dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 34
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 672
  1. #61

    Domyślnie

    Cytat Napisał jajmar Zobacz post
    A nie możesz wietrzyć góry ? Już pisałem o tym czy to nie sa początki grzyba brak grzania i wilgoć i smród gotowy.




    Robi się coraz ciekawiej każdy malował czym innym wszystkim zaczyna śmierdzieć a winna jest śnieżka grunt
    a u Ciebie na razie ok?

  2. #62
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.211

    Domyślnie

    Cytat Napisał olalee Zobacz post
    a u Ciebie na razie ok?
    Pisałem już malowałem na jesieni tym podkładem dom poszło kilka wiader 10L nic nie czuć. Teraz robię remont grunt już na ścianach.

  3. #63

    Domyślnie

    Ok. Sprawa ma się tak, że teraz zrobiło się na dworze zimno i pochmurnie i mi przestały ściany śmierdzieć. Jakaś masakra rodem z archiwum X. Nic nie czuć.

    Ktoś tutaj pisze ze maluje tym cudem ściany i mu nie śmierdzi. Ale mnie też przez dobry miesiąc nie śmierdziało. Śmierdziała sobie kilka dni farba, normalnym zapachem świeżego malowania. Dopiero jak się w styczniu zaczeło robić po 15 stopni na dworze i świecilo słońce, wtedy to się ujawniło.

    Ktoś inny pisał o tym, że ten zapach doskonale łączy się i przenosi z innymi zapachami. Niestety to prawda. Spróbujcie dla testów wymyć podłogi jakimś płynem to zobaczycie, ze w całej chacie nos urywa tak się te zapachy poźrą i spotęgują.
    Na obecną chwile u mnie przestało śmierdzieć. Nie mam pojęcia dlaczego, bo w domu utrzymuje temp 20-22 stopnie. Tak jakby promienie słoneczne z tym reagowały, może temp ścian, nie wiem.
    Pokój który przeleciałem Vanishem nie śmierdzi już tym zapachem i moge to potwierdzić w 100%. Śmierdzi natomiast od kilkunastu dni sam Vanish, ale coraz mniej i można już do pokoju wejść. Na razie nie nabyłem jeszcze "uszczelniacza". Czekam co się stanie w szczerym upale i słońcu.

    Wygląda mi na to, że Vanish zniszczył zapach w tym najgorszym pokoju to i w całej chacie przestało śmierdzieć. To info niestety do potwierdzenia, co z czasem uczynię, na razie jednak za oknami szczera zima....

    Ps. osobie której śmierdzi na piętrze proponuje przejechać te ściany Vanishem, a następnie solidnie przez kilka dni wietrzyć. Na pewno psychicznie odpoczniesz, bo wiem co to za smród.

  4. #64

    Domyślnie

    dzięki Radar za informacje

    u nas mąż włożyl do łazienki odświeżacz do samochodu efekt taki, ze jak wejdę do łazienki czuje tylko ten odświeżacz, nie wiem czy on maskuje ten zapach farby ( z drugiej strony piszecie, że reaguje na inny zapach więc powinien być wielki smród, u mnie ta farba jest na bazie żywicy alkidowej moze to po prostu smród farby i musi wywietrzeć? nie wiem co będzie jak wyjmę zapach

  5. #65

    Domyślnie

    u nas zrobiło się cieplej, świeci słońce i mam wrażenie, że jest gorzej albo już głupieje

  6. #66
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    anna2929

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    łódź
    Kod pocztowy
    93-019
    Posty
    23

    Domyślnie

    Był u mnie pan z reklamacji Śnieżki. Powiedział, że coś czuje, ale to nie jest ten zapach "kocich sików" który powstaje przy reakcji, bo on go zna i że u mnie pachnie mu uwaga "świeżo wymalowanym pokojem" - pokoje malowane 3,5 roku temu i że to nie mogła zajść reakcja, bo ona zachodzi od razu po malowaniu. Nie wiem czy mu wierzyć, bo zapach ten na wszystkie właściwości o których czytałam charakterystycznych dla zapachu z reakcji, np. przy pochmurnej pogodzie jest mniej intensywny, natomiast jak zacznie grzać wiem, że będzie śmierdziało znów, było tak wiele razy. Smród ten potęguje inne domowe zapachy, np. umyję podłogę - w całym domu śmierdzi niemiłosiernie sidolux, usmażę kolety - 3 dni czuje schabowe mimo kilkukrotnych przeciągów w ciągu dnia. Chętnie zaproszę do siebie kogoś kto ma podobny problem, żeby się przekonać czy to rzeczywiście coś innego.

  7. #67
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.211

    Domyślnie

    Cytat Napisał anna2929 Zobacz post
    pokoje malowane 3,5 roku temu
    Jak wpadłaś na to że to grunt pod farbą śmierdzi ? Pytam zupełnie poważnie, skąd wniosek że to grunt.

  8. #68
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    anna2929

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    łódź
    Kod pocztowy
    93-019
    Posty
    23

    Domyślnie

    Tam nie ma farby - tylko sam grunt. Mieszkamy póki co na parterze, a pokoje na górze od 3,5 roku są zagruntowane.

  9. #69
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.640
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    To może je pomaluj.... U mnie sciany pomalowane gruntem Sniezki od stycznia. Jakiś tam mimimalny zapach wydzielaja, na pewno nie kocich sików, a raczej amoniaku. Z tym, ze to zapach ulotny, a farba w końcu nie jest docelowa.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  10. #70

    Domyślnie

    No i niestety. U mnie znów dziś zaczęło śmierdzieć. I faktycznie w pełni popieram tą Panią, która pisze ze ten zapach to nie są kocie siki. U mnie w większości czuć zapach żywicy. Jakbym sobie w chacie ułożył mokre drewno.
    Tylko w jednym pokoju waliło kocimi sikami, ale tam Vanish załatwił sprawę w ten sposób, ze teraz bardzo intensywnie wali mi Vanishem. I jak zrobiło się zimno niedawno to problem zniknął całkowicie. 0 zapachów, wreszcie zacząłem normalnie żyć. Do dziś. Znów ten zapach lateksu/żywicy/jakiś taki żrący, bardzo mocno rozprzestrzeniający się po całym mieszkaniu. Śnieżka grunt 100% bo na parterze pomalowałem tylko tą śnieżką taki słup i jak przyłożyłem do niego nos to on właśnie śmierdzi tym zapachem. Na szczęście to duzy pokój ponad 30m i zapachu nie czuć, tylko jak się człowiek w słup porządnie wwącha to śmierdzi.

    Zamalowanie nic nie da rzekomo. Cóż, myślałem, że Vanish da rade, ale ten mały pokój, który był najgorszy, nadal najgorszy jest. Po prostu to się ulatnia, z tym ze wraz z Vanishem teraz.
    Kupie ten uszczelniacz, bo na razie to odłożyłem i w tym tygodniu zaczynam malować ten pokój raz jeszcze. U mnie na szczęście też nie śmierdzi kocimi sikami, tylko to taki specyficzny jakiś leśny zapach, nie byłby tragiczny, gdyby nie fakt ze łączy się z wszystkim i jest bardzo bardzo intensywny.
    Aha i potwierdzam. Jak potwieram okna zeby to wywietrzyć to jest GORZEJ. Wtedy bardzo mocno zaczyna śmierdzieć. Jak się pozamyka wszystko i praktycznie wcale pokoju nie wietrzy to jest duzo lepiej. Dlaczego? Zabijcie mnie, przecież to prawie nielogiczne, ale tak jest.

    ps. czy Pan ze śnieżki zaproponował jakieś rozwiązanie problemu? Nie chodzi mi o jakieś reklamacje czy cos w tym stylu, raczej o poradę co zrobić, aby to w końcu rozwiązać. Nie może być tak ze komuś od 3,5 roku w chacie wali przez grunt. No ludzie....
    Ostatnio edytowane przez Radar41 ; 06-04-2015 o 19:48

  11. #71
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.211

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post

    Jajmar też ma na Śnieżce Duluxa i żadnych problemow....
    Mam i to naprawdę sporo m2. Do tego w czwartek/piątek doszło pom. prawie 60m2 pomalowane śnieżka +dulux, czuć zapach farby nic poza tym.

    Tak czytam ten wątek od początku i zaczynam się zastanawiać kto ryje pod tym gruntem.

    Nie jestem wielkim fanem marki w żaden sposób nie jestem z nimi związany, jestem zwykłym klientem, na wniosek malarza i polecenie przez trochę znajomego sprzedawcę nabyłem ten grunt na swoją inwestycję.

    To co tu czytam zaczyna mi przypominać nagonkę na firmę i produkt.
    Jeden ma 25 postów z czego w 14 krytykuje farbę, niby grzeje w domu ale zmiana temp na zewnątrz powoduje zwiększenie/zmniejszenie smrodu , jakim cudem ? Temperatura wewnątrz powinna być w miarę podobna. Co powoduje zmianę zapachu ?
    Kolejna osoba ma 9 postów z czego w 9 krytukuje farbę. Po 3,5 roku zaczęło śmierdzieć. Chemikiem nie jestem ale po takim okresie to największy syf wywietrzeje, a co dopiero cienka warstwa farby.
    Kolejna osoba pisała że śmierdzi ale okazało się ze ma inny grunt i inna farbę niż wyżej wspomniani i jakoś zamilkła.

    Ktoś chce wprowadzić nowy grunt na rynek ?

  12. #72
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.211

    Domyślnie

    Kocie siki
    Cytat Napisał Radar41 Zobacz post
    Nowa chata, a śmierdzi mi w niej kocimi sikami.
    Cytat Napisał Radar41 Zobacz post
    Jak ktoś chce zobaczyć, jak nowa chata może ŚMIERDZIEĆ KOCIMI SZCZYNAMI
    Cytat Napisał anna2929 Zobacz post
    Pokoje i łazienka na poddaszu po zagruntowaniu śnieżką śmierdzą kocim moczem uwaga - już ponad 3 LATA!
    Pan i brak kocich sików:
    Cytat Napisał anna2929 Zobacz post
    Był u mnie pan z reklamacji Śnieżki. Powiedział, że coś czuje, ale to nie jest ten zapach "kocich sików" który powstaje przy reakcji, bo on go zna
    Cytat Napisał Radar41 Zobacz post
    U mnie znów dziś zaczęło śmierdzieć. I faktycznie w pełni popieram tą Panią, która pisze ze ten zapach to nie są kocie siki.
    Pisałem kiedyś :
    Cytat Napisał jajmar Zobacz post
    Może zwyczajnie w świecie nie farba śmierdzi tylko to wilgoć, grzyb.
    O i właściciel tez tak uważa :
    Cytat Napisał anna2929 Zobacz post
    On nie godzi się na nic, twierdzi, że to stęch, bo tam nie ma wentylacji

  13. #73
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Możecie miec farbę wyprodukowaną na różnych spoiwach. Stąd w jednym miejscu śmierdzi w innym nie. Problem kocich sików powstaje po użyciu jednego ze spoiw (chyba najtańsze na rynku). I to tez nie każdej partii. Dlatego ja się trzymam od niego z daleka podczas produkcji farb.
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  14. #74

    Domyślnie

    to czego się trzymać z daleka? jakich spoiw?

    u mnie mały odświeżacz rozwiązuje sprawę, po prostu czuć odświeżaczem ale z ciekawości wyjęłam i znów czuć zapach takiej chemii, pytałam w sklepie gdzie kupiłam farbę stwierdzili, że musi wywietrzeć ( leci 3 tydzień) jak mam okno w łazience otwarte i drzwi to zapachu prawie nie czuć ale wystarczy ze zamknę okna, drzwi i znów czuć

  15. #75
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    anna2929

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    łódź
    Kod pocztowy
    93-019
    Posty
    23

    Domyślnie

    Pan od Śnieżki powiedział, że zamalowałby to dobrą farbą lateksową, ale na razie czekać co zaproponuje Śnieżka. Po Świętach ma być odpowiedź. Pana, który twierdzi, że to nagonka z mojej strony na produkt zapraszam do siebie. Może zaproponuje jakieś rozwiązanie problemu.

  16. #76

    Domyślnie

    U mnie Śnieżka Grunt na ok. 600 m.kw. tynku cem - wap. i k-g od października 2014 ( kupiona w Obi, 10 l ). Bez uwag.
    Obecnie idzie Beckers i nadal nic nie czuć.

  17. #77
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar misiupl
    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    okolice Płocka
    Posty
    451
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Ciekawe czy wszyscy rozmawiają o tym samym produkcie. W Leroy spotkałem Farbę podkładową Śnieżka w takim wiaderku Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	farba-podkladowa-sniezka,big.jpg
Wyświetleń:	78
Rozmiar:	12,1 KB
ID:	311961

    w normalnych sklepach jest Śnieżka Grunt: Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Grunt_10l.jpg
Wyświetleń:	62
Rozmiar:	25,3 KB
ID:	311962

    ta pierwsza z LM słabiej kryje białym kolorem.

  18. #78
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    anna2929

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    łódź
    Kod pocztowy
    93-019
    Posty
    23

    Domyślnie

    LUP123 czy po zagruntowaniu naprawdę nie czujesz nic zupełnie nic? Nawet w minimalnym stężeniu?

  19. #79
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    anna2929

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    łódź
    Kod pocztowy
    93-019
    Posty
    23

    Domyślnie

    Dziś przyszła odpowiedź z reklamacji. Oczywiście nie uznają, bo nie mam dowodu zakupu a ich produkty są bezpieczne. Ich rada to oczywiście przemyć ściany roztworem Vanishu i wody 1:1. Śmiechu warte.

  20. #80

    Domyślnie

    Nic nie czułem wtedy i teraz też jest ok .
    W ogóle nie było tematu a na budowie jest obecnie i było przez te kilka miesięcy wiele osób. Malowane było kilka miesięcy po tynkowaniu. Tynk był już naprawdę suchy.

Strona 4 z 34

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony