dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 108 z 108
Pokaż wyniki od 2.141 do 2.157 z 2157
  1. #2141

    Domyślnie

    Teraz zapłaciłem 2,37, ale wiem, że poszedł w górę. Mam zapasu jakieś 1700l. Na zimę potrzebuję ok. 2000-2500l. Jeśli nie będę dogrzewał kominkiem. Temperarura w domu jednak tej zimy nie rozpieszczała. Miałem ustawione jakieś 18- 19 stopni.

  2. #2142
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał mddwb Zobacz post
    Teraz zapłaciłem 2,37, ale wiem, że poszedł w górę. Mam zapasu jakieś 1700l. Na zimę potrzebuję ok. 2000-2500l. Jeśli nie będę dogrzewał kominkiem. Temperarura w domu jednak tej zimy nie rozpieszczała. Miałem ustawione jakieś 18- 19 stopni.
    To przyjdzie Ci przywyknąć do tej temperatury przy pompie
    Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
    TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
    PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
    My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego

  3. #2143

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    To przyjdzie Ci przywyknąć do tej temperatury przy pompie
    możesz wyjaśnić dlaczego?
    grzane 123 m2 || 3,2 kW || bez urządzeń dymiących || COP 1 || PV

    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH || ZDECYDOWANIE NIE POLECAM KALORYFERÓW REGULUS

  4. #2144

    Domyślnie

    Przejrzałem fora, podzwoniłem po klimatyzatorach i ..., chyba pierwsza myśl najlepsza na dzień dzisiejszy. Więc powracam do pytania czy warto czekać, aż Ogniwo wypuści małą M-kę, czy może polecacie coś lepszego. Żaden piec nie jest wieczny, może jak rozwali się ten z podajnikiem wszystkie nowe technologie będą tańsze i lepiej dopracowane.

  5. #2145
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.821

    Domyślnie

    Na małą M-kę nie warto czekać są inne kotły.
    Czyli jednak pchasz się w węgiel ,a niestety przy takim małym zapotrzebowaniu węglem trudno palić a jak wygląda ten twój kominek masz z akumulacją? Ja najpierw powalczyłbym z uszczelnieniem budynku.
    Ostatnio edytowane przez animuss ; 31-05-2016 o 18:17
    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

    PV 9,72 kWp dach. Kocioł Rakoczy 38kW-MultiFun i Ecoal, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

  6. #2146

    Domyślnie

    Kominek to zwykły wkład gdzie powietrze dmucha z kominka i kratką w jednym pokoju na górze. Jeśli chodzi o uszczelnienia muszę to rozłożyć w czasie. Jak wiadomo dom kupiłem i nie jest nowy. Mam dużo wydatków żeby doprowadzić go do stanu jaki bym chciał. Zmiana pieca to tylko jeden z wielu wydatków. Wymieniłem drzwi i muszę po kolei wymieniać okna. Strych chcę docieplić 15 cm. wełną. Podłogi nie ruszam nie ruszam. Na dole cała przestrzeń jest otwarta ( salon, kuchnia, przedpokój ). Może pomyślę, żeby oddzielić ścianką przedpokój. Mój kolega ma nowy dom i zapotrzebowanie wyszło mu tak jak u mnie ze strony ciepłowlasciwe.pl. Pali tłokowcem 25kw firmy Kotrem, a na stronie firmy wyszło mu z wyliczeń, że na jego dom powinien być piec 35 kw. Nic nie kumam z tych wyliczeń. Jedni mówią, że jak jest zapas to piec się rzadziej załącza i jest oszczędność, drudzy że wszystko idzie w komin. ja myślałem o OEPM 15 kw, bo on podobno nie ma za pasu mocy i sprawność ponad 90% na najniższej mocy. Jak wspomniałem wcześniej mam olejaka, który podobno do takiego domu też miał być super. Mały dom, automatyczna zapalarka i opłaty dwa razy większe niż w dużych domach z ekogroszkiem. Nie wspomnę o zimnie, bo wiadomo trzeba oszczędzać. Jeśli chodzi o kominek fakt dosyć ciepło, ale kotłownia w salonie i nierówna temperatura w pomieszczeniu, zimne łazienki.
    Ostatnio edytowane przez mddwb ; 31-05-2016 o 18:57

  7. #2147
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.821

    Domyślnie

    Cytat Napisał mddwb Zobacz post
    Kominek to zwykły wkład gdzie powietrze dmucha z kominka i kratką w jednym pokoju na górze. Jeśli chodzi o uszczelnienia muszę to rozłożyć w czasie. Jak wiadomo dom kupiłem i nie jest nowy. Mam dużo wydatków żeby doprowadzić go do stanu jaki bym chciał. Zmiana pieca to tylko jeden z wielu wydatków. Wymieniłem drzwi i muszę po kolei wymieniać okna. Strych chcę docieplić 15 cm. wełną. Podłogi nie ruszam nie ruszam. Na dole cała przestrzeń jest otwarta ( salon, kuchnia, przedpokój ). Może pomyślę, żeby oddzielić ścianką przedpokój. Mój kolega ma nowy dom i zapotrzebowanie wyszło mu tak jak u mnie ze strony ciepłowlasciwe.pl. Pali tłokowcem 25kw firmy Kotrem, a na stronie firmy wyszło mu z wyliczeń, że na jego dom powinien być piec 35 kw. Nic nie kumam z tych wyliczeń. Jedni mówią, że jak jest zapas to piec się rzadziej załącza i jest oszczędność, drudzy że wszystko idzie w komin. ja myślałem o OEPM 15 kw, bo on podobno nie ma za pasu mocy i sprawność ponad 90% na najniższej mocy. Jak wspomniałem wcześniej mam olejaka, który podobno do takiego domu też miał być super. Mały dom, automatyczna zapalarka i opłaty dwa razy większe niż w dużych domach z ekogroszkiem. Nie wspomnę o zimnie, bo wiadomo trzeba oszczędzać. Jeśli chodzi o kominek fakt dosyć ciepło, ale kotłownia w salonie i nierówna temperatura w pomieszczeniu, zimne łazienki.
    Dla szkieletora potrzebna jest akumulacja, której on nie ma.Dlatego pytałem o kominek gdyby miał akumulację czyli coś w ten deseń

    to radykalnie zbiłbyś rachunki za ogrzewanie ,porządny kominek ogrzałby całą otwartą przestrzeń i klatką dostałby się do niektórych pomieszczeń ciepło a kocioł olejowy dogrzał by resztę ,Ale warunkiem jest uszczelnienie tego durszlaka.
    Ostatnio edytowane przez animuss ; 31-05-2016 o 20:15
    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

    PV 9,72 kWp dach. Kocioł Rakoczy 38kW-MultiFun i Ecoal, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

  8. #2148

    Domyślnie

    Skoro nie ma muszę sobie inaczej radzić z tym druszlakiem

  9. #2149

    Domyślnie

    Widzę, że już nikt nie ma nic do powiedzenia. Dzwoniłem do Ogniwa i powiedzieli, że OEPM 14 będzie w sprzedaży w ok. września 2016, a ktoś słyszał o kotłach METALTERES? Dostałem bardzo konkretną ofertę choć nie tanią.

  10. #2150
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.821

    Domyślnie

    Cytat Napisał mddwb Zobacz post
    Widzę, że już nikt nie ma nic do powiedzenia.a ktoś słyszał o kotłach METALTERES? Dostałem bardzo konkretną ofertę choć nie tanią.
    Tu sobie coś wybierz kotły są w 5 klasie.
    http://forum.info-ogrzewanie.pl/topi...2012/?p=258708

    Ostatnio edytowane przez animuss ; 22-06-2016 o 16:39
    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

    PV 9,72 kWp dach. Kocioł Rakoczy 38kW-MultiFun i Ecoal, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

  11. #2151
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106
    Ostatnio edytowane przez SUSPENSER ; 22-06-2016 o 08:58
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  12. #2152
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Tommyle
    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Sztum
    Kod pocztowy
    82-400
    Posty
    121

    Domyślnie

    Czy ktoś już coś wie na temat nowej M-ki 14.
    Jakiś schemat, palnik, sterownik?
    Jaka cena?
    Kocioł RBR-K 12 kW ceramik
    https://esterownik.pl/device/12410

  13. #2153
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Z tego co mi wiadomo po niedzieli ma wejść na rynek, co do reszty to tylko plotki a plotek publicznie nie powinno się powtarzać
    Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
    TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
    PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
    My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego

  14. #2154

    Domyślnie Pytanie

    Witam mam pytanie jakiej ghrubości jest blacha z której wykonany jest oepm ?

  15. #2155

    Domyślnie

    Dzień dobry Panom

    Bardzo proszę o pomoc w doborze mocy kotła, zdecydowałam się na zakup OEPM i każdy mówi co innego . Wynik z http://cieplowlasciwie.pl/wynik/2k3c

    Budynek z lat 70, typowa kostka z cegły, ocieplona styropianem 10 cm2, okna wymienione jakieś 10 lat temu, dach w połowie ocieplony, strop nad piwnicą nieocieplony. Do ogrzania mam około 140 m2 Piętro, poddasze i klatka schodowa. CWU dla 4 osób, częściej prysznic, czasem wanna. Dodatkowe pytanie jaki wymiennik dobrać do moich potrzeb no i kotła OEPM?

    Z góry dziękuję za pomoc.

  16. #2156

    Domyślnie

    Ja mam Ogniwo eko plus m 14KW jeszcze nie zainstalowany.
    Na największe mrozy kup wysokokaloryczny eko.

  17. #2157
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dorota84 Zobacz post
    Dzień dobry Panom

    Bardzo proszę o pomoc w doborze mocy kotła, zdecydowałam się na zakup OEPM i każdy mówi co innego . Wynik z http://cieplowlasciwie.pl/wynik/2k3c

    Budynek z lat 70, typowa kostka z cegły, ocieplona styropianem 10 cm2, okna wymienione jakieś 10 lat temu, dach w połowie ocieplony, strop nad piwnicą nieocieplony. Do ogrzania mam około 140 m2 Piętro, poddasze i klatka schodowa. CWU dla 4 osób, częściej prysznic, czasem wanna. Dodatkowe pytanie jaki wymiennik dobrać do moich potrzeb no i kotła OEPM?

    Z góry dziękuję za pomoc.
    OEPM 14kW. Bojler mam 140l ale na jesień wymieniam na stojący 200l . 5 osób głównie wanna.

Strona 108 z 108

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony