówka tylko kuchnia i nie jest zamienna , nie da się podgrzać herbaty, mleka czy potrawy w kubku czy na talerzu.
    Możecie w ramach kompromisu kupić piekarnik z mikrofalą - taki kombajn, ale jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego.
    Pozdrawiam
    Zawsze możecie przewidzieć miejsce na mikrofalówkę, a dokupić ją później jak uznacie, że jest potrzebna.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  3. #3
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    KasiaD72

    Zarejestrowany
    Feb 2015
    Skąd
    Krosno
    Kod pocztowy
    38-400
    Posty
    6

    Domyślnie

    Bez mikrofalówki nie wyobrażam sobie kuchni. Przede wszystkim wygoda i możliwość szybkiego podgrzania posiłku

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar joliska
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    5.381

    Domyślnie

    Mam mikrofalówkę - nie używam wcale...

  5. #5

    Domyślnie

    A u mnie odwrotnie, jest bardzo często używana, mimo że jest indukcja i piekarnik.
    Jak chce coś szybko podgrzać na talerzu szklance czy kubku to jest nie zastąpiona.
    Nie wyobrażam sobie przekładac/ przelewać najpierw do metalowego naczynia a później znów na talerz/kubek, powstaje tylko sterta naczyń do mycia.
    Poza tym w mikrofali podgrzewasz tyle ile aktualnie potrzebujesz.

  6. #6

    Domyślnie

    Mialam podobny dylemat po czym zdalismy sobie z malzem sprawe ze tej ktora mamy nie uzywamy praktycznie wcale, Decyzja zapadla choc kuchnia jeszcze nie urzadzona - miejsce w meblach zostawiam i zbieram na piekarnik parowy .... tez podgrzewac mozna a ile zdrowiej przy tym

  7. #7
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Bracianka
    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Stalowa Wola
    Kod pocztowy
    37-450
    Posty
    708

    Domyślnie

    No właśnie u nas jest używana obecnie stosunkowo często, ale to nie kwestia upodobań, tylko lenistwo. Zup w talerzach i czegokolwiek w kubkach nie podgrzewam, raczej chodzi o drugie dania, ale w sumie nie wiem czy jest sens kupować mikrofalę tylko po to, żeby raz na jakiś czas drugie danie podgrzać. A obecnie piekarniki elektryczne nagrzewają się szybko i na upartego też można sobie coś odgrzać.

  8. #8

    Domyślnie

    Dokładnie pytanie musisz sobie zadać a nie nam. Ja osobiście używam mikrofalówki nawet często ale z drugiej strony przeżyłbym bez niej. Czyli jeżeli zdarza ci się nie mieć czasu na pewne czynności to polecam, ponieważ zaoszczędzony czas może być duży a jak wiadomo teraz czas to pieniądz.

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Możemy oczywiście rozpętać rozmowę innego typu - że kuchenka jest bardzo szkodliwa zarówno niszcząc potrawy, jak i je napromieniowuje przez co stają się rakotwórcze...................tylko po co?
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  10. #10
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    jare32

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Marki
    Posty
    212

    Domyślnie

    Cytat Napisał CityMatic Zobacz post
    Możemy oczywiście rozpętać rozmowę innego typu - że kuchenka jest bardzo szkodliwa zarówno niszcząc potrawy, jak i je napromieniowuje przez co stają się rakotwórcze...................tylko po co?
    masz coś na poparcie Twej tezy iż potrawy po użyciu w mikrofali są rakotwórcze???

    u nas mikrofala jest nieodzowna, najszybsze medium do podgrzania, mamy model i z termoobiegiem, piekarnikiem ale rzadko akurat z tego korzystamy

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał jare32 Zobacz post
    masz coś na poparcie Twej tezy iż potrawy po użyciu w mikrofali są rakotwórcze???
    Tak napisałem, bez argumentu niekiedy pojawiają się takie informacje. Sam posiadam i korzystam z mikrofalówki.... informacja o szkodliwości to sarkazm
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    A ja wam powiem jaki ja numer odwalam z mikrofalówką
    Rano robię na indukcji cały dzbanek herbaty i przez cały dzień kiedy mam ochotę, mogę sobie filiżankę odgrzać w mikrofali.

    Mikrofali używamy często. A to coś rozmrozić, a to odgrzać, a to popcorn itd. U nas musi być, ale to sprawa indywidualna.

  13. #13
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Bracianka
    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Stalowa Wola
    Kod pocztowy
    37-450
    Posty
    708

    Domyślnie

    Ja akurat dla popcornu mikrofalówki na pewno nie kupię - od kiedy pierwszy raz zrobiłam popcorn na oleju z masłem. Bez porównania lepszy i bez porównania mniej odpadów, nigdy mi się nie przypalił - popcorn dla mnie jest akurat argumentem przeciw. A herbata, no cóż, u mnie musi być świeża, jedyne w czym mogę iść na ustępstwo, to zrobienie bardzo mocnej esencji i zalewanie jej wrzątkiem, ale do tego w ogóle mi mikrofalówka nie potrzebna.

    W sumie to wychodzi na to, że jakoś szczególnie nie jest nam potrzebna, tak jak wyżej napisano, niby używamy, ale spokojnie przeżyjemy bez. Chyba po prostu zostawimy miejsce ewentualnie i na razie to miejsce będzie półką.

  14. #14

    Domyślnie

    Interesuje się tematem wiele lat i argumentów za i przeciw szkodliwości jest po równo . Więc szkoda ryzykować !!

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawel1212 Zobacz post
    Interesuje się tematem wiele lat i argumentów za i przeciw szkodliwości jest po równo . Więc szkoda ryzykować !!
    Jazda samochodem jest też bardzo niebezpieczna, niemal codziennie ktoś ginie. A schody!!!

  16. #16
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    jare32

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Marki
    Posty
    212

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawel1212 Zobacz post
    Interesuje się tematem wiele lat i argumentów za i przeciw szkodliwości jest po równo . Więc szkoda ryzykować !!
    a Ty znów o promieniowaniu? a wiesz ile tego lata wokół Ciebie i przez Ciebie?

  17. #17
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    KrashEw

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Bielsko-Białą
    Posty
    4

    Domyślnie

    Dokładnie wszystko zależy od tego czy masz mało czy duzo czasu na przygotowanie posiłku, mikrofala jest bardzo przydatna w szybkich i łatwych potrawach czy w choćby podgrzewaniu jedzenia ale spora wada jest to, że takie urządzenia przy częstym użytkowaniu szybko się psują i zużywają bardzo dużo energii. Natomiast piekarnik jest narzędziem pracy wszystkich miłośników gotowania, wada: jedzenie znacznie dłlużej sie podgrzewa niż w mikrofali.
    Moim wyborem byłoby doinwestowanie w lepszy piekarnik

  18. #18

    Domyślnie

    raczej nie ma sensu, jakoś tak mikro wychodzą z użycia, nawet kawę podgrzewa się na usb.
    Jedz mniej, bramy raju są wąskie.

  19. #19
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał KrashEw Zobacz post
    takie urządzenia przy częstym użytkowaniu szybko się psują i zużywają bardzo dużo energii. Natomiast piekarnik jest narzędziem pracy wszystkich miłośników gotowania,
    Szybko sie psują? Skąd ta informacja?

    Co do zużywania energii. Elektryczny piekarnik podgrzewa wolniej, więc mimo, że w jednostce czasu zużywa mniej energii niż mikrofala, to ilość jednostek czasu jest większa.

  20. #20

    Domyślnie

    Cytat Napisał KrashEw Zobacz post
    Dokładnie wszystko zależy od tego czy masz mało czy duzo czasu na przygotowanie posiłku, mikrofala jest bardzo przydatna w szybkich i łatwych potrawach czy w choćby podgrzewaniu jedzenia ale spora wada jest to, że takie urządzenia przy częstym użytkowaniu szybko się psują i zużywają bardzo dużo energii. Natomiast piekarnik jest narzędziem pracy wszystkich miłośników gotowania, wada: jedzenie znacznie dłlużej sie podgrzewa niż w mikrofali.
    Moim wyborem byłoby doinwestowanie w lepszy piekarnik
    Może w takim razie mała i prosta mikrofalówka będzie jakimś rozwiązaniem?

Strona 1 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony