dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 36 z 36
  1. #21
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    krzcel

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    śląsk górny/małopolska
    Posty
    517

    Domyślnie

    Da radę, ale omomierzem(lub gwizdkiem) jest wygodniej bo mniejszy stres przy pracy bez napięcia.
    Mnie się wydaje, ze miernik nawet najsłabszy to jednak miernik. A te fazery, próbówki to uzupełnienie do multimetru albo gadżet. Ale o oczywiście zależy od indywidualnych upodobań. Jednemu wygodniej sprawdzić przedłużacz omomierzem, drugiemu fazerem. Nie ma reguły.
    Ostatnio edytowane przez krzcel ; 20-03-2015 o 21:45
    trolla nie należy karmić – czyli że nie należy z nim w ogóle wchodzić w jakąkolwiek polemikę.

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał krzcel Zobacz post
    Da radę, ale omomierzem(lub gwizdkiem) jest wygodniej bo mniejszy stres przy pracy bez napięcia.
    Mnie się wydaje, ze miernik nawet najsłabszy to jednak miernik. A te fazery, próbówki to uzupełnienie do multimetru albo gadżet. Ale o oczywiście zależy od indywidualnych upodobań. Jednemu wygodniej sprawdzić przedłużacz omomierzem, drugiemu fazerem. Nie ma reguły.
    No właśnie - o co chodzi z tym sprawdzeniem, kolego krzcel ? Możesz przybliżyć ?
    Murarz i leśnik to nie rzemieślnik.
    A malarz to paprok, że o hydrauliku nie wspomnę.

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Napisał Remiks Zobacz post
    Jak sobie wyobrażasz naprawę multimetru za 30 zł. Jeśli chodzi o ostatnie pytanie to chyba ani jednym ani drugim nie sprawdzisz bo co to znaczy kolejne komponenty urządzenia - komputer porównanie z robotem kuchennym? Jeżeli chodzi Ci o sprawdzenie czy przewód , wtyczka jest OK to fazerem da radę.

    Jak sobie wyobrażam naprawę? Czytałem że najprostsze multimetry, jak coś pójdzie nie tak przy pomiarach, są całe do wywalenia. Te ciut lepsze mają bezpieczniki,które się wymienia. Może te z wyższej póly mają też inne komponenty wymienne(elektronikę,pokrętła,wyświetlacz itd).
    PS: Choć oczywiście te z wyższej póły to raczej nie dla mnie

    A o co mi chodzi ze sprawdzaniem kolejnych komponentów? Przedwczoraj padła mi wkrętarka akumulatorowa. Odkręciłem obudowę i za pomocą pożyczonego multimetra sprawdzałem po kolei do którego elementu dochodzi napięcie(od styków aku,poprzez włącznik, przewodziki łączące, styki na silniku, aż po silnik. Bardziej fachowo to się nazywa chyba sprawdzaniem przejścia(zgadza się?)
    No i teraz ciekawi mnie czy za pomocą fazera byłbym w stanie w taki sam sposób sprawdzić przejście pomiędzy kolejnymi komponentami?

  4. #24
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    krzcel

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    śląsk górny/małopolska
    Posty
    517

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rapscallion2 Zobacz post
    No i teraz ciekawi mnie czy za pomocą fazera byłbym w stanie w taki sam sposób sprawdzić przejście pomiędzy kolejnymi komponentami?
    Pewnie tak, zależy od fazera bo to okolice 14V. Ale nie do końca jestem pewien, bo fazera używam do dokręcania małych śrubek.
    Natomiast nie zmierzysz fazerem napięcia na akumulatorkach i nie sprawdzisz czy ładowarka jest sprawna.
    A mierników faktycznie się nie reperuje, bo tani lepiej wyrzucić niż reperować a o drogi to raczej się dba. A jak już się zepsuje to się zazwyczaj okazuje że można kupić sprawny używany w cenie naprawy.

    PS. I co było tej zakrętarce?
    Ostatnio edytowane przez krzcel ; 20-03-2015 o 23:13
    trolla nie należy karmić – czyli że nie należy z nim w ogóle wchodzić w jakąkolwiek polemikę.

  5. #25

    Domyślnie

    Nie no,to zdaję sobie sprawę że fazerem nie sprawdzę ladowarki czy parametrów akumulatora. Z tym że urzadzeń akumulatorowych to ja mam tyle co kot napłakał,laptop,wkrętarka, komórka...No wkrętarka już nie. Szczotki w silniku się skończyły,a ze to prosty model,nieserwisowalny wiec do wywalenia. Żalu nie ma bo i tak za darmo ją mialem.

    Tyle ze mnie znaczne bardziej interesowało by sprawdzanie przejscia na urządzeniach sieciowych, stąd pytanie czy ten fazer podola temu zadaniu.

    PS: Jako ciekawostkę do czego moglo by się przydać narzędzie

    Jakiś czas temu, do mojej byłej przyszli "fachowcy". Za zadanie mieli wymianę ościeżnic we wszystkich drzwiach w domu. Niestety pod koniec robót okazało się ze coś poszło nie tak...Mianowicie, u mojej byłej łazienka i kibel były osobno i gdy jeden z pracowników wychodził z toalety trzymajac klamkę od drzwi kiblowych chwycił klamkę od drzwi łazienkowych i w tym momencie sru.. Jak go kopnęło to się prawie nogami nakrył. Okazało sie ze przy wymianie ościeżnic w drzwiach kuchennych nadruszyli jedną żyłę i podłączyli do prądu nowo wstawione ościeżnice kuchenne,łazienkowe i kiblowe. Moja była w domu miała tylko neonówkę,więc tylko przy jej pomocy mogliśmy sprawdzać które części mieszkania są pod prądem.
    Fachowcy oczywiscie naprawy się nie podjeli.

    Stąd moje pytanie o urządzenie które pomogło by przy takich czynnosciach nieprzewidzianych,jak ta powyzsza oraz przy takich czynnościach majsterkowych jak naprawienie sprzętu agd czy jakiegoś elektronarzędzia.

  6. #26
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    krzcel

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    śląsk górny/małopolska
    Posty
    517

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rapscallion2 Zobacz post
    Stąd moje pytanie o urządzenie które pomogło by przy takich czynnosciach nieprzewidzianych,jak ta powyzsza oraz przy takich czynnościach majsterkowych jak naprawienie sprzętu agd czy jakiegoś elektronarzędzia.
    Tak uniwersalnego miernika nie ma. Jedynym urządzeniem o tak szerokim paśmie zastosowań jest mózg. Reszta to wsparcie. A wesprzeć się można tylko tym co mamy.
    trolla nie należy karmić – czyli że nie należy z nim w ogóle wchodzić w jakąkolwiek polemikę.

  7. #27
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    krzcel kup sobie fazera 777 dla zabawy to tylko 20zł może Cię zaskoczy
    Co do sprawdzenia przewodu, wtyczki, czy jak ktoś to nazwał przejścia ten fazer bez problemu da radę, łapiesz jedną reką jeden koniec przewodu i drugą fazerem sprawdzasz dokąd jest przejście. Przy tych ościeżnicach też dał by radę z odległości ok 30cm (zależy od materiału) wykrywa napięcie, oczywiście często kłamie bo zbrojenie elementy metalowe itp.

  8. #28
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    krzcel

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    śląsk górny/małopolska
    Posty
    517

    Domyślnie

    Ja nie jestem jakimś fanatycznym przeciwnikiem fazerów i zgadzam się z Twoim postem powyżej. Dla żartu tylko powiem, że w ostatnim zdaniu przed słowem "często" dodałbym słowo "bardzo".
    Przecież nie przytargam ze sobą reflektometru do szukania gdzie murarze kabel przewiercili. Zresztą w tej sytuacji pewnie by tyle samo pomógł co fazer.
    W takich sytuacjach można by spróbować termowizji, ale też nie kamerą do smartfona tylko taką za 50k złociszy.
    trolla nie należy karmić – czyli że nie należy z nim w ogóle wchodzić w jakąkolwiek polemikę.

  9. #29
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.359

    Domyślnie

    Panowie, podpinając się do pytania kolegi Rapscallion2, i czytając Wasze odpowiedzi wnioskuję, że do wykrycia czy w ścianie jest przewód potrzebuję fazera? Czy możecie polecić taki, na którym można polegać? Polega pożyczył mi taki jak z linka: http://allegro.pl/probnik-detektor-f...173431072.html, ale wg mnie nie pokazywał wiarygodnie gdzie jest, a gdzie nie ma przewodu.

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Napisał kemot_p Zobacz post
    Panowie, podpinając się do pytania kolegi Rapscallion2, i czytając Wasze odpowiedzi wnioskuję, że do wykrycia czy w ścianie jest przewód potrzebuję fazera? Czy możecie polecić taki, na którym można polegać? Polega pożyczył mi taki jak z linka: http://allegro.pl/probnik-detektor-f...173431072.html, ale wg mnie nie pokazywał wiarygodnie gdzie jest, a gdzie nie ma przewodu.
    potrzebujesz nie tyle fazera co detektora jakiegoś którym fazer może być
    Sam podpytywałem o niego,czytałem opinie na necie i generalnie dowiedziałem się ze do zawodowych prac się nie nadaje,ale do podstaw już tak

    z ciekawosci. Z czym porównywałeś że wiesz o niedokładnych wynikach?

  11. #31
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.359

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rapscallion2 Zobacz post
    z ciekawosci. Z czym porównywałeś że wiesz o niedokładnych wynikach?
    Z niczym nie porównywałem. Mam przewód 3x1.5 między puszką, a gniazdkiem - jak przykładam ten fazer z linka do ściany to pokazuje, że przewód jest szerokości 15 cm, czyli tak naprawdę nie wiem gdzie dokładnie w ścianie jest ten przewód. W przypadku kilku równoległych przewodów w ścianie oddalonych od siebie o około 20cm urządzenie całkowicie "głupieje".

  12. #32

    Domyślnie

    wiesz, ale w domach(o ile sam nie kładłeś instalacji) cieżko raczej o sytuację by gdzieś biegło kilka rzędów przewodów w odległości 20cm od siebie....

    Poza tym nie czarujmy się. Skoro to kosztuje raptem 25-30zł to nie możemy oczekiwać ze będzie wskazywało z dokładnością rowną detektorom przeznaczonym dla zawodowych elektryków.

  13. #33
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.359

    Domyślnie

    Prawie w każdym z pomieszczeń mam włącznik światła i obok niego (ok.20cm) tylko niżej przy podłodze mam gniazdko. Czyli od puszek pod sufitem idą dwa przewody właśnie oddalone od siebie o te 20cm. Instalację robił developer więc pewnie wykonywali ją elektrycy. Skoro taki sprzęt za 30zł jest nieprecyzyjny, to może jest jakiś droższy 3, 4 razy ale precyzyjniejszy?

  14. #34
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    krzcel

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    śląsk górny/małopolska
    Posty
    517

    Domyślnie

    Cytat Napisał kemot_p Zobacz post
    Skoro taki sprzęt za 30zł jest nieprecyzyjny, to może jest jakiś droższy
    http://nexterio.pl/127300,Bosch-Dete...FSQFwwod9HwASQ
    Jak chodzi o lokalizację kabli, to można dyskutować o skuteczności, choć na pewno lepiej niż fazerem za dyche. Natomiast brak kabli (czyli "tu można wiercić") wykrywa perfekcyjnie.
    trolla nie należy karmić – czyli że nie należy z nim w ogóle wchodzić w jakąkolwiek polemikę.

  15. #35
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.359

    Domyślnie

    Dzięki za linka.

  16. #36

    Domyślnie

    W niskiej cenie możesz już kupić nawet multimetr Sonela, a dokładniej CMM-10. Poszukaj sobie o nim informacji, bo ja jakimś wielkim elektrykiem nie jest, sam zdałem się na opinię innych, ale jak najbardziej daje radę u mnie w domu.

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony