dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 24 z 24
  1. #21
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    SKUT13

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    216

    Domyślnie

    Cytat Napisał jajmar Zobacz post
    Ja zastanawiam się po co ludzie kupują projekty. Płaca za to , potem dają to adaptacji za którą tez płacą i jak uzyskają PB nagłe olśnienie
    .
    Błąd -ludzie w większości kupują książkę(dość drogą) oraz pieczątkę i opis adaptacja...
    Najgorsze jest to , że wielu kolegów projektantów nawet nie spojrzy na rysunek poza tabelką .
    Czasami zdarzy się świadomy inwestor, który rozumie, że na czym jak na czym ale na projekcie nie warto oszczędzać, w większości jednak można usłyszeć, że ktoś inny zrobi pełnobranżową adaptację za 1000 czy 1500zł. Życzę powodzenia konstruktorowi który będzie w stanie przeanalizować projekt za 300zł, nanieść zmiany , utrzymać biuro, legalne oprogramowanie itp.
    Konstruktor, to brzmi dumnie

  2. #22
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    usłyszeć, że ktoś inny zrobi pełnobranżową adaptację za 1000 czy 1500zł. Życzę powodzenia konstruktorowi który będzie w stanie przeanalizować projekt za 300zł, nanieść zmiany , utrzymać biuro, legalne oprogramowanie itp.
    dużo leśnych jest, co mają full uprawnienia z PRL'u.

    a zastanawiam się po co ludzie kupują projekty. Płaca za to , potem dają to adaptacji za którą tez płacą i jak uzyskają PB nagłe olśnienie
    -ławy zrobić na -30 -50 od terenu
    -stropy pozamieniać jest monolit wsadzić terive i na odwrót
    -schody wywalić jak są betonowe jak ich nie ma to zrobić
    -w dachu też pogrzebać bo kto to widział takie krokwie ciężkie
    Jaki w tym wszystkim jest sens? Ostatnio mnie to mocno zastanawia.
    przeważnie jest to uciążliwa książka do której prawie się nie zagląda. Moi rodzice w końcu lat 80 ..
    budowali dom, projekt piękny ładny cudny, ale ważniejsi byli lokalni znojcy, co
    mówię do taty czasem, że nigdy nie powinien oddać się we władanie lokalnych znojców !
    pierwszą karę dostał kiedy musiał skuć płytę .. nad pokojem bo siadła, mówię bardzo dobrze Ci tak .. bo Cię w zrobili pijackie obszczy mury, najważniejsze było zdobyć za free flaszkę ! a nie pomóc. Taka to była pomoc przy zbrojeniu płyty znojców.
    Dwie kolejne to już dzieło w qwf rodziców ... a mówię mieliście cudny projekt gdzie było pokazane co do pręta co i jak .. że nie potrzeba było obszczymurów!
    Schematy jak zbroić podciągi itp, to samo z C.O pierwsza ekipa narobiła takiego burdlu
    w instalacji, potrzeba było poprawek .. kolejna kasa.
    Znojcy do tego stopnia wredni bywali, że namawiali np na wnęki pod grzejniki !
    Jedyne pozytywne rozwiązanie ? to pustka powietrzna na 1,5-2cm to tato wiedział że
    za szeroka= konwekcja i nici z pustki. Na dachu też znojcy pokazali co potrafią ..
    ale tu dostali kopa .. i w zimie karne krycie blachodachówką przy mrozie..
    Doskonale znam traktowanie projektu .. przez ludzi którzy zupełnie nie mają pojęcia w czym rzecz.

    Ale największą zakałą jest leśny lud ! przy wymianie pokrycia dachowego, przyjechał
    jeden znojec, akurat byłem przy tych negocjacjach .. na szczęście byłem już po 3 roku .to ciut jaśniej spraw widziałem, szczególnie izolacji termicznej.
    To gościu mi leci tekstem .. że nie będziemy się doktoryzować 10cm starczy itp ..
    a chodziło mi o izolację skosów .. zdjęcie w mojej galerii. myślę idź bucu..
    Jakieś peany jakie to budowy nie robią .. jacy to kierownicy budowy nie surowi .. itp na co mnie to słuchać ?
    Ostatnio edytowane przez מרכבה ; 11-03-2015 o 22:12

  3. #23
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.218

    Domyślnie

    Dla ludzi projekt to zło konieczne to wiem od dawna, ale po co wyszukują ten jeden jedyny a potem realizują wizję "murarza" tego pojąc nie mogę.

    ~dwa lata temu pakowałem się na wakacje, idę z walizką do auta a tu znajomy z jakąś panią się przyplątał. Znajomy leśny budowlaniec z papierami, ta Pani to inwestorka. Przyszli bo bez PB wybudowali już fundament na 13x5 ława i na części ściana, to był piątek inwestor chciał na poniedziałek komplet papierów do PB, tydzień później miało być PB. Zapytałem leśnego czy wie co mu grozi za budowanie bez PB - nie wiedział.

    A o mieszance betonowej i ekipie, w grudniu 2013 lałem u siebie strop zamówiłem beton z dodatkiem na mrozy, jak operator pompy podał pierwszy beton majster krzyczał "co to "ku....wa" jest dolej wody bo się tu "zaje......my", wyszedłem z za winkla i spokojnie poinformowałem operatora i kierowce gruszki że jak wleją kroplę wody to pojadą z tym na bazę. Miny wszystkich bezcenne. Strop nakryty w pierwszej dobie temp. do -3 w drugiej do -6 odparzyło mi mleczko na pow. 0,8-0,8 grubość 1-2mm. Gdybym nie zareagował pewnie kuł bym strop. I to nie byli ludzie spod budki z piwem !!!

  4. #24
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Jajmar bardzo dobrze się czyta Kogoś, Kto myśli podobnie, miodzik na me oczy. Momentami czułem się outsiderem, że czegoś śmiem wymagać,
    oraz wychodzę przed szeregi.
    I to nie byli ludzie spod budki z piwem !!!

    Koncentruje się mocno na asertywności, ten pierwiastek dobroci może mi bokiem wyjść

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony