dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 29 z 34
Pokaż wyniki od 561 do 580 z 672
  1. #561
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    anna2929

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    łódź
    Kod pocztowy
    93-019
    Posty
    23

    Domyślnie

    Nie mogę się zgodzić, ponieważ czas u mnie nie pomógł. Minęło uwaga...6,5 roku! I nadal czuć niestety, najgorzej w upalne, jak również wilgotne dni.

  2. #562

    Domyślnie

    A ja planuje wysmarowac sciany denaturatem, bo powoli trace cierpliwosc w oczekiwaniu na ulotnienie sie smrodu...
    Tydzien temu zamontowane zostaly tam drzwi, to na drugi dzien myslelismy, ze zwymiotujemy po wejsciu do tego pokoju...
    Ktos kiedys pisal, ze ten smrodek w polaczeniu z innym zapachem, np drewna z nowych mebli, dziwnie sie nasila. U mnie sie tak stalo z zapachem z nowych drzwi
    W innych pokojach pachnie, a tu "kociarnia"
    Jak denaturat nie pomoze, to czeka nas zdzieranie scian do cegly

  3. #563
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    anna2929

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    łódź
    Kod pocztowy
    93-019
    Posty
    23

    Domyślnie

    Doskonale Panią rozumiem, u nas jest to samo. Po wejściu na górę czuć w przedpokoju zapach lakieru z drzwi, tyle że zostały one zamontowane 3 lata temu. Gdyby to tylko ode mnie zależało wszystko byłoby zdarte, ale niestety mąż się nie zgadza na zrywanie ścian w domu i nadal czeka aż zapach się ulotni...

  4. #564

    Domyślnie

    Witam
    Przypadkiem trafiłem na ten temat bo niedługo będę malował i bylem zdecydowany na Śnieżkę grunt. Ale po przeczytaniu całego tematu nie chce ryzykować i chyba nie kupię jej.
    W takim razie może polecicie jakaś dobrze kryjącą farbe podkładową na nowe tynki CW bez gładzi? Chyba ze Śnieżka jest już poprawiona i nie śmierdzi ?

  5. #565
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.657
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cześć domu (npo tym, jak trafiłem na ten wątek) przemalowałem podkładową z Beckersa.
    Konsystencja i krycie Śnieżki było lepsze, ale już nie ryzykowałem.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  6. #566
    ELITA FORUM (min. 1000)
    tkaczor123

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    1.253

    Domyślnie

    Jak są niedawno robione tynki i pomalowane śnieżką grunt to faktycznie czuć jakby kot się zsikał lub pozostawił coś więcej.
    Pierwszy raz się z tym spotkałem na szczęście nie u siebie. Pewnie jakaś reakcja chemiczna musi zachodzić albo tynk niedoschnięty taki odór zostawia. Ja malowałem u siebie śnieżką grunt i tego nie doświadczyłem.

  7. #567
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Busters

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Kraków/Wołowice
    Posty
    852

    Domyślnie

    Cytat Napisał markkk Zobacz post
    Witam
    Przypadkiem trafiłem na ten temat bo niedługo będę malował i bylem zdecydowany na Śnieżkę grunt. Ale po przeczytaniu całego tematu nie chce ryzykować i chyba nie kupię jej.
    W takim razie może polecicie jakaś dobrze kryjącą farbe podkładową na nowe tynki CW bez gładzi? Chyba ze Śnieżka jest już poprawiona i nie śmierdzi ?
    Bolix active grunt wszystko bez problemu
    Indywidualny, parterowy - 140m2 uzytkowej+garaż 33m2 - całość grzana. Ściana 18cm silikat.
    Ocieplenie: ściany 20cm 0,31, podłoga 20cm 0.36, strop wełna 40cm U=0,35
    Ogrzewanie: Tcap 9kw, Rekuperacja: Airpack 300. OZC~7,3KW
    Mieszkamy!

  8. #568

    Domyślnie

    a kiedy malowaleś i na jakie tynki ?

  9. #569

    Domyślnie

    Cytat Napisał tkaczor123 Zobacz post
    Jak są niedawno robione tynki i pomalowane śnieżką grunt to faktycznie czuć jakby kot się zsikał lub pozostawił coś więcej.
    Pierwszy raz się z tym spotkałem na szczęście nie u siebie. Pewnie jakaś reakcja chemiczna musi zachodzić albo tynk niedoschnięty taki odór zostawia. Ja malowałem u siebie śnieżką grunt i tego nie doświadczyłem.
    Kiedy malowaleś i jakie tynki ?

  10. #570
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    lambert86

    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Śląsk
    Kod pocztowy
    43-180
    Posty
    297

    Domyślnie

    hej, ja mam tynki gipsowe knaufa robione pod koniec czerwca. Kupiłem tę śnieżkę grunt pomalowałem na próbę 1 ścianę - nic mi nie śmierdzi jest całkowicie bezwonna a do tego zarąbiście kryje.

    ale starcha troche mam, bo ludzie pisali ze im śmierdzi po jakimś czasie hmm
    moze była jakas wadliwa partia? ja swoje wiadro kupiłem w obi.

  11. #571
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.657
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Myślę, że w końcu zmienili skład
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  12. #572
    ELITA FORUM (min. 1000)
    tkaczor123

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    1.253

    Domyślnie

    Tynki miałem robione w lutym malowałem u siebie w sierpniu i nic się nie dzieje. Kumpel co przez papirologie ma opóźnienie w budowie ta sama ekipa robiła mu tynki koło lipca teraz niedawno gruntował i malował (mówiłem mu że za szybko bo 1,5 miesiąca minęło) dobrze ze pomalował tylko 3 pomieszczenia, myślałem że mu kot na budowę wpadł i najszczał taki lekki smrodek był. Później to kupił snieżke eko i z gruntem rozrobił i malował. W pracy wzioł 2 tygodnie urlopu i ściany malował(pewnie też śnieżką ) a czy dalej czuć to muszę do niego podjechać, a u mnie z czasem krucho.

  13. #573

    Domyślnie

    Ja na początku miałem kupić grunt od Śnieżki ale po przeczytaniu opinii zrezygnowałem , bo nie chciałem ryzykować.
    Kupiłem grunt Dekorala i nie było żadnych niespodzianek ...

    A co do Śnieżki , to "dziękI" opiniom i problemom z ich gruntem nie kupiłem żadnej farby od Śnieżki ...

    Najśmieszniejsze w tym jest to że na forum Muratora udzielają się sama "Śnieżka" ale o problemach o ich gruncie i chęci pomocy poszkodowanym cisza.
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  14. #574

    Domyślnie

    ja gruntowałem Beckersem. malowało się bardzo dobrze, żadnego przykrego zapachu. Praktycznie bezwonny. Ale nie wiem czy może zrobiłem coś źle, bo jak teraz akrylowałem ościeżnice drzwi wew. to w kilku miejscach taśma (niebieska, czyli dość słaba) była w stanie oderwać farbę razem z gruntem, do czystego tynku Spotkaliście się z czymś takim?
    Projekt Nugat4, p.u. 150m2, Podłoga-14cm EPS100, ściany-20cm 0.031, strop-36cm EPS80, Okna: U=0,7-1,2, skosy betonowe - 22cm EPS, 100% podłogówki + 2 drabinki, WM Kinetic 250, GZ50-Immergas Victrix 12 TT

  15. #575
    ELITA FORUM (min. 1000)
    tkaczor123

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    1.253

    Domyślnie

    Miałeś sam tynk CW czy gładzie?, bo jak to drugie to pewnie słabo odpylona powierzchnia po szlifowaniu.

  16. #576

    Domyślnie

    sam tynk CW. myślę że powierzchnie bardzo dobrze odpyliłem. Ściana była naprawdę gładka...
    Projekt Nugat4, p.u. 150m2, Podłoga-14cm EPS100, ściany-20cm 0.031, strop-36cm EPS80, Okna: U=0,7-1,2, skosy betonowe - 22cm EPS, 100% podłogówki + 2 drabinki, WM Kinetic 250, GZ50-Immergas Victrix 12 TT

  17. #577

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Myślę, że w końcu zmienili skład
    Może by przedstawiciel Śnieżki się wypowiedział czy coś poprawili w składzie a nawet powiedział co konkretnie? przynajmniej by poprawili sobie opinie i zwiększyli popyt na ich produkty.

  18. #578

    Domyślnie

    Czy może ktoś podpowiedzieć czym się różnią farby podkładowe dekoral grunt lateksowy od dekoral silver ? konsultant nie umiał odpowiedzieć i doradzić który do tynków CW tylko ogólnikowo coś mówił. Chodzi mi który lepszy, lepiej kryjący, gęściejszy, na nowe tynki CW.

  19. #579
    ELITA FORUM (min. 1000)
    rustin

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Usa
    Posty
    1.803
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    W przyszłym roku czeka mnie gruntowanie nowych tynków CW. Sam się zastanawiam co na nie dać , grunt śnieżki a na to farba czy nie ryzykować ? może ktoś wie czy już nie ma takich cyrków z zapachem ?

    pytanie tego typu , czy nowe tynki gruntować atlasem grunt ( tym mleczkiem ) rozrobionym pół na pół z wodą a dopiero potem gruntem typu śnieżka co po malowaniu ma biały kolor ? czy bez sensu ta pierwsza warstwa atlasu?

  20. #580

    Domyślnie

    co jakiś czas tu zaglądam. U nas 3 rok po malowaniu snieżką. W lato nadal bez otwierania okien i z zasłonietymi oknami bo inaczej smród.
    Już to chyba pisałam. Ludzie nie zastanawiajcie się tylko tego nie kupujcie. Ja kiedys śnieżka wymalowałam cały dom i nic sie nie działo. Dlatego tez malujac mieszaknie także kupiłam śniezkę. Smród pojawił się dopiero jak na grunt śnieżkę położyliśy farbę . Tak więc to wchodzi w jakąś rekacje.
    Po moich doświadczeniach przestrzegłam kolezankę która robiła remont - ta powiedziała swojemu fachowcowi żeby nie uzywał śnieżki. Reakcja standardowa. Tyle lat maluje sniezką i nic sie nie dzieje ... pierwsze slysze. Fachowiec niestety zrobil po swojemu ..... Efekt masakra.

    Kupując jakąkolwiek farbę, grunt itp patrzcie na opakowaniu na zawartość LZO. Śnieżka ma max dopuszczony przez normę. A porównajcie z beckersem albo bondexem.

Strona 29 z 34

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony