dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Reklamacja - zwrot zaliczki czy nowy towar?

    Witam

    W czerwcu zamówiełem bramę garażową Wiśniowskiego wraz z montażem i wpłaciłem zaliczkę 900 PLN. Po ponad miesięcznym oczekiwaniu przyjechała ekipa, która zaczęła montaż zamówionej bramy. W trakcie montażu okazało się, iż panele są pokrzywione i powyginane. W takiej sytuacji kazałem zamontowane już elementy zdemontować i zareklamowałem całą bramę.
    Minęły teraz 2 tygodnie od pisemnego zgłoszenia reklamacji (przyjęcie reklamacji zostało potwierdzone) a firma u której zamawiałem bramę nie daje znaku życia (brak odpowiedzi). Wiem, iż jeżeli po 2 tygodniach od zgłoszenia reklamacji nie będzie żadnego odzewu to reklamacja jest automatycznie uznawana. Mam teraz pytanie: czy mogę żądać zwrotu zaliczki i rozwiązać umowę czy też mogę jedynie domagać się wymiany towaru na nowy wolny od wad ?

    Za wszelką pomoc dziękuję

  2. #2

    Domyślnie

    Możesz domagać się jednej i drugiej rzeczy, a czego domagałeś się w piśmie reklamacyjnym - bo to Ci się należy po braku odp. po 2 tyg.

  3. #3

    Domyślnie

    Dziekuje za odpowiedź.
    W zgłoszeniu reklamacyjnym domagałem się nowego towaru (wolnego od wad) lub zwrotu zaliczki.
    Nie ukrywam, że na dzień dzisiejszy wolałbym otrzymać zwrot zaliczki i wybrać innego przedstawiciela Wiśniowskiego - bardziej profesjonalnego (dodam, że do montażu bramy przyjechała ekipa, która robiła to po raz pierwszy w życiu !!!)

    Pozdrowienia

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony