dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 25 z 25
  1. #21

    Domyślnie

    Zygmunt - Będzie to kuchnia azjatycka, więc z g.ówna raczej nie planujemy gotować . W porównaniu z innymi restauracjami cena będzie rozsądna biorąc pod uwagę jakość potraw i kwalifikację stuffu prosto z Japonii i Korei. Dziękuję za rady nie w temacie, ale z tym sobie poradzimy sami.

  2. #22
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ZygmuntRolicz
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Poznan, Poland, Poland
    Kod pocztowy
    60-124
    Dzielnica
    Grunwald
    Posty
    640

    Domyślnie

    Cena za farbę podkłądową zgadza się. 60zł to norma. Z kolei ta po 90 zł/10L to jakis tani badziew i po dwóch przetarciach ściereczką będziesz widzieć farbę gruntującą. Ta lepsza, do kuchni to w zasadzie 40-50zł za 1L. Norma, a farba zapewne szorowalna. Farba fasadowa, cena też OK. Generalnie, nikt nie chce cię oszukać, wykonawca pisze rozsądnie. Nie znam metrażu ( i nie chcę) więc nie potrafię ocenić zużycia. Czasami nieuczciwi wykonawcy, nad którymi inwestorzy są przekonani, że panują w 100% zostawiają sobie wiadereczko lub dwa do zwrotu jako wyrównanie za zaniżona stawkę. Życzę ruchu w interesie, uczciwego i spokojnego wykonawcy, takiego co np. jajka ci w ścianie nie zamuruje... bo wtedy pewna plajta .

  3. #23

    Domyślnie

    Dzięki wielkie za odpowiedź. Czyli jak rozumiem cena w porządku i przede wszystkim pilnować wykonawców cały czas, a powinno być okej.

    Czy cena 6000zł za 250m2 jest rozsądna przy jedynie 2krotnym malowaniu czy też powinna ujmować również ściany wymagające 3 lub 4krotnego malowania? No i jeszcze inna kwestia - wydaje mi się, że ta kwota powinna już zawierać malowanie farbą podkładową, a nie wymagać dodatkowego 1000zł? Szczególnie, że ściany nie będą gipsowane (jedynie jakieś bardzo malutkie wypełnienia). Co Pan uważa?
    I ile czasu im to powinno zająć, orientuje się Pan?

    Z góry dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam

  4. #24
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ZygmuntRolicz
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Poznan, Poland, Poland
    Kod pocztowy
    60-124
    Dzielnica
    Grunwald
    Posty
    640

    Domyślnie

    Nie będę się wypowiadał bo nie znam zakresu robót. Malowanie malowaniu nierówne. Ja za malowanie farbą gruntująca biorę za samą usługe 6zł/m2. Płatne dodatkowo. Nie maluję farbami klienta ani tymi z marketów dlatego też wszystkie ściany maluję max 2 razy. Tanimi farbami trzeba 3-4 a i tak efekt nie będzie zadowalający i wtedy wykonawca może sobie liczyć np 5-6zł za warstwę- i słusznie. Czas- pojęcie względne. wszystko zalezy od temp i wilgotności. Nie da się przyspieszyć malowania kiedy wcześniejsza warstwa nie wyschła. Dlatego zalecam pójście w markowe farby. Oszczędność na materiale i wykonawcach. Najlepiej, jak ekipa ma agregat. Wszystko pokryje jedna warstwa i malowanie 250m2 może trwać około 4h z oklejaniem i ściąganiem folii.

  5. #25

    Domyślnie

    Dziękuję bardzo. Poczytałam trochę o malowaniu natryskowym i wiele się dowiedziałam. Myślę, że uda mi się znaleźć kogoś kto zrobi to szybko i porządnie. Pozdrawiam!!

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony