dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Zmiana sposobu korzystania z gruntu na zabudowany

    W umowie kredytowej zapisany mam taki obowiazek: "dostarczenie kopii wniosku zlozonego z sadzie o zmiane sposobu korzystania z gruntu na zabudowany w terminie do ... wraz z dokumentem potwierdzajacym wniesienie oplaty skarbowej".

    Chcialem zapytac co dokladnie musze zrobic? Gdzie taki wniosek zlozyc - w sadzie (jakim) czy starostwie powiatowym? Jakie dokumenty sa do tego potrzebne? Ile czasu taka sprawa trwa?

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał prezes413 Zobacz post
    W umowie kredytowej zapisany mam taki obowiazek: "dostarczenie kopii wniosku zlozonego z sadzie o zmiane sposobu korzystania z gruntu na zabudowany w terminie do ... wraz z dokumentem potwierdzajacym wniesienie oplaty skarbowej".

    Chcialem zapytac co dokladnie musze zrobic? Gdzie taki wniosek zlozyc - w sadzie (jakim) czy starostwie powiatowym? Jakie dokumenty sa do tego potrzebne? Ile czasu taka sprawa trwa?
    Właśnie jestem na tym etapie z tym że wczoraj zaniosłem wniosek do sądu

    Składasz wniosek w sądzie razem z wypisem z rejestru gruntów (bez tego nie przyjmą wniosku).
    Wniosek o wypis z rejestru gruntów składasz w gminie z prośbą o ujawnienie nieruchomości ( koszt 70zł)
    Po ok miesiącu dostajesz wypis z rejestru.
    Biegniesz z nim do sądu razem z wypisanym wnioskiem (musisz mieć ksero wypisanego wniosku tak aby podstęplowali tobie na nim że go przyjęli) i składasz razem opłatą uiszczoną w kasie sądu w kwocie 60zł.
    Po tym wszystkim idziesz do banku i pokazujesz podstęplowane przez sąd ksero wniosku o ujawnienie nieruchomości.

    To tyle

    Bym zapomniał... Na koniec Cieszysz się, że masz już te wszystkie formalności za sobą
    Wykończyć dom.....to jest wyzwanie

  3. #3

    Domyślnie

    Dzięki za podpowiedz a zamiast wypisu nie może być mapka z naniesionym budynkiem z mapki powykonawczej od geodety?
    Ostatnio edytowane przez prezes413 ; 19-02-2015 o 12:48

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał prezes413 Zobacz post
    Dzięki za podpowiedz a zamiast wypisu nie może być mapka z naniesionym budynkiem z mapki powykonawczej od geodety?
    Niestety nie. Musi być tak jak ja napisałem tj z wypisem z rejestru gruntów.
    Wykończyć dom.....to jest wyzwanie

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał buzzer11 Zobacz post
    Niestety nie. Musi być tak jak ja napisałem tj z wypisem z rejestru gruntów.
    wypis z rejestru otrzymałem w tym samym dniu.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony