dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 108
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 2157
  1. #41

    Domyślnie

    Cytat Napisał skresz Zobacz post
    można wiedzieć co się wtedy stało (zmalała temperatura spalin, zaczęło się dymić z pieca, wygasło) chodzi mi o to że w skrajnych przypadkach może taki stan rzeczy powodować wydostanie się z kotła dymu co może prowadzić do tragedii. W OEP jak się popiołu nie wybierze na czas to w najgorszym wypadku może zgasnąć w piecu.
    Myślę, że przy braku wzrostu temperatury spalin, eCoal wysłałby komunikat wygaszenia i wyłączył palnik.
    Bardziej ciekawi mnie dlaczego promocję i sprzedaż zaczęto w Czechach. Nie spodziewam się odpowiedzi od Zawijana, bo to sprawa Ogniwa. Częściowa odpowiedź jest zapewne tu http://czysteogrzewanie.pl/2015/02/w...a-sie-ze-soba/
    A przy okazji szacun za sprawność w tak niskich mocach i temperaturze spalin wylotowych = 71°C W podlinkowanym kotle u skresza z OE+M obserwowałem pracę ciągłą, gdzie temperatura wody w kotle wynosiła 65 st. i rosła, a spalin 75, ale to zapewne wynik działania zaworu 3D.
    Ostatnio edytowane przez w84u ; 23-02-2015 o 15:21
    Ogniwo Eco Plus 10 kW https://esterownik.pl/sterownik/1337
    Tylko podłogówka 160 m2 23stC, CWU 140L, plus 100m2 (garaż, suszarnia, kotłownia i "siłka") do 18stC Izolacja: ściany 6cm styropianu, dach 10.

  2. #42

    Domyślnie

    Obawiam się że OE+M zaczęto sprzedawać w Czechach jest spowodowane tylko tym że w Polsce jest jeszcze masa nie sprzedanych kotłów z serii OE+ wstawiając u nas do sprzedaży OE+M starszych kotłów by nie sprzedali. Bo nowe znaczy lepsze, ja kupowałem kocioł w grudniu 2014r a data produkcji kociołka to styczeń 2014 więc prawie rok stał i czekał na właściciela, ile w magazynie jest tych kotłów kto to może wiedzieć...

  3. #43
    Lider FORUM (min. 2800)
    Vld

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    warszawa
    Posty
    3.215

    Domyślnie

    Cytat Napisał zawijan Zobacz post
    Tak naprawdę, to jest kocioł 7,5 kW "przystosowany" do pracy z mocą maksymalną 26 kW.
    Znowu sztuczki, kruczki, kombinacje.
    Jak to kocioł 7,5 kW, to jego moc min nie powinna być większa niż 2,3 kW. I takiego właśnie kotła oczekuje rynek, a nie kolejnego "HITa" 25kW. Dotychczasowe kotły też całkiem dobrze sobie radzą na 7,5 kW, a tego typu komora spalania znana już jest od dawna z kotłów peletowych.
    R-290 pod strzechy

  4. #44

    Domyślnie

    Cytat Napisał zawijan Zobacz post
    Do tej pory (wg normy EN 12089:2002) kocioł był badany tylko na jednej mocy - na tzw. mocy nominalnej, którą podawał producent. Toteż kotły były konstruowane tak, aby najlepsze parametry osiągały właśnie na mocy nominalnej.
    W takim razie jak tłumaczy się te pomiary, które były kiedyś zamieszczone na Twoim błogu:

  5. #45

    Domyślnie

    Cytat Napisał Vld Zobacz post
    Znowu sztuczki, kruczki, kombinacje.
    Jak to kocioł 7,5 kW, to jego moc min nie powinna być większa niż 2,3 kW. I takiego właśnie kotła oczekuje rynek, a nie kolejnego "HITa" 25kW. Dotychczasowe kotły też całkiem dobrze sobie radzą na 7,5 kW, a tego typu komora spalania znana już jest od dawna z kotłów peletowych.
    Vld, tłumaczy Zawijan jasno, w/g starej normy kocioł byłby nominalny 7,5 kW i zapewne miałby V kategorię, ale teraz w jednej klasie musi mieścić się w nominalnej i minimalnej, a OE+M miści się w obu w IV klasie, gdyby nominalna była 7,5 to minimalne 2,3 obniżyłoby klasę kotła.
    Ogniwo Eco Plus 10 kW https://esterownik.pl/sterownik/1337
    Tylko podłogówka 160 m2 23stC, CWU 140L, plus 100m2 (garaż, suszarnia, kotłownia i "siłka") do 18stC Izolacja: ściany 6cm styropianu, dach 10.

  6. #46
    Lider FORUM (min. 2800)
    Vld

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    warszawa
    Posty
    3.215

    Domyślnie


    Obniżyło by powiadasz?
    R-290 pod strzechy

  7. #47

    Domyślnie

    Cytat Napisał zawijan Zobacz post
    Kocioł OEPM został zbadany w notyfikowanym instytucie europejskim w Brnie (Czechy), gdzie uzyskał certyfikat zgodności z europejską normą EN 303-5:2012 w klasie 4.

    Wyniki badań na mocy tzw. nominalnej:
    moc = 24,7 kW
    sprawność = 86,8%
    temperatura spalin wylotowych = 143°C
    tlen w spalinach = 6,6%
    emisja CO = 313 mg/m3
    emisja OGC = 9 mg/m3
    emisja pyłu = 55 mg/m3

    Wyniki badań na mocy tzw. minimalnej:
    moc = 7,6 kW
    sprawność = 92,5%
    temperatura spalin wylotowych = 71°C
    tlen w spalinach = 9,8%
    emisja CO = 691 mg/m3
    emisja OGC = 21 mg/m3
    emisja pyłu = 36 mg/m3

    Dla porównania podam wymagania normy EN 303-5:2012:

    klasa 3
    sprawność = 75,5%
    emisja CO = 3000 mg/m3
    emisja OGC = 100 mg/m3
    emisja pyłu = 125 mg/m3

    klasa 4
    sprawność = 83%
    emisja CO = 1000 mg/m3
    emisja OGC = 30 mg/m3
    emisja pyłu = 60 mg/m3

    klasa 5
    sprawność = 88,5%
    emisja CO = 500 mg/m3
    emisja OGC = 20 mg/m3
    emisja pyłu = 40 mg/m3

    Tyle informacji podstawowych.
    Teraz pytajcie. Co będę mógł - to odpowiem.

    czytam co piszesz ,potem porównuje to z świadectwem galmeta eko-gt ,który ma 5 klasę i coś tu nie gra . jakim cudem Galmeciak ma 5-ke

    http://www.galmet.com.pl/uploads/files/kwp-wk.jpg

  8. #48

    Domyślnie

    Cytat Napisał skresz Zobacz post
    można wiedzieć co się wtedy stało (zmalała temperatura spalin, zaczęło się dymić z pieca, wygasło) chodzi mi o to że w skrajnych przypadkach może taki stan rzeczy powodować wydostanie się z kotła dymu co może prowadzić do tragedii. W OEP jak się popiołu nie wybierze na czas to w najgorszym wypadku może zgasnąć w piecu.
    Podobne rozwiązanie jest w RBR-eże i trzeba pamiętać aby co 3-4 dni wyciągnąć szufladę popiołu bo wygaśnie (chociaż palę już 2 zimę to nie zdarzyło mi się zapomnieć i doprowadzić do takiej sytuacji).
    Odnośnie sprawności kotła to nikt mi nie chciał wierzyć że większą sprawność uzyskuje przy mniejszej mocy niż mocy nominalnej i tak musiałem sterować ustawieniami i odbiorem ciepła w domu aby nie przekraczać 50% mocy nominalnej, a tu OEPM podobna konstrukcja i wyniki potwierdzone w IChPW.

    Zaczyna się przynajmniej ciekawie w porównaniu teraz do RBR-a, podobne konstrukcje dolniaków, OEPM na lepsze według mnie rozwiązanie i dostanie się do tylnej komory/płomieniówek. Ciekawe jak duża jest szuflada popielnika bo w przypadku RBR-a co z tego że zasobnik w większe mrozy spokojnie wystarczy na ponad tydzień jak popielnik trzeba opróżniać co 3-4 dni. Odnośnie palnika to może na razie nie trafiłem na "trudny węgiel" i nie zajmowałem się nim.

  9. #49
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Św.Mikołaj
    Zarejestrowany
    Feb 2015
    Skąd
    Łask
    Kod pocztowy
    98-100
    Posty
    515

    Domyślnie

    Panowie , panie i zawijasy. Wlasnie otworzono Esterownik
    Jestem człowiekiem więc piszę bez ogródek co o tym wszystkim sądze
    MK
    Podgląd pracy mojego kociolka na żywo https://device.esterownik.pl/device/3800/

  10. #50

    Domyślnie

    Cytat Napisał Alessandro Zobacz post
    W porównaniu do palnika Burner-S, czy coś się zmieniło w palniku Burner-SM?
    Zawijan - co z tym palnikiem?

  11. #51

    Domyślnie

    Cytat Napisał skresz Zobacz post
    można wiedzieć co się wtedy stało (zmalała temperatura spalin, zaczęło się dymić z pieca, wygasło) chodzi mi o to że w skrajnych przypadkach może taki stan rzeczy powodować wydostanie się z kotła dymu co może prowadzić do tragedii. W OEP jak się popiołu nie wybierze na czas to w najgorszym wypadku może zgasnąć w piecu.
    Nic się nie stało. Kocioł pracował normalnie pod kontrolą eCoala. Droga spalin była drożna.
    Nie zadawaj już więcej pytań na ten temat, bo - nie gniewaj się, proszę - nie prowadzę tu szkoły projektowania kotłów.
    Ukłony dla Redakcji

  12. #52

    Domyślnie

    Cytat Napisał Alessandro Zobacz post
    W porównaniu do palnika Burner-S, czy coś się zmieniło w palniku Burner-SM?
    Tak, zmieniło się.
    Ukłony dla Redakcji

  13. #53

    Domyślnie

    Cytat Napisał w84u Zobacz post
    ...ciekawi mnie dlaczego promocję i sprzedaż zaczęto w Czechach.
    Bo w Czechach do kotłów klasy 4 i 5 są duże dopłaty ekologiczne. A w Polsce - sami wiecie...
    Ukłony dla Redakcji

  14. #54

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    Obawiam się że OE+M zaczęto sprzedawać w Czechach jest spowodowane tylko tym że w Polsce jest jeszcze masa nie sprzedanych kotłów z serii OE+ wstawiając u nas do sprzedaży OE+M starszych kotłów by nie sprzedali. Bo nowe znaczy lepsze, ja kupowałem kocioł w grudniu 2014r a data produkcji kociołka to styczeń 2014 więc prawie rok stał i czekał na właściciela, ile w magazynie jest tych kotłów kto to może wiedzieć...
    Twoja teoria jest mało prawdopodobna. OGNIWO nie ma takich pojemności magazynowych, żeby pomieścić roczną produkcję kotłów. Bardziej prawdopodobne jest, że był to kocioł. który przestał gdzieś sobie u instalatora lub przedstawiciela handlowego.
    Ukłony dla Redakcji

  15. #55

    Domyślnie

    Cytat Napisał zawijan Zobacz post
    Tak, zmieniło się.
    ....a można mniej tajemniczo?

  16. #56

    Domyślnie

    Cytat Napisał zawijan Zobacz post
    M

    Ja jestem zawodowcem. Znaczy to, że pracuję za pieniądze. Idąc głębiej, znaczy to, że wymagać ode mnie i żądać może tylko ten, kto mi płaci. Przez ostatnie 10 lat z ogonkiem moim płatnikiem był i jest wyłącznie Instytut Chemicznej Przeróbki Węgla, więc tylko IChPW może ode mnie wymagać i żądać, a i to tylko w zakresie określonym w umowie o pracę, która nas wiąże. Ani firma OGNIWO, ani ELEKTRO-SYSTEM, ani tym bardziej Wy, nie były i nie są moimi płatnikami, więc o wymaganiach i żądaniach w stosunku do mnie możecie zapomnieć. Wam nic do tego. Tak samo, jak nic Wam do tego, w jakiej formie to robię i gdzie.
    .
    Zawsze podobały mi sie takie wyjaśnienia...krótko i na temat, wiadomo KTO,CO, i Jak.

    Zawijan mam kilka pytań

    Patrze sobie na schemat drogi spalin i..
    1-Czy przy takiej drodze spalin nie dochodzi do kopcenia z kotła,po otwarciu drzwiczek (czy to od palnika czy od popielnika) ?
    2- Jakiej grubości jest izolacja na przedniej ściance kotła i drzwiczkach?? taka droga spalin może( ale nie musi) grzać ''przód" kotła
    3- Dostrzegam zamysł dolnego nawrotu...(prawdopodobnie wyeliminowanie zimnego powrotu i jak największa powierzchnia grzania) ale również mam obawy o przepełnienie popielnika.
    4- nie widzę dobrze na schemacie czy tylna ściana do czyszczenia to są płomieniówki? czy cała powierzchnia? jezeli cała to jednak trzeba boki doczyścić ręcznie (moze sie myle?)
    5-Jaka jest pojęmnosć zasobnika? i czy może być większa?

    to tak na szybko...aaa podoba mi sie elektroniczna zawleczka i czujnik zamknięcia klapy zasobnika, o palniku sie nie wypowiadam bo za mało danych...

    Ps Panowie.... rbr-a i ogniwo tworzyli ci sami ludzie, wiec co się spodziewaliście ?że stworzą kocioł o budowie bomby atomowej??)) wszelkie podobieństwa tych kotłów są jedynie przypadkowe

  17. #57

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotrek42 Zobacz post
    ,,,, Ps Panowie.... rbr-a i ogniwo tworzyli ci sami ludzie, wiec co się spodziewaliście ?że stworzą kocioł o budowie bomby atomowej??)) wszelkie podobieństwa tych kotłów są jedynie przypadkowe
    Kilku forumowiczów zwracało już uwagę, na podobieństwo kotła RBR-Ekouniwersal i nowego kotła Ogniwo Eko Plus M.

    Ja żadnego podobieństwa w tych kotłach nie dostrzegam, natomiast dostrzegam radykalne różnice w sposobie funkcjonowania poszczególnych elementów kotła.
    Andrzej

    Słucham Radia Wnet http://wnet.fm/

  18. #58
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Min. teplota zpětné vody 55*C

    http://www.ekologicke-kotle.cz/ekolo...US-M-7-6-26-kW

    Czyli min temp. powrotu to 55*C ?

    W takim razie dlaczego można na sterowniku nastawić temperaturę zadaną poniżej 55*C ?
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  19. #59

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotrek42 Zobacz post
    Zawsze podobały mi sie takie wyjaśnienia...krótko i na temat, wiadomo KTO,CO, i Jak.

    Zawijan mam kilka pytań

    Patrze sobie na schemat drogi spalin i..
    1-Czy przy takiej drodze spalin nie dochodzi do kopcenia z kotła,po otwarciu drzwiczek (czy to od palnika czy od popielnika) ?
    2- Jakiej grubości jest izolacja na przedniej ściance kotła i drzwiczkach?? taka droga spalin może( ale nie musi) grzać ''przód" kotła
    3- Dostrzegam zamysł dolnego nawrotu...(prawdopodobnie wyeliminowanie zimnego powrotu i jak największa powierzchnia grzania) ale również mam obawy o przepełnienie popielnika.
    4- nie widzę dobrze na schemacie czy tylna ściana do czyszczenia to są płomieniówki? czy cała powierzchnia? jezeli cała to jednak trzeba boki doczyścić ręcznie (moze sie myle?)
    5-Jaka jest pojęmnosć zasobnika? i czy może być większa?

    to tak na szybko...aaa podoba mi sie elektroniczna zawleczka i czujnik zamknięcia klapy zasobnika, o palniku sie nie wypowiadam bo za mało danych...

    Ps Panowie.... rbr-a i ogniwo tworzyli ci sami ludzie, wiec co się spodziewaliście ?że stworzą kocioł o budowie bomby atomowej??)) wszelkie podobieństwa tych kotłów są jedynie przypadkowe
    Siemka Piotrek. Tworzyli czy badali- co masz na myśli?

  20. #60

    Domyślnie

    Cześć Jack, żeby zbadac trzeba najpierw stworzyć wiec myslę że i jedno i drugie

Strona 3 z 108

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony