dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1

    Domyślnie Aranżacja ściany TV

    Moi drodzy, bardzo proszę o poradę dotyczącą zagospodarowania 3,37m ściany, na której docelowo zawiśnie telewizor. Całe pomieszczenie będzie utrzymane w monochromatycznym nowoczesnym stylu (czerń, szarość i biel), stąd myślałam o ceglanej (białej/czarnej?) ścianie z jakimś zabudowanym regałem na książki (po lewej stronie przy ścianie?). Chciałabym też w to wszystko wkomponować biokominek (może właśnie w regale?), ale nie potrafię spiąć tego w jedną całość. Pomożecie? Załączam rzut pomieszczenia, dwie inspiracje i aktualny wygląd ściany (z roboczymi meblami i kolorami). Będę bardzo wdzięczna za wszelkie sugestie Pozdrawiam,

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Plan.jpg
Wyświetleń:	133
Rozmiar:	67,9 KB
ID:	305883Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Ściana2.jpg
Wyświetleń:	151
Rozmiar:	84,6 KB
ID:	305884Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Szafa1.jpg
Wyświetleń:	151
Rozmiar:	44,4 KB
ID:	305885Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Ściana.jpg
Wyświetleń:	153
Rozmiar:	67,2 KB
ID:	305886Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Ściana1.jpg
Wyświetleń:	135
Rozmiar:	59,2 KB
ID:	305887

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar joliska
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    5.381

    Domyślnie

    Nie rozumiem - na tej jednej ścianie ma być i tv, i kominek, i biblioteka?

  3. #3

    Domyślnie

    Tak, tzn. po lewej stronie zaraz obok szafy miałby być regał na książki, a TV gdzieś pośrodku. Co do kominka to rozważałam opcję pod wiszącym TV, ale mam małego, nieobliczalnego psa i mogłoby to być niebezpieczne stąd nie wiem gdzie go umiejscowić.

  4. #4

    Domyślnie

    Ktoś ma jakieś pomysły? :>

  5. #5

    Domyślnie

    Ja również rozważam możliwość umieszczenia kominka i TV na jednej ścianie. Znalazłam takie propozycje. Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	01.jpg
Wyświetleń:	108
Rozmiar:	46,9 KB
ID:	307096Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	-44d68a4b78cb9267ea8f48f6e89a3b6c_1240315.jpg
Wyświetleń:	98
Rozmiar:	46,6 KB
ID:	307097Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	142649_c89ae656-0b5c-429d-8dc4-cb45a0455d20_max_550_800_dom-w-mirabelkach-salon-styl-nowoczesny.jpg
Wyświetleń:	91
Rozmiar:	58,8 KB
ID:	307098

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    akluj

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Katowice
    Kod pocztowy
    40-282
    Posty
    10

    Domyślnie

    Odkopuję temat - marzy mi się biokominek zabudowany, umieszczony pod TV - czy ktoś z Was przetestował takie rozwiązanie? Słyszałam że to ryzykowny pomysł, bo TV może ucierpieć od ciepła generowanego przez biokominek, ale słyszałam też porady, żeby biokominek wysunąć do przodu - np 50-60 cm od ściany, na której wisiał będzie TV. Przesyłam poglądowy projekt, obok konstrukcji biokominkowej (wykonanej z G-K), miałaby stanąć jeszcze jakaś szafka.
    Nie wiem czy obłożenie wnętrza kontrukcji z G-K watą izolacyjną wystarczyłoby, żeby cała ta konstrukcja się nie nagrzewała? Będę wdzięczna za rady.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	biokominek z tv.jpg
Wyświetleń:	36
Rozmiar:	70,8 KB
ID:	381939

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Amerykanie robią kominki gazowe pod TV i jakoś potrafią izolować.

  8. #8
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    akluj

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Katowice
    Kod pocztowy
    40-282
    Posty
    10

    Domyślnie

    Bardziej straszono mnie ciepłem, które wydostaje się z przodu kominka i unosząc się w górę może niby uszkodzić TV... dlatego chciałabym zasięgnąć opinii kogoś, kto taki układ przetestował na "własnej skórze".

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał akluj Zobacz post
    Bardziej straszono mnie ciepłem, które wydostaje się z przodu kominka i unosząc się w górę może niby uszkodzić TV... dlatego chciałabym zasięgnąć opinii kogoś, kto taki układ przetestował na "własnej skórze".

    większe zmartwienie to:
    1. kominek przy podłodze mało wygodny w obsłudze, trzeba na kolanach,
    2. mniej widoczny,
    3. koniecznie niepalna podłoga w większej odległości niż normalnie,
    4. wkład kominkowy nie jest płaski od góry, biokominek oczywiście inaczej
    5. aby TV wisiał to trzeba zespawać ramę i dobrze osadzić przewody (izolacja wkładu)
    6. TV nie może wystawać przed wkład, bo elektronika nie lubi temperatury, a prawdą jest że żywotność TV pewnie spadnie ale bym tego aż tak nie demonizował

    Dlatego, mało kto stosuje takie rozwiązanie. Szczególnie, że TV i tak jest do czegoś podłączony, co zazwyczaj znajduje się na szafce RTV poniżej.

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Mało kto w Polsce, co najwyżej
    Starczy wpisać w google "fireplace + tv" i setki przykladów



  11. #11
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    akluj

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Katowice
    Kod pocztowy
    40-282
    Posty
    10

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzey_ Zobacz post
    większe zmartwienie to:
    1. kominek przy podłodze mało wygodny w obsłudze, trzeba na kolanach,
    2. mniej widoczny,
    3. koniecznie niepalna podłoga w większej odległości niż normalnie,
    4. wkład kominkowy nie jest płaski od góry, biokominek oczywiście inaczej
    5. aby TV wisiał to trzeba zespawać ramę i dobrze osadzić przewody (izolacja wkładu)
    6. TV nie może wystawać przed wkład, bo elektronika nie lubi temperatury, a prawdą jest że żywotność TV pewnie spadnie ale bym tego aż tak nie demonizował

    Dlatego, mało kto stosuje takie rozwiązanie. Szczególnie, że TV i tak jest do czegoś podłączony, co zazwyczaj znajduje się na szafce RTV poniżej.
    Hmm, dzięki za celne uwagi, ale to chyba nie wyklucza mojego pomysłu:
    ad. 1 do przeżycia
    ad. 2 j.w.
    ad. 3 tu jest chyba największy problem, bo planuję deskę litą, która na pewno nie jest niepalna
    ad. 4 chodzi mi własnie o biokominek
    ad. 5 Planuję zastosować gotowy uchwyt do TV, a przewody czym izolować? Wyobrażałam to sobie tak, że albo przewody od TV będą w ścianie (w "rynience" zamontowanej podtynkowo), albo sam TV też będzie wisiał na w miarę wąskiej kolumnie z G-K, w której można zastosować izolację- pytanie jaką?
    ad. 6 dlatego pisałam o wysunięciu biokominka na ok 50-60 cm przed TV.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony