dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 21
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 407
  1. #61
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Dawaj wódżitsu

    http://www.youtube.com/watch?v=Ht0_zPCPmis#t=3m2s
    powinno sie otworzyc na 3:02
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  2. #62
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Fighter juz nie moge doczekac sie zlotu, zwłaszca Twojego wystepu- mam nadzieje, że pierwsze przymiarki masz juz za sobą
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  3. #63
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    baaardzo smieszne. na razie poruszam sie wsrod cosplayowcow.
    jaki wystep? cos mnie ominelo, za duzo rudej i nie pamietam? tam w dealu bylo tylko ze mam sie ubrac jak kretyn
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  4. #64
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Po rudej to bedzie bez znaczenia, wszelki stres pojdzie w siną dal
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  5. #65
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomaszs131 Zobacz post
    Po rudej to bedzie bez znaczenia, wszelki stres pojdzie w siną dal
    no to damy rade
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  6. #66
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Nie martw sie ruda bedzie ze mna jak sie spotkamy
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  7. #67
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Fighter dzisiaj o 15.05 na BBC Brit bedzie pierwszy odcinek 10 sezonu Top gear-a (2007rok)
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  8. #68
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomaszs131 Zobacz post
    Fighter dzisiaj o 15.05 na BBC Brit bedzie pierwszy odcinek 10 sezonu Top gear-a (2007rok)
    tos mnie pocieszyl
    wrocilem z firmy wlasnie....
    fajny pewnie byl...
    so sick.
    w przyszly week ustawie nagrywanie
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  9. #69
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.359

    Domyślnie

    Widzę samych fanów bmw...
    A może są na forum zwolennicy japońskiej motoryzacji?

  10. #70
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Cytat Napisał kemot_p Zobacz post
    Widzę samych fanów bmw...
    A może są na forum zwolennicy japońskiej motoryzacji?
    Zastanawiam się nad CRV-ką. Może żona wreście zrobi prawko.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  11. #71
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.359

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomaszs131 Zobacz post
    Zastanawiam się nad CRV-ką. Może żona wreście zrobi prawko.
    Ja mam i polecam.
    Ale szukam chętnych do dyskusji na temat: japończyk-diesel-dpf. Najlepiej z doświadczeniem z tą konfiguracją.

  12. #72
    Pepeg z Gumy
    Guest
    Pepeg z Gumy

    Domyślnie

    Cytat Napisał kemot_p Zobacz post
    Ja mam i polecam.
    Ale szukam chętnych do dyskusji na temat: japończyk-diesel-dpf. Najlepiej z doświadczeniem z tą konfiguracją.
    Wyleczyłem się całkowicie z wielkiej miłości do hondy właśnie po dieslu w crv III. Może na głębokiej wsi ten samochód jest trochę i fajny, bo ropniaki są w niej całkiem niezłe ale wbrew pozorom wyglądu oraz automatycznego (niestety) 4x4 samochód nadaje się ale tylko w bardzo lekujchny teren. Szosowiec do spokojnego przemieszczenia od biedy może być. Reszta nie ma nic wspólnego z terenówką ani ze starymi dobrymi hondami benzynowymi.
    Ech rozmarzyłem się, bo zaczynałem swoją moto przygodę w 89r od mojego pierwszego auta - aerodecka - super wygodny i energiczny, potem były crx del sol-wariat, accord V- żwawy muł ale pracowity i najfajniejsza chyba preluda 4WS ze skrętnymi osiami - bajka.

    Po cr-III przeszło mi całkowicie. Spasowanie elementów -uuuu!, typowe bolączki z blachą( może trochę lepiej niż w mazdach ale i tak szału nie ma), rdzewiejący na potęgę wydech, mnóstwo małych i upierdliwych chociaż drobnych usterek w tym jedna niemała finansowo dpf ( IMO lepiej usunąć niż się stresować, bo olej na przytkanym rzednie wyjątkowo szybko a wyłączenie np automatu wcale nie jest proste ). Spalanie 6,7 włożyć należny między bajki. 2 razy serwis pomagał mi zjechać sponad 11 litrów, za drugim razem udało się osiągnąć 9 - oficjalnie w papierach 6,7.Wymiana, realna była niestety tylko na gwarancji i podobno z tego powodu kilkanaście egzemplarzy firma wymieniła w samej tylko Polsce.
    Komfort oraz ergonomia dużo pozostawiają do życzenia. Mnie raziło np.skrzypienie plastików, vanowskie umieszczenie biegów - w sumie nie wiem po co, no i to archaiczne wnętrze modeli na Europę.
    Te 140KM to przy niewielkiej masie i niby sporym przy tym momencie, choćby tylko w trójkę, plus nawet niewielki bagaż, to sprawiało wrażenie jakby zawsze mało.
    Wydawało mi się kiedyś, i za to dałbym się pokroić, że Hondy to najlepsze i najpiękniejsze samochody aż przesiadłem się kiedyś do allroada A6 i potem bawarskiej X3 żeby zrozumieć ,że to pierwsze zauroczenie nigdy chyba nie jest obiektywne.
    Obecnie szukam a6 w benzynie, najlepiej 2,8 (ew 2,4 choć to już staruszek - akurat to nieważne), lub 3,2 - i chyba... żadnej hondy więcej, choćby i poprawionej, podobno tylko wizualnie crvV .

  13. #73
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Słyszałem, że dobrze kupić benzyniaka i zagazować? Niestety nikt nie wspomniał o rdzewiejącym wydechu. Pepeg możesz powiedzieć jaki to był rocznik Twojej CRV-ki?
    A co myślicie o RAV4?
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  14. #74
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.359

    Domyślnie

    Powiem, jak to wygląda z mojej perspektywy.
    Gdy kupowalismy samochód i postanowiliśmy z żoną, że to będzie suv przekopalem setki stron i wiele pozytywnych opinii znalazłem zarówno o cvr jak i rav4 (w tej klasie warty rozważenia jest jeszcze tiguan - ale on jest mniejszy - jak masz dzieci to nie polecam). Pokusilbym się o stwierdzenie, że są to modele bliźniacze pod względem jakości wykonania, przeznaczenia itp. Jeśli chodzi o spalanie, przy pelnym baku (58 litrów) robię jakieś 700 km. Pewnie jakiś ekonomiczny kompakt spali mniej. Co do napędu 4x4 - samochodu używam głównie w mieście i na trasie. Po lasach czy innych bezdrożach nie jeżdżę, więc nie jestem w stannie ocenić napędu. Zresztą crv to suv a nie terenówka, więc dziwne gdyby miał zawieszenie na ramie i konfigurowalny napęd. Naszej crv-ce w kwietniu stuknie 9 lat. 230 tyś. przebiegu i jak narazie (odpukac) oprocz sprzęgła nie miała większych napraw. Rdzy też raczej nie widzę, a w kwietniu na przeglądzie dokładnie oglądałem na podnośniku. Samochód już nie młody, powoli badam rynek szukając następcy i powiem Ci, że gdyby to było dzisiaj zamienilbym III na IV. Tylko właśnie z powodu DPF-a i problemów, które sprawia on w japończykach teraz będzie benzyna. Aha, jeszcze jedno 140KM na takie gabaryty auta to rzeczywiscie trochę za mało.

  15. #75
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał kemot_p Zobacz post
    ...Co do napędu 4x4 - samochodu używam głównie w mieście i na trasie. Po lasach czy innych bezdrożach nie jeżdżę...
    To po cholerę ci SUV i napęd na 4 koła? Drogie to i niepraktyczne. Jak już potrzebujesz dużo miejsca to albo zwykłe kombi albo coś w rodzaju sharana czy forda s-max.
    Co do silników to turboładowana benzyna jest strzałem w dziesiątkę. (jeżeli chodzi o nowe auto). Niedużo pali, osiągi więcej niż przyzwoite, no i cena niższa niż TDI czy podobne. O używanych nie będę się wypowiadał ale nowe tylko TSI.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  16. #76
    Pepeg z Gumy
    Guest
    Pepeg z Gumy

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomaszs131 Zobacz post
    Słyszałem, że dobrze kupić benzyniaka i zagazować? Niestety nikt nie wspomniał o rdzewiejącym wydechu. Pepeg możesz powiedzieć jaki to był rocznik Twojej CRV-ki?
    A co myślicie o RAV4?
    2009 z pdf ( podobno jeszcze nie wszystkie modele miały już montowany ten filtr (?) )
    Nie znam dobrze RAV-ki -miał mój brat ( RAV III) a chwalił sobie, szczególnie silnik i mechanikę za to klął na elektronikę, kretyńskie opony runflata z którymi kłopoty miały nawet serwisy i oponiarze. Może to wina okresu przejściowego ?
    Japończycy ze starszych modeli segmentu suv-ów, zwłaszcza honda, mazda i toyota generalnie puszczali na Europę bieda egzemplarze. Wyposażenie nie dość ,że siermiężne wizualnie, to odbiegało od europejskiej reszty czy samych amerykańskich odpowiedników tych marek . Nawet gdybyś chciał, to nie uświadczysz w zamówieniu salonowym, takiej pierdoły jak GPS.

    Masz rację kemot, crv to suv a nie terenówka i nikt rozsądny nie wysiliłby się żeby puścić to w offroad. To jeździdło jest budowane przecież na płycie civiki.
    Jednak pierwsze crv z generacji I i II miały całkiem fajne nastawy zawieszenia i ambicje aby nawet w lekkim błocie dać radę. Dal mnie przy wyborze to był jakiś argument - jednak w przypadku III kompletnie nietrafiony. Na szczęście ze zbyciem crv nie ma kłopotu.
    Co do DPF-u, jak nie robisz przeglądów za granicą a jeździsz po mieście, to wywal to ścierwo. Z eleganckim zaczipowaniem usługa kosztuje gdzieś kolo 250pln i spokój.
    Diesel do miasta ? Hmmm też bym brał benzynę.

    PS 4x4 przydaje się i w mieście perm. Zwłaszcza automatyczne i zimą

  17. #77
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.359

    Domyślnie

    Cytat Napisał perm Zobacz post
    To po cholerę ci SUV i napęd na 4 koła? Drogie to i niepraktyczne. Jak już potrzebujesz dużo miejsca to albo zwykłe kombi albo coś w rodzaju sharana czy forda s-max.
    Akurat kupując auto rozważaliśmy suv czy van, myśląc dokładnie o s-maxie lub crv. Wybór padł na suva i nie żałujemy, chociaż cenowo był sporo droższy. Ale to inna kategoria samochodu przecież. Co do terenu, suv to taka miejska terenówka nie służy do pokonywania rzek i bagien, zresztą nie róbmy OT, każdy jeździ tym co mu się podoba i na co go stać.
    Rozumiem, że jesteś kolejns osobą, która odradza diesela?

  18. #78
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.359

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pepeg z Gumy Zobacz post
    Co do DPF-u, jak nie robisz przeglądów za granicą a jeździsz po mieście, to wywal to ścierwo. Z eleganckim zaczipowaniem usługa kosztuje gdzieś kolo 250pln i spokój.
    Diesel do miasta ? Hmmm też bym brał benzynę.

    PS 4x4 przydaje się i w mieście perm. Zwłaszcza automatyczne i zimą
    W moim "polskim" modelu z 2008 jeszcze dpf-a nie ma (ale już np. modele sprzedawane w Niemczech w 2007 miały). Pytam na przyszłość, czy warto się w to bawić.
    P.S. Tata ma tiguana dsg z dpf-em i tam jeszcze nigdy nie miał problemów z filtrem, a na codzień robi kilkanaście km. Podobno problem jest w japoncach...

  19. #79
    Pepeg z Gumy
    Guest
    Pepeg z Gumy

    Domyślnie

    Cytat Napisał kemot_p Zobacz post
    W moim "polskim" modelu z 2008 jeszcze dpf-a nie ma (ale już np. modele sprzedawane w Niemczech w 2007 miały). Pytam na przyszłość, czy warto się w to bawić.
    P.S. Tata ma tiguana dsg z dpf-em i tam jeszcze nigdy nie miał problemów z filtrem, a na codzień robi kilkanaście km. Podobno problem jest w japoncach...
    Nie słyszałem ,żeby zatykające się dpf-y były specjalnością japończyków . Generalnie diesle nie lubią krótkich tras i niedogrzanych odpowiednio silników.
    IMO, jeśli dużo jeździsz nie powinno być kłopotów z przepalaniem sadzy bez różnicy czy to japończyk czy niemiec. Do miasta gdzie pokonujesz niewielkie odległości i dosyć często wyłączasz motor, chyba bez względu na pochodzenie samochodu diesle wydają się raczej mało przydatne. Niewiele oszczędzasz a serwis dużo droższy w porównaniu z benzyną no i tak pochłonie te drobne oszczędności na niewielkiej przecież różnicy paliwa.
    Ja uciekam od diesla, bo ostatnio dużo mniej jeżdżę ( krótsze trasy) a dpf montowane są już standardowo. Nawet te wakacyjne, długie wyjazdy na benzynie nie są w stanie dać poczuć na budżecie. Często jeżdżę służbowym ML-em 320 i czasem nawet kilka dni po niewielkim mieście w niespecjalnych przecież korkach a już woła dopalania. Kłopot niewielki,lekko w palnik i krótka przejażdżka po esce, ale dopilnować jednak trzeba.

  20. #80
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Ponoć właśnie CRV-ki są dobrze przystosowane do instalacji gazu i właśnie nad tym tematem poważnie się zastanawiam. Ktoś ma takowy egzemplasz japończyka zagazowany?
    Wracając do dpf-u to moja piątka takowy posiada. Jeżdźę nią głównie po mieście i tylko dwa razy do roku wypuszczam ją w trasę 1.8 kkm. Wtedy nie żałuję koników i staram się wypalić co trzeba....
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

Strona 4 z 21

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony