dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Glob

    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    8

    Domyślnie

    Cześć wszystkim !!! Czy plan zagospodarowania działki oraz adaptacje typowego projektu pod względem budowlanym moze wykonac osoba mająca uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi bez ograniczeń w specjalności konstrukcyjno-budowlanej. ??

  2. #2

    Domyślnie

    Nie, musi mieć pełne lub ograniczone uprawnienia architektoniczne do projektowania.

  3. #3

    Domyślnie

    Zaraz, zaraz. Z tego co pamiętam to plan zagospodarowania działki może zrobić każdy, nawet indywidualny inwestor, jeśli potrafi tylko trochę rysować.

  4. #4
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Glob

    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    8

    Domyślnie

    Rozporządzenie w sprawie samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie w prag.5 ust.2 zezwala na projektowanie w ograniczonym zakresie osobom z uprawnieniami o specjalności konstrukcyjno-budowlanymi. Mam człowieka z uprawnieniami do kierowania bez ograniczeń w tej specjalności - on nie może mi narysować planu zagospodarowania i adoptować projekt. ??

  5. #5

    Domyślnie

    Przy okazji tego tematu - jakie są ceny za "pieczątkę" architekta na projekcie gotowym za adaptację (bez żadnych przeróbek) i za sporządzenie planu zagospodarowania działki?? U mnie w dolnośląskim chcą od min. 2000 do 3000zł.

  6. #6

    Domyślnie

    Chyba wpisałeś 2 razy jedno zero za dużo. W Wawie chca za to 400-700 zł. Ja za spore przeróbki (m.in. wydłużenie domu), doprojektowanie garażu i plan zagospodarowania zapłaciłem w sumie 2000.

  7. #7

    Domyślnie

    niestety nie pomyliłem się - tak sobie zaśpiewali

  8. #8
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Glob

    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    8

    Domyślnie

    Też uważam że przesadzili - o jedno zero za dużo

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    EDZIA

    Zarejestrowany
    Apr 2002
    Posty
    6.228

    Domyślnie

    U mnie Górny Śląsk za plan zagospodarowania działki + nowy projekt garażu + załatwienie pozwolenia na budowę + załatwienie formalności w Zakładzie energetycznym gościu policzył 800 zł
    Ewa

    <font size=-1>[ Ta Wiadomość była edytowana przez: EDZIA dnia 2002-07-24 12:00 ]</font>

    <font size=-1>[ Ta Wiadomość była edytowana przez: EDZIA dnia 2002-07-24 12:00 ]</font>

  10. #10

    Domyślnie

    Ckwadrat, plan może sobie narysować każdy, ale nie każdy może go sobie zatwierdzić w gminie
    Glob, uprawnienia ograniczone dostaje się w pokrewnej specjalności, ten paragraf dotyczy architektów, którzy robią uprawnienia konstrukcyjne ograniczone. Projekt zagospodarowania i adaptację może zrobić albo architekt z uprawnieniami swoimi pełnymi, albo konstruktor z upr. architektonicznymi ograniczonymi.
    To rozporządzenie trzeba rozpartywać razem z rozdz. 2 Prawa Budowlanego, wtedy staje się zrozumiałe.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony