dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Płyta fundamentowa na działce ze spadkiem - kilka pytań

    Mam działkę ze spadkiem, poziom wód gruntowych czasami dochodzi do 0,5m poniżej poziomu terenu. Około metr jest piachu a później glina.
    Z tego co zdążyłem się dowiedzieć to dobrym dla mnie rozwiązaniem będzie płyta fundamentowa. Mam w związku z tym kilka pytań:

    1. Czy ciężko jest znaleźć firmę, która dobrze zrobi płytę fundamentową? (Szczecin) Oprócz obejrzenia wcześniej wykonanych prac jeszcze o coś pytać?
    2. Humus ściągam powiedzmy te 30cm a czym wyrównuje spadki? Zasypuje piaskiem?
    3. Płytę się jakoś kotwiczy do ziemi? Czy ona po glinie nie zjedzie skoro jest to na spadku terenu?
    4. Ile może kosztować taka płyta z 20-30cm ocieplenia XPS o powierzchni 125m2 w kształcie prostokąta?
    5. Mam zamiar ogrzewać dom podłogówką, czy instalacje tą zatapiam już w płycie a po wylaniu płyty kładę od razu na to panele? Już nie robi się wylewek?
    6. Ile w ramach adaptacji projektu może kosztować przeprojektowanie fundamentu na płytę biorąc pod uwagę warunki na działce?

    Może jeszcze o czymś powinienem wiedzieć? Z góry dzięki za rady.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.172
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Łatwiej wykonać płytę niż porządne tradycyjne fundamenty w pełnym szalunku (a nie w formie betonu wylewanego w wykopany dołek).

    Jaki masz tam spadek?

  3. #3

    Domyślnie

    Można jakoś w miarę dokładnie samemu ten spadek obliczyć?

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    shield22

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Kod pocztowy
    73-102
    Posty
    42

    Domyślnie

    Ściągnąć humus , wyrównać spadek odpowiednim piaskiem co najmniej 1 metr po za zarys płyty, odpowiednio zagęścić i można budować

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.172
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    spadki w zasadzie są naniesione na mapki geodezyjne w formie punktów wysokościowych i poziomic

  6. #6

    Domyślnie

    Taniej będzie samemu z duża dozą precyzji i nadzoru znanych fachowców z wynajęciem odpowiedniego sprzętu do zawibrowania i zacierki wylanego betonu. A jak wykonawca to w umowie zawrzeć odchyłki powierzchni płyty z kontrolą i odbiorem położonych w płycie rurek ogrzewania - szczelność

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony