dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie piaszczysta, jałowa gleba a sadzenie thuji szmaragdowych

    czy jak kto woli - żywotnika zachodniego. Plan jest taki, by wykonać z onego żywopłot. Zamierzam nabyć sadzonki o wysokości około 120-140cm. Rozumiem, że by było OK kopię dołek w odległości ok. 50cm od ogrodzenia i 80cm od poprzedniego dołka, który będzie 3 razy głębszy niż pecyna z korzeniami rośliny, na spód daję coś żyznego - pytanie: co? W marketach sprzedają spec ziemię do iglaków, uniwersalną, torf taki i owaki, ale co wybrać...?

    Potem - jak rozumiem, trzeba obsypać to korą i regularnie podlewać (rzadko, acz obficie...?? - jak to ogarnąć nawodnieniem kropelkowym??)

    Zweryfikujcie, proszę, mój tok myślenia i rozwiejcie wątpliwości....

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    wiesiek6308

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    podlaskie
    Posty
    935
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Na działce rekreacyjnej sadziłem bez jakiegokolwiek podkładu. Ziemia też była jałowa, sucha. Tylko po zasadzeniu przez kilka dni trzeba dobrze podlewać i po wykopaniu dołka najlepiej wlać wiaderko wody przez zasadzeniem .Kora jedynie trochę podtrzyma wilgoć poprzez blokadę odparowania i oczywiście dla oka ładnie wygląda. Takie iglaki nie mają dużych wymagań ale uwaga piesek może podlać i będzie wysychać.

  3. #3

    Domyślnie

    szpec, który mi to sprzedawał polecił mi spec podkład do iglaków, który mam zmieszać z ziemią... Jutro ruszam z tematem, pełen wiary w sukces przedsięwzięcia

  4. #4
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    wiesiek6308

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    podlaskie
    Posty
    935
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Wiesz takie szpece muszą jeszcze na tym zarobić. Te szmaragdowe nie mają dużych wymagań.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony