dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 19 z 19
  1. #1

    Domyślnie Nasze pierwsze M 75m2- prośba o pomoc :)

    Witajcie

    Rozpoczynam właśnie urządzanie naszego pierwszego mieszkania. Ledwo zaczęłam..a już pojawiły się kłopociki


    1. W kuchni chciałabym aby położone zostały płytki. W przedpokoju zaraz przy wejściu do mieszkania również. Czy macie jakiś sensowny pomysł na ich położenie ? Jak rozsądnie połączyć je w całość by ominąć zastosowanie skosów które mi się nie podobają ? Dalszą część przedpokou zajmą panele. Jakie łączenie paneli z płytkami wybrać by wyglądało estetycznie ?

    2. Czy macie jakiś pomysł na aranżację schowka pod schodami ?

    Z góry dziękuję za pomoc


    Ostatnio edytowane przez Sowa57 ; 22-02-2015 o 13:38

  2. #2

    Domyślnie

    W kuchni ściany zaznaczonej przerywaną linią nie będzie

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.170
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Pod schodami najlepiej mieć szafę na buty i kurtki. A tam, gdzie na rysunku jest garderoba schowek na szczotki lub spiżarkę.
    Oczywiście drzwi w schowku pod schodami nie mogą otwierać się do środka, bo nic tam nie wstawisz.

    Dokąd prowadzą schody?

    Garderoba przy sypialni imho nieustawna. Lepiej włączyć powierzchnię do sypialni.

    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 22-02-2015 o 14:01

  4. #4

    Domyślnie

    Schody prowadzą do mieszkania powyżej, które zajmować będzie inna rodzina.
    Rozważaliśmy włączenie garderoby do pokoju ale postanowiliśmy z niej zrezygnować. W środku na dwóch ścianach umieścimy półki i drążki bez zabudowy. W sypialni przy ścianie graniczącej z garderobą stanie jeszcze szafa.

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.170
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    nie rozumiem - jak tam jest zrobiona komunikacja? Przechodzi się przez wasze mieszkanie?

    Aaa już wiem jak to jest rozplanowane.
    Nadal podtrzymuję uwagę, że te garderoby to bezsens. zagracają a ustawne nie są.
    Jedynie pod schodami schowek na szczotki i odkurzacz.

    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 22-02-2015 o 14:11

  6. #6

    Domyślnie

    Wejście do budynku od strony północnej. My wchodzimy do mieszkania drzwiami po lewej stronie (strzałka K2), sąsiedzi wchodzą natomiast do swojego schodami Na górze znajduje się drugie mieszkanie o nieco innym rozkładzie nasze mieszkanie wyznaczone czerwonymi liniami, korytarz zewnętrzny wspólny

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.170
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    a to już rewolucja:


    Zaletą jest pokój dziecka dobrze doświetlony od południa i kuchnia blisko jadalni.

  8. #8

    Domyślnie

    Dzięki za projekt. Zamysł świetny, jednak.. z salonu jest wyjście na ogród, a w samym salonie kominek...
    Masz może jakiś pomysł na ułożenie kafelek w kuchni i przedpokoju jedynie przy wejściu by tworzyło to spójną ładną całość? tak jak pisałam dalej będą panele

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.170
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    gdzie w salonie jest kominek? Bo nie ma go na twoim rzucie.

    kafelki - przecież wejście stanowi ładny prostokąt, wiec w czym masz problem z kafelkami, bo nie rozumiem?

  10. #10

    Domyślnie

    Kolo stołu narysowany kwadrat to kominek- będzie wysunięty bardziej wzdłuż krótszej ściany.

  11. #11

    Domyślnie

    Kafelki widziałbym dosłownie w 3 rzędach od wejścia plus kuchnia ale nie wiem jak to ładnie połączyć by wyglądało spójne bez tworzenia skosow

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.170
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Przeciez kominek to bardzo duży obiekt w skali tego pokoju. Na pewno nie uda wam się tak ustawić mebli jak na rysunku!

  13. #13

    Domyślnie

    Tak wiem. Układ będzie inny. Ten był zaproponowany przez dewelopera.

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.170
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    to się zastanów jak to zrobić by kominek było widać z kanapy i jednocześnie można było oglądać telewizję.

    Myślałeś o tym by zamienić łazienkę z kuchnią miejscami? I wówczas otworzyć kuchnię na pokój.

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    to się zastanów jak to zrobić by kominek było widać z kanapy i jednocześnie można było oglądać telewizję.
    Da się tak w ogóle? Telewizor nad kominkiem, czy jak?

    A tak serio to może obrócić kanapę? Tylko wtedy siedzieć tyłem do ogrodu to też strata.

    Pomysł z zamianą łazienki z kuchnią wydaje mi się świetny. Otwarcie kuchni na salon da niesamowite wrażenie przestrzeni.

  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.170
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Da się, niekoniecznie wieszając nad kominkiem. Ale też niekoniecznie w malutkim salonie.
    Z resztą zamiast wielgaśnego kominka sensowniejsza byłaby wąska koza:


  17. #17
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar enedue
    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    04-090
    Posty
    949

    Domyślnie

    jak chcecie mały kominek, to zerknijcie na bef flat od 6 do 8 są moce, ja sobie taki kupuję ma tylko 35 cm głębokości i można go powiesić na ścianie. A to małe mieszkanko, więc z mocą też nie należy przesadzać.

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Da się, niekoniecznie wieszając nad kominkiem. Ale też niekoniecznie w malutkim salonie.
    Z resztą zamiast wielgaśnego kominka sensowniejsza byłaby wąska koza:

    Bardzo ładna ta koza! Fajny pomysł, żeby to zestawić z kolumienką.

  19. #19
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    mireksuski

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Pruszków
    Kod pocztowy
    05-800
    Posty
    1

    Domyślnie

    Odnośnie schowka pod schodami , najlepiej go zabudować - zyskasz miejsce do trzymania różnych rzeczy , a całość może też wygladać efektowanie.
    Ja u siebie zrobiłem taki manewr i jestem bardzo zadowolony , w końcu jest gdzie schować posezonowe ubrania, rzeczy dzeci, których już nie używają .
    [reklama zbędna]
    Ostatnio edytowane przez joliska ; 14-03-2015 o 09:16

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony