dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie "blondynka" robi projekt WM

    Policzyłam, posiedziałam, pomyślałam i spłodziłam taki projekt wentylacji do naszego nowego domu.
    Proszę popatrzcie czy ma to ręce i nogi.
    Nie chcemy zmieniać miejsc anemostatów bo są zrobione już przepusty w stropie monolitycznym.
    Dwa pełne piętra, zasilanie parteru ułożone na stropie pietra, zasilanie piętra ułożone między legarami stropu drewnianego nad piętrem (z tego powodu odcinki nie mogą iść po najkrótszej drodze). Rekuperator na strychu, na strychu też rozdzielacze.
    Propozycja stworzona została oczywiście na podstawie zdobytej wiedzy teoretycznej ale też ( a może przede wszystkim) z praktyki. Od 11 lat mieszkamy w domu z rekuperacją. Stąd też wywiew w garderobie przy wejściu - wg mnie absolutnie konieczny, sypialnia nasza na parterze przystosowana do szczelnego odcięcia od reszty domu

    I przy okazji mam kilka wątpliwości:
    1. Policzyłam tylko długości kolejnych odcinków, czy brać pod uwagę zakręty?
    2.Aby nie ciągnąć 2 razy po 7 rur na odcinku strych-podłoga pietra (razem 42m rury 75/63) może rozdzielacze dla parteru sprowadzić na stropie nad parterem. Jak wtedy doprowadzić powietrze do pokoi piętra (tutaj mamy więcej mozliwości bo do wykorzystania strych-graciarnia). Może kanały spiro, jeśli tak to w jaki sposób rozdzielić za rekuperatorem strumień na rury spiro i rozdzielacz? A może dla pietra rozdzielacz na strychu, a dla parteru na stropie nad parterem?
    3. Czy na pietrze 3 rury do łazienki czy jak proponują instalatorzy rozdzielić na 2 łazienka i 1 nad schodami?
    4.Czy 220m3 przy prędkości 2m/s to nie za dużo jak na najniższy bieg?
    5. Pokoje dzieci na pietrze mają małą powierzchię ale dużą kubaturę ponieważ są tam antresole. Zastanawiam się czy po 1 rurze nie będzie za mało? Ale dołożenie tam nawiewów wymusi dołożenie kolejnego wywiewu i dodatkowo zwiększy ilość m3/h powietrza na najniższym biegu? Czy dobrze to rozumiem? A może dołożyć tak po 1 rurze i dzięki temu w domu będzie więcej powietrza nawiewanego co przy kominku nie jest chyba błędem?




    Ostatnio edytowane przez halszka1938 ; 19-02-2015 o 12:33

  2. #2

    Domyślnie

    No i pytanie najważniejsze. Czy schować głęboko te moje wypociny i zlecić przygotowanie profesjonalnego projektu?

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Jarszcz
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Cz-wa
    Posty
    277

    Domyślnie

    Wykonanie własne czy firma zewnętrzna?
    Wykonawcy często mają swoich dobrych projektantów i dostaniesz "za darmo" projekt przy wybraniu ich wykonawstwa.

  4. #4

    Domyślnie

    Chcemy rozkładać sami, tak jak to zrobiliśmy 11 lat temu. Wtedy "projekt" na kolanie zrobił pan, który sprzedał nam rekuperator. Kanały mamy z pcv prostokątne.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony