dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Michauak

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Pisz
    Kod pocztowy
    12-200
    Posty
    6

    Domyślnie Pleśń przy Oknie!

    Witam! Rok temu zauważyłem pleśń/grzyb który wychodzi mi przy Oknie, więc zacząłem szukać porad na Forach, i na jednym z Nich ktoś polecił mi w koło dać styropian, zrobiłem jak Napisali i w Tym roku znowu wyszedł w Tym samym miejscu.. Może ktoś coś doradzić?

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Adam1982

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    163

    Domyślnie

    Dobry środek pleśniobójczy, np PUFAS, i wietrzenie pomieszczeń / rozszczelnianie okien

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	KA2797.jpg
Wyświetleń:	341
Rozmiar:	20,0 KB
ID:	307445

  3. #3

    Domyślnie

    Niestety, jak pleśń już raz weszła to ciężko sobie z nią poradzić. Możesz wycierać i spróbować na przykład jakimś dobrym preparatem. Wyczyść pleśń, postaraj się też zapewnić odpowiednie wietrzenie: rano, w ciągu dnia i wieczorem. Jak się pojawi woda w oknie, od razu wycieraj.
    ciekawy świata

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Michauak Zobacz post
    Witam! Rok temu zauważyłem pleśń/grzyb który wychodzi mi przy Oknie, więc zacząłem szukać porad na Forach, i na jednym z Nich ktoś polecił mi w koło dać styropian, zrobiłem jak Napisali i w Tym roku znowu wyszedł w Tym samym miejscu.. Może ktoś coś doradzić?
    Przyczyn wiele być może . W handlu można dostać pochłaniacz wilgoci postawić na oknie. Jak sucho w pokoju to wkład starczy na długo. Jak krótko to najprawdopodobniej wentylacja, a raczej jej brak zimą. Dorywczo jak w postach powyżej. Jak grzyb wszedł głębiej w ścianę to trzeba go osunąć z tynkiem.

    A nawiasem pisząc z drugiej strony okna nie ma jakiejś plam na ścianie w oknie?

  5. #5
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Michauak

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Pisz
    Kod pocztowy
    12-200
    Posty
    6

    Domyślnie

    A nawiasem pisząc z drugiej strony okna nie ma jakiejś plam na ścianie w oknie? - Za oknem nie ma nic, Chciałbym dodać że co roku mam to samo, mieszkam na poddaszu i w różnych miejscach mam Grzyba ew. Pleśn.. Bo weszło w płytę gipsową.
    Ostatnio edytowane przez Michauak ; 09-03-2015 o 12:53

  6. #6

    Domyślnie

    Generalnie trzeba grzyba wycierać i smarować płynami. Jeśli problem się pojawia – pomyśl o jakieś lepsze wentylacji. Jednak mieszkanie w pomieszczeniu z grzybem na dłuższą metę nie jest ok.
    ciekawy świata

  7. #7
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Michauak

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Pisz
    Kod pocztowy
    12-200
    Posty
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał darekmroczek Zobacz post
    Generalnie trzeba grzyba wycierać i smarować płynami. Jeśli problem się pojawia – pomyśl o jakieś lepsze wentylacji. Jednak mieszkanie w pomieszczeniu z grzybem na dłuższą metę nie jest ok.
    Mam płyny, ale problem tak jakby nie znikał.. Okres zimowy - Wtedy się pojawia.. Wentylacja jest, zawsze rano okno Otwieram, czasam i w południe..

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał Michauak Zobacz post
    Wentylacja jest...
    Najwyraźniej za słaba. Opisz twoją wentylację (po za tym otwieraniem okien)

  9. #9
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Michauak

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Pisz
    Kod pocztowy
    12-200
    Posty
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    Najwyraźniej za słaba. Opisz twoją wentylację (po za tym otwieraniem okien)
    Moja wentylacja to Otwieranie okien, robiąc tzw. przeciąg.

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał Michauak Zobacz post
    Moja wentylacja to Otwieranie okien, robiąc tzw. przeciąg.
    I żadnych kanałów wentylacyjnych?

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Wentylacja raz, dwa osadzenie okna czy poprawne, przeważnie pleśń występuje na zimnych elementach .. a zimnych z powodu
    bardzo szybkiego oddawania ciepła na zewnątrz. Wespół z sporą wilgotnością = grzyb.
    Aby czasem pozbyć się grzyba, potrzeba by było mieć w domu ile ? 20% wigotności ...zostaje podnoszenie izolacji.
    Nikt nie chce żyć na Saharze

  12. #12
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Michauak

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Pisz
    Kod pocztowy
    12-200
    Posty
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał מרכבה Zobacz post
    Wentylacja raz, dwa osadzenie okna czy poprawne, przeważnie pleśń występuje na zimnych elementach .. a zimnych z powodu
    bardzo szybkiego oddawania ciepła na zewnątrz. Wespół z sporą wilgotnością = grzyb.
    Aby czasem pozbyć się grzyba, potrzeba by było mieć w domu ile ? 20% wigotności ...zostaje podnoszenie izolacji.
    Nikt nie chce żyć na Saharze
    Akurat grzyb/pleśń jest na Płycie Gipsowej, i nie mam pomysłu co zrobić, mogę pokazać w którym miejscu jest Grzyb.

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał Michauak Zobacz post
    Akurat grzyb/pleśń jest na Płycie Gipsowej, i nie mam pomysłu co zrobić, mogę pokazać w którym miejscu jest Grzyb.
    Najpierw koniecznie musisz pozbyć się tego grzyba, na rynku jest mnóstwo takich preparatów, im bardziej śmierdzący tym skuteczniejszy, nam też pomogły porady z tej stronki http://www.sniezka.pl/porady-technic...-krok-po-kroku, było z tym sporo roboty, ale po grzybie ani śladu, musieliśmy się tego pozbyć bo ja jestem alergiczką i źle się czułam, teraz jest ok, ale zmieniliśmy też okna na takie z wentylacją. Nam tak doradził facet w sklepie, powiedział, że albo pozbędziemy się tego problemu raz a dobrze, albo będziemy co jakiś czas kupować preparaty i szorować ściany.

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    https://www.google.pl/search?q=prepa..._AUoAQ&dpr=0.9
    preparatów dostatek .. problem będzie nawracał, z prostego powodu..
    zimna powierzchnia + para wodna = grzyb.. para wodna= bez barwny gaz. http://www.odbiory.pl/index.php/pora...s-molliera-i-x parametry kiedy będzie kondensacja nie biorą się z powietrza.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Mostek na skraju.jpg
Wyświetleń:	180
Rozmiar:	93,6 KB
ID:	308270 wystarczy popatrzeć na izotermy, akurat wykonywałem analizę osadzenia okna w murze i jaki ma to wpływ.
    Jak widać temp nie jest wysoka i w okolicach 40% przy +20= zaczątek grzyba.
    Im cieplej tym te 40% mają więcej pary wodnej wyrażonej w gramach
    przy +25 40% to tak jak ponad 60% przy +20 .. obrazowo tak wygląda problem ..
    Przy 20% i +20 st wyhodowanie grzybków to jest sztuka .. za sucho .. temp powierzchni musiała by mieć +3 st ..aby to nastąpiło.

    Przyczyną oczywistą jest błąd w sposobie osadzenia okna + np brak izolacji, złe ustawienie okna, brak węgarka ..
    słowem pogarda dla fizyki budowli .. Takie problemy nie powinny mieć miejsca w budynkach po modernizacjach np.
    To świadczy tylko o braku elementarnej wiedzy, szczególnie bolesne jeśli dany osobnik zarzuca komuś jechanie na teorii ..
    a sam jedzie na bajkach/wymysłach ..

  15. #15
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Michauak

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Pisz
    Kod pocztowy
    12-200
    Posty
    6

    Domyślnie

    Po prostu remontowali dach, i w niektórych miejscach wyszedł grzyb, zgłoszone było ale dali marne 800zł a Problem pozostał.. Ale Spróbuje zrobić tak jak podane jest w komentarzu wyżej.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony