dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 25 z 25
  1. #21

    Domyślnie

    Najlepiej pojawić się w kilku firmach dużych i małych i poprosić o wycenę . Jeżeli wyniki będą zbieżne to coś w tym musi być, a wyniki skrajne odrzucić. Okna i dach (cały system) obliczą ci również bardzo chętnie. W ten sposób możesz się zorientować w kosztach. Ja chcę wybudować dom w stanie surowym zamkniętym , a resztę wykończyć sprzedając 74m2 mieszkanie. Myślę, że starczy. No i oczywiście wszystko zależy od Ciebie. Jak masz kasę i możliwości jej robienia to rób kasę a dom niech budują inni z rekomendacji. Nikt obcy nie zarekomenduje ci firmy kiepskiej w odwecie za fatalnie wykonaną usługę.

  2. #22

    Domyślnie

    Można jeszcze zamówić dom z prefabrykatów. Wtedy nie ma ryzyka niedokładnego wykonania (wszystkie elementy są wykonane w fabryce przez maszyny) i nie ma problemu z doglądaniem różnych ekip na budowie.
    A cenowo nie są to jakieś kokosy. Dom z elementów z montażem stan surowy zamknięty można zbusować za 600-700 zł/m2

    <font size=-1>[ Ta Wiadomość była edytowana przez: Maco dnia 2002-07-28 22:45 ]</font>

  3. #23

    Domyślnie

    Mako, to nierealne co piszesz. Mam doświadczenie z firmami, które mówiły o takich cenach, a kiedy przyszło do konkretnego wyliczenia kosztów budowy całego domu, wg konkretnego projektu, to okazało się, że są to koszty samych ściań.
    Nie musieliśmy również ani mąż, ani ja porzucać czy zaniedbywać pracy. W większości zamawiamy i robimy rozliczenia w hurtowniach przed i po godzinach pracy. Ekipę, jak już wielokrotnie pisałam, mamy wspaniałą. To oni są fachowcami, pracują od świtu do nocy i ja, laik miałabym pilnować czy pouczać Rzemieślników przez duże "R"? Dwa domy, w stanie surowym otwartym, z dachem na lux, wybudowali od kwietnia do lipca w bieżącym roku. Takie były nasze założenia na ten rok. Ze względów technologicznych zaplanowaliśmy wykończenie domu w przyszłym roku.
    I co bardzo ważne, w kosztach ogólnych nie ma pozycji narzutów dla pośredników wszelkiego rodzaju, transportu, utrudnień itp.
    Mamy pracę, ale nie zarabiamy aaaaż taaaaak duuuużo, żeby nie liczyć złotówek.
    Jola_
    P.S. Kurcze, co jest z tym logowaniem?

  4. #24

    Domyślnie

    Może nierealne ale oferta jest i nie za same ściany a firma w miarę poważna bo Unibud Podlaski...
    Fakt, że taki dom jest do wykończenia sposobem gospodarczym. Ceny za dom wykończony to o ile dobrze pamiętam około 1500/m2

  5. #25

    Domyślnie

    jestem tu świeżutki, ale tylko w tym roku przewaliłem kilkadziesiąt tematów budowlanych o wartości ponad 600 mln nowych złotych. Wszędzie jest to samo - rozpoznanie na rynku ofert towarów i usług nie przekracza 10%. W pozostałych 90% kryją się możliwe oszczędności. Prawie zawsze można znaleźć dostawcę, czy wykonawcę o 10-15% tańszego od założonego. Widziałem już upusty po 60%.
    To wszystko jest kwestia niewidzy i konieczności latania po setkach firm i zbierania ofert - nikt nie ma na to czasu.
    Widziałem też dom - skończony - stan surowy zamknięty z instalacjami, oknami, drzwiami, dachem, ocieplony itp. zrobiony w 6 tygodni za 1100 zł/m2, przy pow. zabudowy 90 m2. Wprawdzie nie jestem pewien, czy ten wykonawca jeszcze "żyje", ale wyszedł na swoje.

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony