dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1

    Domyślnie "Dosztukowanie kabla"

    Witajcie.
    Na wstępie chcę zaznaczyć, że jestem dość zielony w takich tematach, dlatego liczę na Waszą pomoc. Remontuję pokój dla małego dzieciątka, na które jeszcze czekam, a ma się pojawić u nas w marcu Zdarte są tapety, teraz czyszczę lakier, potem w planach gruntowanie, gładziowanie, gruntowanie i malowanie. Ale ja nie o tym. Zaraz przy wejściu do pokoju był przełącznik światła - natynkowy, duży, brzydki. Postanowiłem włożyć tam zwykły przełącznik, z puszką pod spodem. Ściana betonowa, był problem z robieniem otworu, ale się udało. Niestety, dziura na puszkę została zrobiona w innym miejscu niż planowałem, gdyż w tym miejscu co planowałem jest niestety zbrojenie jakieś. Efekty pracy można zobaczyć w poniższym załączniku:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	150
Rozmiar:	87,6 KB
ID:	305439
    Jak widzicie, próby były zrobienia otworów gdzie indziej, ale zbrojenie przyblokowało. Zatem puszka musi być tam, gdzie jest. Niestety, skutkuje to tym, że kable są za krótkie i nie dostaną do puszki i tu pojawia się problem i prośba o pomoc. Potrzebuję wiedzieć jak zrobić, by "dosztukować" ten kabel. Nie znam się na tym, dlatego potrzebuję pomocy i terminologii dla laika. U mnie w małym mieście jest tylko OBI i Majster z takich budowlanych marketów. Nie wiem również jak je pociągnąć, skoro tam jest zbrojenie, mogę popróbować wiercić tam i zrobić jakieś małe "korytko", a potem je zaszpachlować, ale nie wiem, czy to wyjdzie.
    W poniższym załączniku pokazuję układ kabli, z których bardziej kumaci w temacie ode mnie zapewne odgadną jakie to kable - bo ja nawet nie wiem jakich miałbym szukać albo prosić o nie w sklepie.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2.jpg
Wyświetleń:	103
Rozmiar:	82,3 KB
ID:	305440

    Będę bardzo wdzięczny za pomoc!

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aiki
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Chojnice
    Kod pocztowy
    89-600
    Posty
    2.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Jeśli odkujesz kabel i dasz go po skosie powinien wystarczyć.

  3. #3

    Domyślnie

    Na wstępie dzięki za tak szybką odpowiedź Czyli radzisz, by spróbować odkuć do góry pionowo ten kabel, tak? Spróbuję, zawsze to można załatać. Mam jeszcze jedno pytanie - okazało się, że ściana, w którą wsadziłem puszkę była bardzo wąska (czego się nie spodziewałem) i przedostałem się do łazienki. W łazience odpadła płytka (jak na zdjęciu). Pytanie - czym to od strony łazienki "zalepić" najlepiej i potem na to płytkę osadzić?

  4. #4

    Domyślnie

    Aha, zdjęcia nie załączyłem. Już to naprawiam.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20150222_092639.jpg
Wyświetleń:	116
Rozmiar:	95,8 KB
ID:	305444

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aiki
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Chojnice
    Kod pocztowy
    89-600
    Posty
    2.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    możesz gipsem budowlanym. Tylko uważaj bo szybko robi się twardy. ewentualnie sam klej pod płytki też by wystarczył.
    Puszka musi być wklejona w ściane nie może być luźno.

  6. #6

    Domyślnie

    Dzięki! Czy puszkę mogę wkleić na tym gipsie?

  7. #7

    Domyślnie

    Witam ponownie.
    Za radą kolegi aiki odkułem trochę kabla. Efekt jak poniżej.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20150222_113819.jpg
Wyświetleń:	84
Rozmiar:	95,3 KB
ID:	305471
    Teraz proszę o radę. Jak widać na dokładniejszym zdjęciu:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20150222_113839.jpg
Wyświetleń:	56
Rozmiar:	97,6 KB
ID:	305472
    kable są dość krótkie. Teraz tak - wydaje mi się, że normalnie robi się to tak, że najpierw się osadza puszkę, a potem się przykręca kable do przełącznika. Ale tutaj w takim przypadku może pojawić się problem za krótkich kabli. No i pytanie - czy można najpierw kable przeciągnąć przez puszkę, tak by wystawały na taką długość, żeby swobodnie można było je przykręcić do przełącznika, a potem dopiero całą puszkę wraz z przełącznikiem mocować do ściany na gipsie? No i kolejne pytanie - pewnie się będziecie śmiali, ale ja niestety nie jestem "złotą rączką" - kupiłem ten przełącznik:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20150222_115441.jpg
Wyświetleń:	58
Rozmiar:	84,2 KB
ID:	305473
    no i się zastanawiam jak mogę odczepić przedni panel (srebrny) od tyłu, żeby została sama kostka do podłączenia? Z góry dzięki za wszystkie udzielone rady i pomocne odpowiedzi.

  8. #8
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    kalaf5

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Poddębice
    Kod pocztowy
    99-200
    Posty
    175

    Domyślnie

    Kolego ,Kable masz za krótkie musisz dać je bardziej po skosie pod tym drutem nad puszką.
    Co do przełącznika to musisz podważyć i ściągnąć klawisze żeby go rozebrać.

  9. #9

    Domyślnie

    Witam ponownie.
    Dzięki za wszelkie porady. Koniec końców zdecydowałem się zamontować kostkę z metalową częścią do puszki. Puszka praktycznie się nie rusza w ścianie, ale ją oczywiście zagipsuję oraz gipsem wypełnię ubytki w ścianie. Dziękuję bardzo za pomoc.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20150222_134820.jpg
Wyświetleń:	63
Rozmiar:	88,4 KB
ID:	305506

  10. #10
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    kalaf5

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Poddębice
    Kod pocztowy
    99-200
    Posty
    175

    Domyślnie

    Na Twoim miejscu zrobił bym jak pisałem ,wyobraź sobie jak kiedyś będziesz musiał wymienić ten przełącznik, to co wtedy będziesz wykuwał puszkę.
    Teraz przekuć bruzdę to 10 min. roboty .Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20150222_134820.jpg
Wyświetleń:	59
Rozmiar:	88,0 KB
ID:	305522 Nawet jak dasz ten kabelek tak jak na zdjęciu zaznaczyłem ,to będzie o niebo lepiej.
    Ostatnio edytowane przez kalaf5 ; 22-02-2015 o 14:33

  11. #11
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    wiesiek6308

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    podlaskie
    Posty
    935
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Zrób tal jak pisze kalaf 5 , ma być jak najwięcej tego przewodu w puszcze bo nie wymienisz nigdy więcej włącznika bez ingerencji w ścianę

  12. #12
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aiki
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Chojnice
    Kod pocztowy
    89-600
    Posty
    2.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Jak już masz kabel w puszce możesz go przedłużyć za pomocą złączek wago.
    I po problemie.
    Ostatnio edytowane przez Jarek.P ; 23-02-2015 o 12:27

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony