dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    darektychy

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    Tychy
    Kod pocztowy
    43-100
    Posty
    3

    Domyślnie Ocieplenie dachu od wewnątrz,prosze o weryfikacje

    Witam,mam zamiar ocieplić dach w domku letniskowym szkieletowym,tylko mam problem jak zrobić szczeline wentylacyjną między deskowaniem a materiałem izolacyjnym którym będą płyty PIR 5cm..Chce dac w szczycie dachu wywiewnik,a w krokwiach nawiercic niewielkie otwory żeby przez nie przepływało powietrze pomiędzy deskowaniem a płytami.z tym ociepleniem to bardziej mi chodzi o to żeby w lato nie było za ciepło,bo w zimie domek stoi pusty.Dodaje zdjęcie żeby można było zobaczyć o co mi chodzi.Prosze o opinie czy tak to można zrobić lub ewentualne porady.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ocieplenie plan.jpg
Wyświetleń:	54
Rozmiar:	94,8 KB
ID:	307544

  2. #2
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    stabilo

    Zarejestrowany
    Feb 2015
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-543
    Posty
    10

    Domyślnie

    wewntąrz wełna, na zewnątrz styropian. Zawsze dobrej jakości

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    mati0201

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Toruń
    Posty
    109

    Domyślnie

    można nabić dystanse np łaty lub kawałki styropianu przykleić do desek cieniutkie paski po jednym przy krokwi . co odciągnie izolację od połaci dachowej i umożliwi wentylację jej .

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    DSQ

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Chorzów / 2017 Tychy
    Kod pocztowy
    41-500
    Posty
    159

    Domyślnie

    Z tymi dziurkami, to trochę nie bardzo. Właściwie to są płatwie a nie krokwie. Otwory osłabią ich przekrój na nośność i przede wszystkim na ugięcie, z czym należy uważać. W zasadzie bez sprawdzenia tego przez konstruktora nie wolno tego dziurawić a szczególnie nie w środku rozpiętości. Jeżeli otwory będą mikroskopijne, to raczej nic się nie stanie, ale też żeby coś tam przewiewało musiałyby być o znaczącej średnicy i to gęsto.
    Tak naprawdę to należało tę szczelinę wykonać przed nabiciem deskowania jakąś kontrłatą ułożoną ażurowo (z przerwami).

  5. #5
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    darektychy

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    Tychy
    Kod pocztowy
    43-100
    Posty
    3

    Domyślnie

    no to już niewiem co zrobić,niemam innego pomysłu jak zrobić wentylacje za tym ociepleniem

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jan P.

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Brwinów Milanówek 506391113
    Posty
    2.475

    Domyślnie

    Nawierć otwory pod deskami np. 20mm co 50 cm. Żeby wzmocnić krokiew przykręć deskę węższą o te 20 mm. Wylot lepiej w kalenicy. Jan
    Po mnie nie ma poprawek

  7. #7
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    DSQ

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Chorzów / 2017 Tychy
    Kod pocztowy
    41-500
    Posty
    159

    Domyślnie

    To jest jakiś pomysł, ale żeby to faktycznie pracowało, to należy albo użyć długich desek, najlepiej po obu stronach belek, które lecą ciągle na całej ich długości(i są podparte na podporach również albo, jeżeli dajemy krótsze nakładki z desek tylko w środkowej strefie np. o długości równej połowie całej belki, umieszczone symetrycznie w środku rozpiętości, to koniecznie skręcone lub zbite dość gęsto, bo te łączniki pod obciążeniem będą poddane ścinaniu. Jak byśmy dali tylko parę gwoździ na krzyż, to wzmocnienie będzie pozorne.

  8. #8
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    darektychy

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    Tychy
    Kod pocztowy
    43-100
    Posty
    3

    Domyślnie

    Ok,dziękuje za podpowiedzi,zrobie te otwory,i wzmocnie krokwie deskami na całej jej długości.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony