dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    lukjan

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-215
    Posty
    7

    Domyślnie Pozwolenie a konserwator zabytków

    Witam wszystkich, jako to że mój pierwszy pościk na forum chciałbym się przedstawić. Mam na imię Łukasz, mieszkam w Lublinie, przymierzam się do budowy domku Zofia Neo i to o mnie tyle

    Mam problem dotyczący pozwolenia na budowę. Chodzi o to że pozwolenie już mam jednak zawarta jest w nim treść " ponadto informuję że działka o nr. ewid. xxx/xxx położona jest w obrębie terenów oznaczonych symbolem 011 MR (zabudowa zagrodowa z wydzieleniem pojedynczych działek zabudowy jednorodzinnej ) i zgodnie z par. 10 ust.4 Miejscowego Zagospodarowania Przestrzennego radą gminy ble ble ble... ustalono że ze względu na jej położenie w strefie obserwacji archeologicznej obowiązuje przy podejmowaniu działalności inwestycyjnej oraz zmianie sposobu użytkowania terenu uzyskanie warunków konserwatorskich od właściwego konserwatora zabytków"

    Co mam z takim fantem zrobić?

    Dodam jeszcze że ulicy na której będę budował stoi około 8(nowych) budynków i żaden z właścicieli nie musiał cackać się z jakimiś konserwatorami, przyczyną tego były zaniedbania pewnej pani ze Starostwa która nie dopatrzyła się u nich w ewidencji gruntów jakiego rodzaju jest ta ziemia a dla na była jakaś wredna i szukała i szukała aż w końcu znalazła na nas haczyk

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    rübezahl

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Karpacz
    Kod pocztowy
    58-540
    Posty
    756

    Domyślnie

    Należy wystąpic do właściwego oddziału konserwatora zabytków celem uzgodnienia dokumentacji projektowej. Podejdż do nich i spytaj się w jakiej formie będą tego wymagali.
    Swoją drogą ciekawe, że wydano pozwolenie na budowę, bez decyzji lub opini konserwatora zabytków
    Dom ok.340m2 (grzane ok. 200), ocieplenie średnie/dobre. Ogrzewanie ekogroszkiem - SKAM 17kW + SPP v2 we współpracy z kominkiem z płaszczem wodnym Lechma 24kW. Grzanie głównie grzejnikowe
    http://ekotlownia.pl/sterownik-5/238

  3. #3
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    lukjan

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-215
    Posty
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał rübezahl Zobacz post
    Należy wystąpic do właściwego oddziału konserwatora zabytków celem uzgodnienia dokumentacji projektowej. Podejdż do nich i spytaj się w jakiej formie będą tego wymagali.
    Swoją drogą ciekawe, że wydano pozwolenie na budowę, bez decyzji lub opini konserwatora zabytków
    Pani w Starostwie nie dopełniła swoich obowiązków tzn. przed wydaniem decyzji nie sprawdziła co to za grunty są, pytanie teraz czy ci którzy mają pobudowane domy mogą liczyć na jakieś konsekwencje bo puki co się wręcz nabijają z nas że byle dołek to będziemy z konserwatorem kopać
    Ostatnio edytowane przez lukjan ; 08-03-2015 o 19:41

  4. #4
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    rübezahl

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Karpacz
    Kod pocztowy
    58-540
    Posty
    756

    Domyślnie

    Na każde działanie typu budowa domu, i każde następne o które wystąpicie w przyszłości dostaniecie stosowną decyzję. Będzie w niej wymóg zgłoszenia terminu rozpoczęcia budowy, z wytycznymi co jak macie się zachowac jakbyście na "coś" trafili.
    Dom ok.340m2 (grzane ok. 200), ocieplenie średnie/dobre. Ogrzewanie ekogroszkiem - SKAM 17kW + SPP v2 we współpracy z kominkiem z płaszczem wodnym Lechma 24kW. Grzanie głównie grzejnikowe
    http://ekotlownia.pl/sterownik-5/238

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał lukjan Zobacz post
    Pani w Starostwie nie dopełniła swoich obowiązków tzn. przed wydaniem decyzji nie sprawdziła co to za grunty są, pytanie teraz czy ci którzy mają pobudowane domy mogą liczyć na jakieś konsekwencje bo puki co się wręcz nabijają z nas że byle dołek to będziemy z konserwatorem kopać
    Jeżeli w pozwoleniu nie było mowy o konserwatorze, to żadnych konsekwencji być dla nich nie powinno.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony