dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 4
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 70

Temat: Naleśniki

  1. #21

    Domyślnie

    Odsyłam to tabeli dietetycznej zbafcuf kulinarnich.

    Patelnie czyścimy solą, dziekuję Pawle. Potwierdzają to również wszyscy najwięksi mistrzowie swiata w gotowaniu. Sprawdziłam.

    Ostatnio edytowane przez ada_marcin ; 28-05-2015 o 17:49

  2. #22

    Domyślnie

    Dodatkowo dania z patelni wzbogacamy naturalnie smakiem i żelazem. Rewelacja!

  3. #23

    Domyślnie

    Na wyczyszczoną patelnie nanosimy kilka gramów oleju roślinnego(1/4 łyżeczki), i jesteśmy gotowi do naleśników.
    Ostatnio edytowane przez ada_marcin ; 28-05-2015 o 17:50

  4. #24

    Domyślnie

    A tak wygląda czyszczenie patelni.


  5. #25

    Domyślnie

    Możemy zaczynać naleśniki po mistrzowsku.

    Cytat Napisał sSiwy12 Zobacz post
    1 szklanka maki
    1 1/2 szklanki mleka
    1 lub 2 jajka
    1 łyżka oleju
    1/4 lyżeczki soli

    Utrzepać lub blenderem potraktować. Zostawić na około 20 min aby ciasto "dojrzało".



  6. #26

  7. #27
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Cytat Napisał Chef Paul Zobacz post
    przedstawiony powyżej przez Adę, to jeden z jak najbardziej prawidłowych sposobów przygotowywania śeieżego szpinaku ..
    Co prawda nie wypada, .................
    Ale dopowiem, że dotyczy to każdego młodego warzywa "liściastego" -np. couve coração odmiany kapusty "bezgłókowej" - jako zamiennik polecam młode liście naszej kapuchy (przed zawiązaniem głowy), albo kapusty włoskiej.

    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  8. #28

    Domyślnie

    Co prawda to prawda. Ja natomiast zastąpie cukier z tych niespecjalnych netowych, bo to "syf" dla zdrowia, czymś cudownym. Gjetost.


  9. #29

    Domyślnie

    Całość na patelnie żeliwa (30 sekund) i gotowe. Światowa paryska naturalna kuchnia na naszym stole.




    Tego smaku niczym się nie zastąpi.


    Sam ser jest jedynym w swoim rodzaju serem z serwatki koziej i krowiej. Idealny zamiennik czekolady, powideł itp.
    Ostatnio edytowane przez ada_marcin ; 28-05-2015 o 17:55 Powód: opis sera

  10. #30

    Domyślnie

    Przepraszam za poprawki, ale w czasie "naleśnikowania" nie ma czasu na pisanie. Jest to bardzo bardzo trudne, więc byłam zmuszona zrobić to w innym czasie.

    Smacznego!

  11. #31

    Domyślnie

    W weekend jadę do domu to zrobię małżonce Wygląda rewelacyjnie

  12. #32
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Chef Paul Zobacz post
    przedstawiony powyżej przez Adę, to jeden z jak najbardziej prawidłowych sposobów przygotowywania śeieżego szpinaku ... można również przed dodaniem szpinaku, podsmażyć odrobinę grubo posiekanego czosnku lub czosnkowego szczypioru

    ps - sok z grapefrutów z mojego ogrodu nie jest gorzki
    Dobrze ,że to ty Chef napisałeś o czosnku bo wiesz ,że będzie gorzki tego jegomościa szpinak. Jeszcze raz pomylił naleśniki z krokietami zawijając jajja sadzone ze spalonym czymś.Nie promuj tego tłustego bardzo nieapetycznego tłuszczu..Ja goryczki nie lubię zwłaszcza w oryginalnym zestawieniu zwanym krokietem.
    Ostatnio edytowane przez niktspecjalny ; 29-05-2015 o 00:59

  13. #33

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Dobrze ,że to ty Chef napisałeś o czosnku bo wiesz ,że będzie gorzki tego jegomościa szpinak. Jeszcze raz pomylił naleśniki z krokietami zawijając jajja sadzone ze spalonym czymś.Nie promuj tego tłustego bardzo nieapetycznego tłuszczu..Ja goryczki nie lubię zwłaszcza w oryginalnym zestawieniu zwanym krokietem.
    O matko! Przestań sie błaźnić. Zacznij się uczyć.


    Co do szpinaku, to wiedza z zakresu technologii
    przygotowania żywnosci zaleca jak najkrótszą obróbkę termiczną
    szpinaku i to również z innych względów. Naucz się jak odróżniać szpinak który zakwitł bo to jest śmieć kulinarny, od tego dobrego.

    Polecam, nauka i wiedza nie boli.

  14. #34
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Chłopie podajesz sam tego śmiecia i to z kardynalnym właśnie kulinarnym błędem i Chef Paul to bardzo delikatnie ci zaznaczył..To w czym masz problem ,że teraz publicznie się tłumaczysz??? Tłuszcz ci się leje te domowniki to nie maja już go dosyć.Zajrzyj na jego bloga kolego i poczytaj jak przyrządza szpinak według ciebie bez walorów smakowych .Szkoda na polemikę z tobą ale obiecane naleśniki zrobię i wkleję przepis i oczywiście oryginalny krokiecika by dać upust twym niepotrzebnym emocjom..

  15. #35
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Tylko w celach edukacyjnych - dodam:

    - szpinak wiosenny różni się zasadniczo od szpinaku jesiennego - z punktu widzenia "obróbki" kulinarnej, to są dwa różne "surowce",
    - obróbka termiczna (krótkie obgotowanie) szpinaku, ma za zadanie usunięcie szczawianów,
    - obróbka termiczna (bardzo krótka) w wyższej (wysokiej) temperaturze, czyli smażenie na tłuszczu, nie tylko usuwa szczawiany, ale dodatkowo "nasyca" tłuszczem szpinak, a to powoduje przyswajalność wielu witamin i związków (organicznych),
    - można powiedzieć, że szpinak bez tłuszczu (surowy lub po obróbce termicznej) jest tyko warzywem "smakowym", bo jego wartości "zdrowotne" nie mają szans na przyswojenie przez organizm człowieka.

    Ps. I jest zasadnicza różnica między naleśnikiem nadziewanym ("rolada", koperta), a krokietem - fundamentalna różnica. Prezentowane dania były naleśnikami (nadziewanymi) a nie krokietami.

    Ps.2. Dodatek czosnku jest tylko dodatkowym walorem smakowym (nie przez wszystkich tolerowanym), równie dobrze można dodać np. cebulkę, imbir, itp. A rzeczona goryczka mogła pochodzić z zbyt przesmażonego czosnku, a nie z wiosennego szpinaku.
    Ostatnio edytowane przez sSiwy12 ; 29-05-2015 o 09:18 Powód: drugiego Ps-a se dopisałem - a co.
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  16. #36
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Chef Paul Z twojego bloga i tak go robimy w mojej rodzinie.Jeśli sobie nie życzysz, to usunę post ale chciałem najpierw przypomnieć jak go przyrządzasz.

    SKŁADNIKI:

    1/2 kg świeżego szpinaku
    3 duże ząbki drobno usiekanaego czosnku
    2 łyżki masła
    1 łyżka oliwy
    sól i pieprz do smaku




    SPOSÓB PRZYGOTOWANIA:

    Szpinak umyć, osuszyć i oczyścić z "ogonków". Liście szpinaku podgotować na parze około 1 minuty (uważać aby nie "przeciagnąć" ... szpinak musi być lekko twardawy). Podgotowany szpinak przełożyć do miski. Na patelni rozgrzać masło i oliwę, podsmażyć usiekany czosnek na jasno-brązowy kolor, doprawić solą i pieprzem. Polać gorącym tłuszczem z czosnkiem liście szpinaku i dokładnie wymieszać.


    Smacznego.

    Żródło
    http://www.chefpaul.net/szpinakCz.html

  17. #37
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    A wracając do meritum sprawy.

    Ja najbardziej lubię naleśniki nadziewane farszem z sera - w formie rolady.

    Farsz to biały ser, rozdrobniony widelcem (nie mielę maszynką bo ciapana ciapucha wychodzi ), zaparzona słuszna ilość rodzynek, mieszam ze śmietaną lub (i) żółtkiem.
    Można dosłodzić, można dodać wanilię.
    Jadam toto na zimno, lub szybko podsmażone, w słusznej temperaturze na klarowanym maśle (w rumianej skórce, ma być chłodny farsz).
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  18. #38
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    tak go robimy w mojej rodzinie.
    A zauważyłeś łaskawco, że to zupełnie inna bajka?
    Opisujesz potrawę pt. szpinak, a odnosisz się do potrawy pt. naleśnik nadziewany jajkiem sadzonym,z boczkiem na chrupko, z dodatkiem szpinaku.

    A gdyby, do tych naleśników, dodano "surowy" szpinak - też byłaby taka reakcja ?
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  19. #39
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWY MISTRZ ZŁOTEJ PATELNIFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Chef Paul

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Florida
    Posty
    5.472

    Domyślnie

    szpinak przyrządzam na bardzo wiele sposobów

    Ciemiężycielka bardzo lubi "Florentine" jako farsz do naleśników
    unde venis et quo tendis

  20. #40
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Cytat Napisał Chef Paul Zobacz post

    Ciemiężycielka bardzo lubi "Florentine" jako farsz do naleśników
    Na "sucho", czy z sosem śmietanowym ?
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

Strona 2 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony